206 1.9D

206 1.9D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav...kao sto vidite novi sam na forumu, pa ce u buducnosti biti i prvih slikica mezimca...imam ga vec godinu dana, a nisam ga jos slikao onako, samo njega, za njegovu dusu :), ali obecavam da ce biti ubrzo...
Interesuje me par stvarcica vezano za njega...odkako sam ga kupio kuburim sa lafetama...znaci na pocetku mi je kuckala desna, zamijenim je, pocne mi kuckati lijeva...zamijenim i nju, i budem rahat eto skoro godinu, opet mi pocela kuckati lijeva (i na tehnickom mi covjek kaze da ima malo lufta)..opet je zamijenim, manje kucka ali cuje se...uglavnom zamijenim stabilizatore na obje strane i prestane kuckati...medjutim evo vec mjesec dana cujem kao da mi desna lafeta pocinje da se cuje...sto se ulaganja u te lafete tice, nisam puno izletio, 100KM komad, stabilizatori cini mi se oko 15KM komad...interesuje me da li im je to neki nedostatak, ili sta vec, kao recimo kod alfi..jer brzo prolupaju...nisam nalijetao na rupe...a felge su 15"....
Toliko za sada...Hvala
 
Član
pozdrav druze, lijep je to autic obavezno slike postavi... sto se tice lafeta i stabilizatora, imao sam 307, i isti taj problem na njemu, stalno su isle lafete stabilizatori.... tako da se na to moras naviknut sto se tice pezoa jer su po mom misljenju "previse mekani" za nase ceste...
pozdrav
 
error_xp je napisao(la):
jel obicni dizel :?

Jeste obicni, bez turbine...
Znaci ipak im je to mana...haj da znam, da stedim pare za lafete..hahaha..al eto,makar na ostalo ne dajem, hvala Bogu,jer nisam imao nikakvih troskova a presao je...i potrosnja je super :)
 
Član
skenan_sa je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
jel obicni dizel :?

Jeste obicni, bez turbine...
Znaci ipak im je to mana...haj da znam, da stedim pare za lafete..hahaha..al eto,makar na ostalo ne dajem, hvala Bogu,jer nisam imao nikakvih troskova a presao je...i potrosnja je super :)
ma mozes mu naci neku turbinicu stavi da vidis onda zla :D
 
error_xp je napisao(la):
ma mozes mu naci neku turbinicu stavi da vidis onda zla :D

Cuj zar moze i to??Koliko bi love to izaslo...ali me interesuj druga stvar...gdje mogu nabaviti sjedista, prednja i zadnja,nebitno mogu biti i polovna,ali ocuvana...i ova kod mene su u dobrom stanju, nego sam vidjao neka kao plisana da imaju, i na zadnjem naslonjacu imaju oni naslonjaci za glavu...e pa gdje bi se to moglo pogledati, i otprilike cijena...
Pozdrav
 
sto se tice tih lafeta,prije e biti da kvalitet nije dobar nego sto im je to mana,stavi kakvu skuplju(originalnu) pa ces vidjeti onda sta je u pitanju.Ja sam bio vlasnik 307 koja je imala 16 felge i nikad nisam imao problema sa tim lafetama i stabilizatorima,a to da je peugeot premekan jeste ali sto se tice udobnosti,ali to ne znaci da su mu dijelovi slabi pa da prolupaju tako cesto.Takodjer imao Alfu 145 koju sam vozio dvije godine i nikad nista na njoj nije otislo sto se tice ovjesa,i kad sam je prodao bila je utegnuta kao i prvog dana.Nek je tebi sretno sa pugom,da predjes puno kilometara sa njim..:)
 
Član
error_xp je napisao(la):
skenan_sa je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
jel obicni dizel :?

Jeste obicni, bez turbine...
Znaci ipak im je to mana...haj da znam, da stedim pare za lafete..hahaha..al eto,makar na ostalo ne dajem, hvala Bogu,jer nisam imao nikakvih troskova a presao je...i potrosnja je super :)
ma mozes mu naci neku turbinicu stavi da vidis onda zla :D

dobro nam dosao, a sto se tice error_xp-a, tj. njegovor komentara, pusti ti njega, i juce i danas valja neke nebuloze... :D
 
Legend
skenan_sa je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
ma mozes mu naci neku turbinicu stavi da vidis onda zla :D

