4-2-1 izduvna

4-2-1 izduvna

Član
E ovako... nabavio sam gusanu izduvnu granu za hondu civic. Radi se o grani sa d16z6 motora, a kod mene je d16v1. Znaci, D serija je i trebala bi pasati na moju... ( pitao sam na Honda forumu unaprijed i rekli su mi da ce odgovarati na sve d serije ali..)

Tek kad sam otkrio svoju granu, koja je bila ispod heat shielda, uvidio sam da raspored šarafa nije isti, tj. da moja ima ukupno 5, od kojih 3 nose granu a 2 i granu i heat shield, a ova koju sam nabavio ima 9 rupa. Od tih 9 meni odgovaraju 3 glavne. Ali pored toga, zbog prvog kraka sa desne strane koji se odmah mota prema dole, za razliku od mog... ta mi grana nemoze stati od nosaca alternatora.
Sada, da ja ne bi vracao granu nazad... a nema orginalne grane sa istim nosacem za moj motor, mislio sam napraviti adapter tako da upasam ovu granu, preko njega i odvojim od bloka motora tek toliko da bi ona stala...

evo moja grana ...
image.php
[/url][/img]

evo 4-2-1 grana...
image.php
[/url][/img]


A ovako bi napravio adapter.... nacrtao sam sebi u 3D, da mogu majstoru pokazati sta mi treba napraviti...



pa bi isao taj adapter izmedju....
image.php
[/url][/img]

i ubacim jos dihtunge i jedan i drugi..


i za kraj.. sve to dobro zasarafim na sve moguce rupe...
image.php
[/url][/img]

Eh, sad.... hoce li ovo funkcionisati??

PS: Molim one koji se ne razumiju, da ne spamaju... hvala.

Adapter bi bio od 3-5cm ukupno od metalnih plocica a ove cijevi od crne cijevi ....
 
Početnik
ma sve ce to funkcionisat,samo sto ce ti bit malo drugacija raspodjela snage...jer ono ako npr,skratis,i prosiris usisne kanale obrtni moment ce bit na manjem broju obrtaja i obratno ....pa ce vjerovatno i taj dio malo promjenit KRIVU snage..ali nista strasno po mom misljenju;)
 
Član
Trebao bi dobiti sa ovim a ne smanjivati snagu.. ovo radim zato sto zelim, a ne zato sto sam primoran... Ova nova grana ima i duplo sire ulaze od moje.. tako da bi samo jos dodatno malo "poradio" na ulazima i spojio ostatak 4-2-1 grane...;)
 
Početnik
ne nisam ja rekao da ces gubit snagu,nego ce u ovom slucaju so sam naveo OBRTNI MOMENT bit dostupan od nizeg broja obrtaja....KAPIRAS....a koliki bi ti bio taj adapter koliko dugacak...??
 
Početnik
ma nije to nista..mislim da se nece uopste osjetit...to bi moralo da radi...a znaci ta nova grana je veceg precnika neko sto su u glavi kanali..??
 
Član
Ne drug... kanali na izduvnoj mojoj su skoro pa duplo manjeg precnika nego na ovoj 4-2-1.... pa zamisli onda kako ce biti kad se sve to rastereti..

:123: :123: :123:

A kanali u bloku motora su velicine kao na novoj grani...;)
 
Početnik
ma to ce ide,a tek zvuk...:cool: bas ces mu olaksat,mozda i previse,razmisli malo o nitru da popuni prazninu:D
 
Član
Joj kod mene je D16A9 ova bi mi grana odgovarala u milimetar ja mislim :D:D:D

Funkcionisace zasto da ne bi, ako to moze da stane na mjesto stare grane i ako su ti rupe ili rupa za o2 senzor na istom mjestu ili jako blizu. A ko ti je o2 senzor ili senzori ako ima dva na drugom mjestu moguce da ce neko morati malo dati cacne po ECU jer ce ocitavanje senzora biti drugacije ako se nalazi na drugom mjestu.

Tipa ako si imao 4-1 pa je senzor bio na tom 1 a sad mozda 4-2-1 pa je senzor na 2 ili ako je mnogo dalje nego je bio.

