3D slike (3d-Anaglyph)

3D slike (3d-Anaglyph)

Za gledanje ovih slika potrebne su one "obicne" naocare sa crveno-plavim(cyan) staklima(plasticnim folijama :) ). Cijena im je dzabana, ja sam ove svoje dobio podavno za dzabe u nekim novinama nesto tako. Trazio po netu slike, i ucnilo mi se zanimljivo pa reko da podijelim sa vama, valjda crvenim ne smeta jedna tema vise manje :).

Cars_3D_Anaglyph_2nd_by_12055.jpg
yellow%20classic%20car%203d%20anaglyph.jpg
5196298827_d24e7f1e21.jpg
6301774707_715e1ee0a6_z.jpg
4657768974_14d8fe93e6_z.jpg
6083701870_dbe9a8bd49_z.jpg
6083699926_ca5b4fc336_z.jpg
6207521336_02eb7b3781_z.jpg
3D-anaglyph-audi-TT.jpg
anaglyph-lamborghinireventon6.jpg
anaglyph-Billetproof_2011-53-1600px-L.jpg
4020336426_2e95cfbd63.jpg


malo zemske :)
Lora_Croft-3D_anaglyph.png
3D-Angel.jpg
6769396555_d4e1dde9f7_z.jpg
6760597047_50bf264a46_z.jpg


http://www.flickriver.com/groups/3dcars/pool/interesting/ Slike auta, mrsko mi bilo kopirati.
http://nagytorma.com/karvak/gallery/CG2010/index.html Slike iz CG, uglavnom priroda, po meni extra slike.

E onda me zainteresovalo kako to sve funkcionise, u principu bilo bi najbolje dva fotoaparata, jedan simulira lijevo a drugi desno oko, postave se u tom polozaju i slika se, kasnije se te dvije slike spajaju u jednu i mjenjanju se boje .... Nego trazio sam tutoriale da li moze od samo jedne slike da se napravi 3D, i LINK jedino ovaj mi se cini ok, jer svi ostali samo malo pomjeris sliku, promjenis boju, ali nije to to :)

Nego evo nesto iz moje ku'ine:icon_biggrin: To sam uspio pomocu ovog tutoriala, i cini me se ok za amatera :)
3d-a8.jpg
3d-m6.jpg
3d-mercedes.jpg
slk3d.jpg
3d-turbo-s.jpg


Bice jos slika dok se malo ustelim, ovo za pocetak ;);)
 
Član
Neces vjerovat ja trenutno skidam neki klip sa neta da vidim fercera li na fonu. Inace dosta klipova po youtubu ima zanimljivih za pogledat. Jesi li pokusavao klipove pravit?
 
zanimljiva stvar,nego recite mi kako izgleda jel ko u kinu,jer nisam gledao sa tim plavo crvenim 3d naocalama i gdje ih ima kupit,gledao sam da se mogu i napravit :icon_rolleyes:
 
ado_d je napisao(la):
Neces vjerovat ja trenutno skidam neki klip sa neta da vidim fercera li na fonu. Inace dosta klipova po youtubu ima zanimljivih za pogledat. Jesi li pokusavao klipove pravit?

Sto se tice ovih obicnih naocara, onako, ima na jednom klipu lik sa macem, imas osjecaj da mac izlazi iz ekrana, ali ipak nije to to, jer gledao sam u kinu 3D i razlika je nebo i zemlja! Mada ima i filmova razlicitih neki su bas snimani kao 3D dok su neki kompijuterski obradjeni! Za pravi 3D dozivljaj potrebno je mnogo vise, nego ove papirne naocare:). Nego ja pokusavam od slika da napravim 3D, zanimljivo je onako gledati, potpuno drugaciji osjecaj, ima dosta kvalitetno uradjenih slika.

zanimljiva stvar,nego recite mi kako izgleda jel ko u kinu,jer nisam gledao sa tim plavo crvenim 3d naocalama i gdje ih ima kupit,gledao sam da se mogu i napravit

Ma nije bas ko u kinu, ovo je neka jeftinija varijanta 3D, a mogu se napraviti i te naocare, mada vala nisu ni skupe, mislim da je neko cak i prodavao na forumu.

jebalo te ovo, sjeba oci a ionako mi nisu dobre nikako
Ne funkcionise bez nocara, djabe naprezes oci:lol:
 
0g1 je napisao(la):
znal neko imal se gdje u Sa kupit 3D naocale al da su jeftine ono par maraka a ne one od 100

http://www.bhtuning.com/p-3d-naocale-nvidia-3d-vision-t-70401.html

Reklamiram covjeka :) jos se dobije i gratis film :) Mada mislim da ima toga i jeftinije :)
 
Član
:lol::lol::lol: meni se povraca od ovog... bgm, odmah me oci zabole i neka mucnina al sto se tice slika ferrari je predobar i ove trebe.. ;)
 
Top