20w 50 gradacija u vw golf 3?

20w 50 gradacija u vw golf 3?

Član
Poz. Rijec je o golf 3 td.
Postavio sam temu u vezi niskog pritiska u leru, gledana je bregasta i uklonjen problem. Medutim sad kad palim auto bez gasa opet mi sekundicu pali lampicu od ulja? Bolje je nego prije al eto, prije je znala sasvjetlit 3-4 puta.
Vec su mi neki preporucili da promjenim to ulje medutim majstor kaze da je to ulje dobro i da nema potrebe, sad mi crnjak ic opet i rec da mi zamjeni ulje :eek:. Ulje je Ravenol 20w 50 mineralno ulje 30KM :confused:.
I kad radi u leru cuje se nekako, isto ves masina ono kad se zavintla, tnn tnn tnn u intervalu od 1sec otprilike.
Ako mislite da ovo ulje treba zamjeniti, koje bi trebao uzeti?
Hvala
 
Član
U svakom slucaju, ide zima trebalo bi ti redje ulje a za tvoje auto je sae 10w-40, specifikacije 505.00, moze i neko 15w-40. Neznam ko ti preporuci to 20w-50 ako ti motor nije pri izdisaju...
 
Član
20W-50 se sipa u motore koji su se raspali a neces da radis motor i onda to ulje ide da popuni sve risove i potrosene dijelove, naspi 15W-40 ulje i vozi, ja iskreno ni u dotrajao motor ne bih nikad nasuo 20W-50 ulje jer je to stvarno pregusto ulje pogotovo za ovakve sada temperature, a gdje je tek kad dodju sada jos minusi navece pa ujutro treba paliti :woot:
 
Član
Pa nije traktor, sto ce mu to ulje!? Naspi ovo sto ti je lemi preporucio dok nije kasno!
 
druze ja vozim taj TD motor,i kolega isto,i isti rad imaju kao kod tebe sto objasnjavas,ja sipam ljeti 15w-40,zimi 10w-40.
kad upalim motor,na sekundu trepne lampa od ulja i ugasi se.prije mi se desavalo da u voznji stisnem kvacilo,upali se lampa i pocne piscukat.al rjeseno,zamjenjeno ulje,a prije sipanja novog nasuto 2 l nafte i tako odraio pola minute,da ocisti uljnu pumpu,jer se pofata po njoj nesto radi duzeg nemjenjanja ulja.i sad nemam vise tog problema poslije zamjene,al i danas dan kad pokrenem motor,na sekundu opet zatreperi lampa.al vozim bez problema da ce zaribat.nadam se da sam ti pomogao,a motor je 92 godiste 1.9 TD 55KW stim da sam mu ja dodao jos kuler
 
to je normalno da na prvo jutarnje palenje ostane lampica ulja da gori 1-2 sec ali se vise u toku dana nebi smjelo desavati, jer preko noci se ulje slegne i bude gusto a zamisli tek show zimi sa tim uljem...
 
Član
Slobodno naspi 10W-40 ja u svoju tricu 1.6 benzin sipam Optima HC Power nikad nikakvih prb nisam imao sa uljem :)
 
Ja mislim da ti imaš drugi problema osim tog ulja, a većina gore već ti je rekla da je to ulje pregusto. Ako ti je ok sve s motorom (manje više) mjera je 10-40 pa i donekle 15-40 ako je kilometraža velika, zbog pohabanosti motora i svega toga.
 
Član
Ma bilo 20w50, jutros da upalim bez gasa kad cujem kako se klipovi sudaraju, mislio sam ev ga gotovo. Dadnem mu gasa malo pa se unormalizovao. Iso nasuo 10w40 isto sranje...jbg
auto je otiso u pm
 
Poslednja izmena:
Član
Kao prvo, klipovi se ne mogu sudariti ni u turskim serijama, mogu ventili i klipovi, ali to tek kad prezupci. A kao ostalo, nije mi jasno da jedan bihac nema majstora da ti rijesi auto vec skoro godinu dana. Idi nekome nek ti provjeri jel uzupcen dobro, posle mjenjanja lezajeva na pomocnoj bregastoj.
 
Top