205/50,195/50,195/45

205/50,195/50,195/45

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dakle zanima me koja od navedenih dimenzija je najbolja a najeftinija.. i plus me interesuje ima li velike razlike izmedju 185/60R14 i 195/50R15 jer mi samo 2 centimetra ova 185/60R14 odaljena od karambolke pa me interesuje i moze li se tu ugurati ova 195/50R15
 
Član
Bit ce ti profil gume manji za 1 cm a siri za 1 cm i imaces jos 1 cm lufta...........
 
Član
ok..bas sam se bio zabrinuo sta ako mi bude paralo od karambolku..hvala.. a sta za gume?koje su najbolje..a koje su najeftinije(mislim polovnu robu ne novu)
 
Član
Imas tu puno izbora,najbolje je da malo obides vulkanizerske-moze se nac uvjek dobrih polovnih za 200 do 300 km,samo pazi da nisu puno stare i otvrdle i naravno profil i to je to.........
 
Član
jaha je napisao(la):
Bit ce ti profil gume manji za 1 cm a siri za 1 cm i imaces jos 1 cm lufta...........

Nidje veze. */60/* i */50/* NISU NISU NISU visine guma u CM nego u POSTOTCIMA SIRINE!!!!!!

195/50/15 je za TACNO 5mm visa od 185/60/14. Znaci, u promjeru, biti ce tacno, TACNO 1 cm veca od ove fabricke, odn 5mm visa od zemlje, i 5mm visa prema rubu blatobrana. A da ne zakaca od blatobran je dovoljno ne 5mm nego 1mm, u mene DOSLOVNO ima 1mm prostora izmedju gume i branika i nikada nije dosada zakacila guma tu.
 
Član
trizex je napisao(la):
jaha je napisao(la):
Bit ce ti profil gume manji za 1 cm a siri za 1 cm i imaces jos 1 cm lufta...........

Nidje veze. */60/* i */50/* NISU NISU NISU visine guma u CM nego u POSTOTCIMA SIRINE!!!!!!

195/50/15 je za TACNO 5mm visa od 185/60/14. Znaci, u promjeru, biti ce tacno, TACNO 1 cm veca od ove fabricke, odn 5mm visa od zemlje, i 5mm visa prema rubu blatobrana. A da ne zakaca od blatobran je dovoljno ne 5mm nego 1mm, u mene DOSLOVNO ima 1mm prostora izmedju gume i branika i nikada nije dosada zakacila guma tu.

et on ko neshto zna:D
 
Član
195 je valjda sirina,50 je debljina profila gume a 15 velicina,ja sam u sebe mjerio na autu kad sam stavljo 195/50/16 i mislim da je guma bas 5 cm sad,a kad sam imao 65 bilo je 6,5 cm opet mozda se varam...................
 
Član
evo ovde kome nije jasno sta znace oznake na gumi

http://www.auto-antonio.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=81
ili
http://www.autovesti.com/cms/view.php?id=1638
 

edo

Član
kod mene su 195/50 R15 i zadovoljan sam,malo je auto tvrđe na rupama,ali ok je...
 
Početnik
to sto ce ti mozda parat od karambolku to je zato shto ti je fiat smotan od sudara ko vesh mashina ... a na njega mogu komotno i 17ke bez po frke ....
 
Član
Tipo16V je napisao(la):
to sto ce ti mozda parat od karambolku to je zato shto ti je fiat smotan od sudara ko vesh mashina ... a na njega mogu komotno i 17ke bez po frke ....

istina..udaren je naprijed ali nije bilo nista ozbiljno sad da se nemoze rijesiti..malo karambolka bila napuknuta i samo malo na lijevoj strani hauba se iskrivila..stavljena je nova karambolka a hauba je ispravljena(inace ako je veci sudar bio hauba se nikako nemoze ispraviti vec mjenjati)a i kao dokaz dobio sam slike koliko je udaren od covjeka od kojeg sam kupio jer je on bio drugi vlasnik i on ga je i udario i dovukao ga ovamo i ovdje napravio..vjerujte nije bilo nista ozbiljno..aliiiiii kako su kod nas radili losi majstori nisu dobro karambolku uklopili i sad je sastav uvucen 1cm ovamo prema gumi..radi toga me je strah hoce li mi moci 195/50R15..
 
Član
Ma de ba, bit ce prostora koliko ti bog hoce, razlika je u 5mm, eno gore sam ti racunao ***** ga
 
Član
trizex je napisao(la):
Ma de ba, bit ce prostora koliko ti bog hoce, razlika je u 5mm, eno gore sam ti racunao ***** ga

:cool::cool: nista se ti nesikiraj..jucer sam platio onu kaznu(i jednu od prije) i sad je red na felge..ja i stari u ponedjeljak tj.sutra idemo po auto i tamo oko utorka-srijede kontam da cu imati pare i da dolazim po fele..;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top