Cuj zar moze i to??Koliko bi love to izaslo...ali me interesuj druga stvar...gdje mogu nabaviti sjedista, prednja i zadnja,nebitno mogu biti i polovna,ali ocuvana...i ova kod mene su u dobrom stanju, nego sam vidjao neka kao plisana da imaju, i na zadnjem naslonjacu imaju oni naslonjaci za glavu...e pa gdje bi se to moglo pogledati, i otprilike cijena...
Pozdrav

kao prvo, dobro dosao..
sto se tice puga 206 nisam bas nesto upoznat sa tim, ali da za 2 god 2x mjenjas lafete i stabilizatore.. malo mi to nesto suhveli.. nego taj 1.9d jel to bio dostavni pa si ga ti prebacio u putnickog ili ? 15" nisu nesto veliko za njega, i ja ih imam na golfu2,jos su 8j ali ne mjenjam bas tako cesto lafete, stim da ima dosta i toga koliko pazis, rupe i tako to..

kao drugo, moguce da si uzimao ne kvalitetne dijelove, tako da pazis malo ubuduce..

a sto se tice 1.9d konverzije na 1.9td, isplatnije ti je mjenjat komplet motor nego tako "jedno po jedno".. jer nikad nece biti kako treba.. dosta toga se mjenja, tako da zaboravi na to.. moja topla preporuka ti je, ako to auto vec "ne slusa" uzmes fino nekog benzinca onog 1.4xs jaran bas prodaje. 2002 god gti oprema, pomocni krov fazoni.. mislim da 7 trazi za njega..
 
Član
elvirjahic je napisao(la):
sto se tice tih lafeta,prije e biti da kvalitet nije dobar nego sto im je to mana,stavi kakvu skuplju(originalnu) pa ces vidjeti onda sta je u pitanju.Ja sam bio vlasnik 307 koja je imala 16 felge i nikad nisam imao problema sa tim lafetama i stabilizatorima,a to da je peugeot premekan jeste ali sto se tice udobnosti,ali to ne znaci da su mu dijelovi slabi pa da prolupaju tako cesto.Takodjer imao Alfu 145 koju sam vozio dvije godine i nikad nista na njoj nije otislo sto se tice ovjesa,i kad sam je prodao bila je utegnuta kao i prvog dana.Nek je tebi sretno sa pugom,da predjes puno kilometara sa njim..:)
neznam kako kvalitet ne moze biti dobar kad sam bio prvi vlasnik auta i cak su i sijalice mjenjane u ovlastenom servisu pezoa u barama, i meni je auto bilo na 16kama i imao sam isti taj problem... odakle si ti drug i gdje odrzavas auto? moze bit i do servisa ko zna... pozdrav
 
Moguce je i da je do servisa, jer mi to mijenja momak koji inace radi u servisu, ali to radi privatno, pa i nema nekog alata, mada i nije neka nauka zamijeniti te lafete...moguce je da je do kvaliteta istih,mada eto momak kaze da je mijenjao u ovlastenom servisu pa imao isti problem...auto nije bilo dostavno 100%...nisam ja rekao da sam nezadovoljan sa njim,cak sto vise...osim tih lafeta stvarno nisam imao nikakvih problema, mala potrosnja, lijepo izgleda, udoban je, i to je ono sto meni treba...doduse, nije sa opremom dobar, ali ok, nisam sto se toga tice puno zahtjevan...neko mi je spomenuo jednom da je moguce da su mi dali pogresne lafete, jer sve je isto kao kod 1.1 benzinca, s tim da je materijal meksi...pa da ili nisu imali ove za mene, te mi dali te mekse...a dijelove uzimam u anetu...da znam da je do kvaliteta, i da ce mi orginalna trajati duze od 2-3 godine, uzeo bih je...ali da dajem 190KM bez ugradnje, i da mi prolupa za godinu..ne isplati se :)
Hvala svima, pozdrav

A evo i slike, nasao ih slucajno, jer ga fakat nisam slikao nasamo do sada :)

444e2c3b.jpg


b84ae0d3.jpg
 
Legend
nekako mi nema logike da budu iste na 1.1 i 1.9, ipak je 1.9 tezi naprijed ,al opet moguce da su iste,ali da je jednostavno to njihova "boljka"..

pozz i sretno sa auticem, prelijep je..
 
Član
:cool: Rodjace, fino izgleda Pezola:D
Fine su fele, ne znam koje su ovo.
Sto se tice toga da li je bio van ili ne, lako je provjeriti:icon_biggrin:
 
OggyBoy je napisao(la):
:cool: Rodjace, fino izgleda Pezola:D
Fine su fele, ne znam koje su ovo.
Sto se tice toga da li je bio van ili ne, lako je provjeriti:icon_biggrin:

E hvala...a za provjeravanje, nema se sta provjeriti, znam da nije van! jer rodjak mi ga je dovukao, a prije ga vozio njegov haver, kojem je i bio valjda prvi...uglavnom, ne muci me to :) ... da mi je ovu lafetu srediti, da znam do cega je...jesu li oni premekani, ili je nesto drugo u pitanju...
Ne rece niko gdje bih mogao pogledati sjedista za njega...
Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top