2x kenwood ili spl pioneer?

2x kenwood ili spl pioneer?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sky

Član
eh, sta mislite koliko bi bilo pamtno mijenjat dva kenwood-a kfc-3011 400 w rms-a za jednog pioneera spl isto 12 incha, al 1000 w rms-a?? Kontam i ja sad da je ovaj za neki 200 rms-a jaci, al da li bi se osjetila neka razlika?
 
Član
RE: Zmjena?

Zavisi kakvo pojacalo imas?? Pioneer SPL smo kopcali na ogromne izvore snage,pa nismo dobili neki pretjerano dobar rezultat.... :icon_biggrin:
 

Sky

Član
RE: Zamjena?

sto se tice pojacala, ono je sljedece:

Product MPN
MPN punch 500a2
Key Features
Amplifier Type What is "Amplifier Type"? Dual Channel
Bridgable
RMS Power at 4 Ohms 125 W x 2
RMS Power at 2 Ohms 250 W x 2
Performance
Frequency Response 20 Hz - 20000 Hz
Signal to Noise Ratio 100 dB
Crossover / Equalizer
Bass Boost
Bass Boost Frequency 45 Hz
Dimensions
Width 9.6 in.
Depth 9.7 in.
Height 2.6 in.

u bridge-u je stabilno i na 2 ohm-a, pa tako da ima mozda neki 700+ rms-a...
 
Član
RE: Zamjena?

Ako ikako mozes,probaj SPL-a...ali 99 % ti garantujem da ce ta 2 Kenwooda svirati osjetno jace,jer su to ipak 2 drivera,a i SPL je gladan snage,to je nenormalno...moj savjet: ostavi ta 2 Kenwooda.... ;)
 

IGY

Član
RE: Zamjena?

prvo ovo rijesi
http://www.bhtuning.com/brisanje-tema-koje-ne-sadrze-naslov-kako-treba-t-33669.html
 

Sky

Član
ok, sorry igi, i hvala na upozorenju.... ;)

a razmislt cu jos o zmajeni. jedna prednost bi mi bila manja kutija nego trenutna i vise prostora u gepeku....
 

IGY

Član
sad je ok :)
sto se tice razlike neces nesto puno osjetiti, taj woofer je iskljucivo za nabijacinu i SPL,
a ako ti je trenutna kutija velika u gepeku napravi kompresiju bice duplo manja a opet ces imati dobru muziku, ako ti je i to veliko onda muzika nije za tebe, ja nemam gepeka nikako u autu 2 godine :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top