24h Lemansa

24h Lemansa

Član
Hidraulic je napisao(la):
I ja mrzim što Red Bull dominira, al šta ću, nek se protivnici potrude..
Red bul dominira da na prste mozes izbrojati utrke a ne deset godina i drago mi je jer su Ferarijevci i Mclarenovci vec bili dopizdili,doduse bilo bi zabavnije da je umjesto naziva Red Bull neki automobilski brand.
 

MTR

Član
onaj R18 izgleda ko Batmobil :cool:, ma jebo ti ovo dje's vidio da se sa dizelima trka , dodje mi ga ko da u F1 Ferrarija ubacis 1,9 JTD iz Fiata Brave :D
 
Evo i na temu jedan link :cool:

http://jalopnik.com/5810692/the-ten-coolest-le-mans-prototypes-of-all-time/gallery/11
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Evo i na temu jedan link :cool:

http://jalopnik.com/5810692/the-ten-coolest-le-mans-prototypes-of-all-time/gallery/11

Ovaj krug na LM iz 1956 zadivljuje.Kakve su strojeve ljudi vozili dok kod nas jos konja malo ko je imao u pm i danas vecinom mozemo samo sanjati o takvom stroju.290 kmh u trenu.
 
A jest... druga vremena, bas brutalni strojevi bez elektronike i bez ikakvih pomagala... e valjalo je tu imati muda pa ga stisnuti, gdje ni sigurnost nije bila razvijena ;)
 
Član
Onaj komentator je bas jucer spominjao, da su krajem 80-ih, na LeMansu auti na onoj ravnici ostvarivali brzine od preko 400 km/h - rekord je 405 km/h. Oni jucer nisu isli preko 350 koliko sam skuzio, ne da je 350 malo, ali da im malo dopuste pravilima, danasnji auti bi mogli biti i brzi...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Onaj komentator je bas jucer spominjao, da su krajem 80-ih, na LeMansu auti na onoj ravnici ostvarivali brzine od preko 400 km/h - rekord je 405 km/h. Oni jucer nisu isli preko 350 koliko sam skuzio, ne da je 350 malo, ali da im malo dopuste pravilima, danasnji auti bi mogli biti i brzi...

Pa onaj cuveni sudar iz 55 te kad je poginulo 80 gledatelja gdje se Fangio za dlaku izvukao se dogodio pri oko 290 kmh,e 1955 i to napola pravca,to mene jos vise zadivljuje.



Mulsanne je danas presjecen sa dvije sikane jer FIA ne dopusta pravce duze od 2 km ako se nevaram zato neidu vise 400 kmh.
 
Član
Lemans i formula 1 postaju nezanimljivi vec duze vremena, nema boljeg gusta neg gledat Rally, BTCC i DTM, gdje ima zanimljivosti nekih. Ovo ostalo je postalo predosadno...
F1 se budi polako, jer Hamilton postaje budalast :) a i ostali ce malo vise da riskiraju a ne da se samo vozikaju...
Lemans previse dosadan al et moze se pogledat...
 
Top