Sad ne znam jel ti treba drugi o2 ili treba mapirati ponovo ili.... to vec ne znam tacno ali znam da moze da bude problem.

Al bolje da se ne mucis das meni granu i rijesis problem :lol::lol::lol:
 
Član
Ma to ce ti biti skuplja pita nego tepsija,nego ti to prodaj i naruci sebi origigi ili neka ti napravi covjek napravi granu u velesicima ima pravi od inoxa;)
 
Član
menjic je napisao(la):
Joj kod mene je D16A9 ova bi mi grana odgovarala u milimetar ja mislim :D:D:D

Funkcionisace zasto da ne bi, ako to moze da stane na mjesto stare grane i ako su ti rupe ili rupa za o2 senzor na istom mjestu ili jako blizu. A ko ti je o2 senzor ili senzori ako ima dva na drugom mjestu moguce da ce neko morati malo dati cacne po ECU jer ce ocitavanje senzora biti drugacije ako se nalazi na drugom mjestu.

Tipa ako si imao 4-1 pa je senzor bio na tom 1 a sad mozda 4-2-1 pa je senzor na 2 ili ako je mnogo dalje nego je bio.

Sad ne znam jel ti treba drugi o2 ili treba mapirati ponovo ili.... to vec ne znam tacno ali znam da moze da bude problem.

Al bolje da se ne mucis das meni granu i rijesis problem :lol::lol::lol:

Nece mi praviti nikakav problem sonde... vec provjereno... samo mi je bitno da uglavim granu na blok....:icon_smile:
A da je samo tako jednostavno dam... hmmm... dugo sam je trazio i dugo cekao... hehe..

TDi Power je napisao(la):
Ma to ce ti biti skuplja pita nego tepsija,nego ti to prodaj i naruci sebi origigi ili neka ti napravi covjek napravi granu u velesicima ima pravi od inoxa;)

Ma radije bi komsija ugradio orginalni dio honde nego da mi neko pravi ... uostalom bilo kako bilo, ova od gusa je sigurno bolja od inoxa, pa makar preko adaptera... a orginalne nema za moju, samo aftermarket...
 
Član
Aditas je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Joj kod mene je D16A9 ova bi mi grana odgovarala u milimetar ja mislim :D:D:D

Funkcionisace zasto da ne bi, ako to moze da stane na mjesto stare grane i ako su ti rupe ili rupa za o2 senzor na istom mjestu ili jako blizu. A ko ti je o2 senzor ili senzori ako ima dva na drugom mjestu moguce da ce neko morati malo dati cacne po ECU jer ce ocitavanje senzora biti drugacije ako se nalazi na drugom mjestu.

Tipa ako si imao 4-1 pa je senzor bio na tom 1 a sad mozda 4-2-1 pa je senzor na 2 ili ako je mnogo dalje nego je bio.

Sad ne znam jel ti treba drugi o2 ili treba mapirati ponovo ili.... to vec ne znam tacno ali znam da moze da bude problem.

Al bolje da se ne mucis das meni granu i rijesis problem :lol::lol::lol:

Nece mi praviti nikakav problem sonde... vec provjereno... samo mi je bitno da uglavim granu na blok....:icon_smile:
A da je samo tako jednostavno dam... hmmm... dugo sam je trazio i dugo cekao... hehe..

TDi Power je napisao(la):
Ma to ce ti biti skuplja pita nego tepsija,nego ti to prodaj i naruci sebi origigi ili neka ti napravi covjek napravi granu u velesicima ima pravi od inoxa;)

Ma radije bi komsija ugradio orginalni dio honde nego da mi neko pravi ... uostalom bilo kako bilo, ova od gusa je sigurno bolja od inoxa, pa makar preko adaptera... a orginalne nema za moju, samo aftermarket...



jbg sorry na OFF ali para mi usi,
grana se ne stavlja na blok nego na glavu motora
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
jbg sorry na OFF ali para mi usi,
grana se ne stavlja na blok nego na glavu motora

Ajde sada ne detaljisi j*iga, i glava nije na motoru nego na bloku a to sve zajedno je motor mislim .....
 
Top