318ivs320ci

318ivs320ci

Član
kupujem Bmw-a e46 coupea i sad se dvoumim izmedju ova dva modela iz naslova naravno 320i je šestak e sad me zanima da li je velika razlika u potrosnji izmedju ova dva modela to jest koji je isplativiji 318i je 117KS a 320ci 150 ks hvala unapred na svakom savjetu I DA OBADVA SU STARI MODELI 2000/2001 GODINA
 
Član
c je oznaka za coupe.
a 318i vs 320i mislim da je potrosnja tu negdje.
Ja bi uzeo onog sa boljom opremom i u boljem stanju.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
hvala na brzom odgovoru oba su opremom slicni i u odlicnom stanju jedino me brine potrosnja i kvalitet motora mislim koji je isplativiji jer ce mi to bit neko auto za svaki dan 318i ima plin ali plin ja uradim i u vaj naknadno ako je stani pani sa potrosnjom ugl zanima me je li ta okvirna potrosnja velike razlike i kolika je razlika u cjelokupnom odrzavanju
 
Član
mislim da je sestak dosta bolji. Svakako otidji u najblizi tomic pre kupovine da ga skeniraju (40km)

mislim da je svakako bolje pasti 40km nego mnogo vise.

meni 325i trosi sada preko ljeta cisto gradske oko 13l na plinu.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
motora sto se tice
isti su
veoma je izdrzljiv i ovaj 1.8 sa 4 klipa i 2.0 sa 6
jeftiniji za odrzavanje je 1.8 dok je 2.0 malo dugotrajniji, ali sa druge strane jeftinija generalka na 1.8 nego na 2.0
koji je u boljem stanju i sa vise opreme a manje predjenih kilometara taj i uzmi
neces se pokajati ni sa jednim ni drugim, razlika u potrosnji je 1-2l
alu u snagi znatno osjetna
1.8 ti je potrosnja 8-9
2.0 = 9-10
pa na gore sa oba auta, zavisi od gasa
imao sam prije 2.0 150ps 50%gradska 50% poluotvorena potrosnja je bila prosjek oko 9-9,5l
 
Član
isti su samo je 1.8 na plinu a to mi je prednost ja se puno vozam dnevno pravim 50-100 km ma da sam cuo i da ovi 1.8 su nekvalitetni motori kao preslabi za tu karoseriju
 
eto kakvo je ubrzanje od 1.8
ubrzanje od 2.0
to su price za malu djecu, kao slab motor za tu karoseriju
tezina mu je negdje oko 1300kg
bez problema nosi tu karoseriju
77kw (1.6) nosi bez problema tu karoseriju
svi pricaju za svaki motor da je slab, a pola njih vozi golfa dvicu sa plinom
 
Član
zar 320i nije sa 170KS ?? ja sam probavao te sa 170, i meni su tromi, ocekivao sam vise za 170KS. 318i onda bi trebao biti jos tromiji. Mozda mi se cini jer nemaju turba.
Kako god bilo, posto ti je plin u pitanju, svakako šestaka. Jer ta dva-tri litra vise sto ce uzeti plina, to je 2KM (smijesno), a ugodjaj puno bolji.
 
Član
320
zar 320i nije sa 170KS ?? ja sam probavao te sa 170, i meni su tromi, ocekivao sam vise za 170KS. 318i onda bi trebao biti jos tromiji. Mozda mi se cini jer nemaju turba.
Kako god bilo, posto ti je plin u pitanju, svakako šestaka. Jer ta dva-tri litra vise sto ce uzeti plina, to je 2KM (smijesno), a ugodjaj puno bolji.
Ma ovo je stari motor sa 110kW, dva litra zapremine, ti si vozio 2.2 sa 125kW iako ima oznaku 320
2.0 se ugradjivao mislim do 2000-te a poslije je ubačen 2.2
 
Član
Ajd mi sibni u private koja 2 auta gledas, mnogi se dugo vrte na piku, ja sam ih gledao pre godinu dana.

Nadam se da taj 318ci nije onaj sto je uvezen iz Italije sa 120k na satu.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
Ajd mi sibni u private koja 2 auta gledas, mnogi se dugo vrte na piku, ja sam ih gledao pre godinu dana.

Nadam se da taj 318ci nije onaj sto je uvezen iz Italije sa 120k na satu.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Ako na mene mislis, gledao sam prosle godine dva u prijedoru. Oba siva. Dobro izgazeni. Valjda su do sad i prodati. Kad sam vidio da nije to to za mene, odustao sam od trice i atmosferca... i tako nabavio S60

Edit: bio je jedan 318i, evo linka: https://www.olx.ba/artikal/22227257/bmw-e46-318-benzin-plin/... On je bio OK na izgled, ali nisam uspio vlasnika uganjati zbog obaveza, a i malo sam ohladio jer sam trazio jaci auto.
 
Poslednja izmena:
Član
Mislim na ovog sto kupuje kupea :D
Gledao sam ja ovog, par puta se susretao sa vlasnikom, skoro dogovorili ali je bilo nekih ulaganja pa sam odustao, a kasnije se odlucio da ipak ganjam jace.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
eto kakvo je ubrzanje od 1.8
ubrzanje od 2.0
to su price za malu djecu, kao slab motor za tu karoseriju
tezina mu je negdje oko 1300kg
bez problema nosi tu karoseriju
77kw (1.6) nosi bez problema tu karoseriju
svi pricaju za svaki motor da je slab, a pola njih vozi golfa dvicu sa plinom
druže ovaj 2.0 ide vise nego ocekivano 1.8 tu i tamo ne djeluje lose za tu sicu konja
ma da ovo zadnje sto si napisao slazem se stoposto meni svi navalili sto ce ti bmw uzmi passata za te pare bmw skup za odrzavat i puno se kvari, ja upitam jesi imao bmw-a kaže nisam hahahah
 
gotov 120konja na relativno malu tezinu nije sica
2.0 mala je razlika do 100, tek se osjeti posle 100
a sto se tice odrzavanja, ako je prije dobro odrzavan bmw, jeftiniji je nego vw
ja sam imao 2.0, uzeo od tetka sa 307000km, iz svajcerske tamo servisiran
malo jace od godine ga vozio presao oko 25000 nista nisam dao, samo ulje i filter ulja, ostalo nista
i tu se vec zapusta odrzavanje, filter goriva, kabine, kocioni sistem nista vise
dok sam ovde uzeo do sada 4vw vozila, koji izgledaju ok i servisna kaze da su servisi radjeni, a ono krsina brale ne mozes se para nadavat
bmw je bmw, treba malo dublji dzep samo za gorivo i registraciju
i problem je vratiti ga u fabricko stanje ako je zapusten, inace manje ces para dati na bmw nego za vw
brale ja bi uzeo ako su oba u dobrom stanju ovaj od 1.8l
zamisli na crvenu kako bi legla zatamnjena stakla, a zguza dupli auspuh :D
 
Top