2011 Mercedes-Benz SLS AMG - First Drive

2011 Mercedes-Benz SLS AMG - First Drive

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
jest bilo al ev ponovo malo vise :

2011 Mercedes-Benz SLS AMG - First Drive

SLS ce koristiti prepravljeni M156 V8 iz C63,E63 i S63.
M159 ima potpuno novi usis izradjen od magnezijuma , preradjeni razvod ventila i bregastih osovina. Optimiziran je usis i ispuh. Takodje je ugradjeno suho korito kartera da bi se omogucilo sto vece spustanje motora da bi se dobio sto nizi centar gravitacije.
Inace , citav motor stoji iza prednje osovine
Ocekivana cijena : $175,000
Tip motora : DOHC 32-ventila V-8, aluminium blok i glave
Zapremina : 6208cc
Power (SAE net): 563 bhp @ 6800 rpm
Torque (SAE net): 479 lb-ft @ 4750 rpm
Mjenjac: 7-brzina dual-clutch Tiptronic
PERFORMANCE : 0 to 60 mph: 3.8 sec , Top : 196 mph / 313 kmh
V8 je zakacen na potpuno novi mjenjac sa 7 brzina i duplom lamelom ( kasne malo ) koji je integrisan u Transaxle nazad . Veza je napravljena putem kardana od Carbon Fibera . U mjenjac su integrisani slijedeci modovi : Controlled Efficiency, Sport, Sport Plus, and Manual.
Race Start launch-control mod garantira pucanje prsljena u vratu , a kontrola stabilnosti se moze podesiti na : on, off, i Sport.
Odziv motora na vecim obrtajima je bolji nego u F430
Zahvaljujuci LSD-u koji zatvara 30 % pod opetrecenjem / ubrzanjem SLS ima visoke izlazne brzine iz zavoja . LSD takodje zatvara do 60 % pri kocenju da bi se odrzala stabilnost vozila pri ulasku u zavoj.
Grip je masivan zahvaljujuci 295/30R19 Michelin Pilot Super Sport gumama nazad i 265/35R19 naprijed

Malo sam skratio , ima vise na www.caranddriver.com
 
Član
I meni je čista bolest. Fora je u tome što se kod tog auta uopće toliko ne gleda koliko je brz na stazi i te điđe, nego je većini samo kolekcionarska igračka.
 
Član
4gencivic je napisao(la):
I meni je čista bolest. Fora je u tome što se kod tog auta uopće toliko ne gleda koliko je brz na stazi i te điđe, nego je većini samo kolekcionarska igračka.

Poptis! Mercedes bio i ostao auto za gospodu i razmazene bogatase:D!:cool:
 
4gencivic je napisao(la):
I meni je čista bolest. Fora je u tome što se kod tog auta uopće toliko ne gleda koliko je brz na stazi i te điđe, nego je većini samo kolekcionarska igračka.

odkud ti to :icon_eek:

ovo auto sa kolekcionarima nema nikakve veze , gullwing je za njih a ovo je auto za stazu , a to ce dokazati svojim rezultatima na istoj , to dobro zapamti ;)
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
4gencivic je napisao(la):
I meni je čista bolest. Fora je u tome što se kod tog auta uopće toliko ne gleda koliko je brz na stazi i te điđe, nego je većini samo kolekcionarska igračka.

odkud ti to :icon_eek:


Od SLR-a 722 i sličnih Mečkinih dragulja.

Ima potancijal ali to nitko ne testira kao npr. Lambo, Ferrari, GTR, Corvette i te plastičare.
 
malo edukacije ti ne bi skodilo , SLR 722 je auto namjenjeno ISKLJUCIVO za stazu i ne moze se voziti po cesti , a SLS-ova testiranja se vrse iskljucivo na stazi jer se zele poboljsati sportske karakteristike modela da bi bio pravi sportista ;)
 
Član
slr 722 ima homologaciju, a postoji slr 722 gt koji je iskljucivo za trke kao npr audi r8 lms. nema razloga da sls bude kolekcionarsi auto, nece se praviti u malim serijama i nece biti pretjerano skup
 
Član
s1orj5.jpg


auys1c.jpg


11w981t.jpg


30xgygx.jpg


2im3vib.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top