2011 FORMULA 1 UBS CHINESE GRAND PRIX

2011 FORMULA 1 UBS CHINESE GRAND PRIX

Pobjednik


  • Total voters
    26
  • Poll closed .
Član
hahah ned'o bog da RB ima ispravan kers. evo vec 3 utrke fakticki voze bez kersa i opet su vise nego konkurentni. btw, sta ono button po tudjim boksovima "parkira"... hahahahh :lol:

mislim da je ovo bila najzanimljivija utrka u posljednjih par godina. DRS se za sada pokazuje kao izuzetno zanimljiva stvarcica :cool:
 
Član
Zanimljiva utrka mislim da Mcm je ovo uzeo više zbog loše taktike za Vetela sa katastrofalnim gumama je vozio kraj a dokaz nadmoći RB još uvijek je vožnja Webera...Ferari predugo vozio sa istim gumama i to ih je koštalo par pozicija...Mercedes se vratio iz mrtvih odlična vožnja Rosberga pa i Šumahera koji bi sigurno bio još bolji da nije imao onako lošu startnu poziciju...Reno razočarenja u odnosu na start sezone...
 
Član
stvarno zanimljiva utrka
svaka cast Hamiltonu, al Weber nije normalan :D bez kersa sa 18. na 3. mjesto ;)


a tek danas sam skontao ko je onaj voditelj sto nema pojma, pa ni kvizove na pinku nije znao vodit, a dali mu formulu da komentarise :icon_mad:
 
Hamilton pokazao ko je babo :cool:

V.N. Kine
P Vozač Nacionalnost Momčad Vrijeme
1. L. Hamilton Englez McLaren-Mercedes 1:36:58:226
2. S. Vettel Nijemac Red Bull-Renault + 0:05:198
3. M. Webber Australac Red Bull-Renault + 0:07:555
4. J. Button Englez McLaren-Mercedes + 0:10:000
5. N. Rosberg Nijemac Mercedes + 0:13:448
6. F. Massa Brazilac Ferrari + 0:15:840
7. F. Alonso Španjolac Ferrari + 0:30:622
8. M. Schumacher Nijemac Mercedes + 0:31:026
9. V. Petrov Rus Renault + 0:57:404
10. K. Kobayashi Japanac Sauber-Ferrari + 1:03:273
11. P. di Resta Škot Force India-Mercedes + 1:08:757
12. N. Heidfeld Nijemac Renault + 1:12:739
13. R. Barrichello Brazilac Williams-Cosworth + 1:30:189
14. S. Buemi Švicarac STR-Ferrari + 1:30:671
15. A. Sutil Nijemac Force India-Mercedes + 1 krug
16. H. Kovalainen Finac Lotus-Cosworth + 1 krug
17. S. Perez Meksikanac Sauber-Ferrari + 1 krug
18. P. Maldonado Venezuelac Williams-Cosworth + 1 krug
19. J. Trulli Talijan Lotus-Renault + 1 krug
20. J. D'Ambrosio Belgijanac Virgin-Cosworth + 2 kruga
21. T. Glock Nijemac Virgin-Cosworth + 2 kruga
22. V. Liuzzi Talijan HRT-Cosworth + 2 kruga
23. N. Karthikeyan Indijac HRT-Cosworth + 2 kruga
24. J. Alguersuari Španjolac STR-Ferrari Odustao

Najbrži krug: Mark Webber - 1:38:993 - 42. krug
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Hamilton pokazao ko je babo :cool:

V.N. Kine
P Vozač Nacionalnost Momčad Vrijeme

Moj čovjek, inače stranka ga prati.
Imam velike planove sa njim
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

E nek je pobjedio, i glasao sam za njega
:cool::cool::cool:
 
ma iskreno , za mene Vettel nije nista posebno. Ovo sto on radi moze uraditi najmanje 5 vozaca , Alonso , Hamilton , Button....

Sa najbrzim bolidom osvojiti pole position i cuvati prvo mjesto u utrci i to je to. Volio bih ga vidjeti da krene iz 4.-5. reda na gridu , da vidimo kako se probija decko ;)
 
boga mi, formula postala zanimljiva. sad samo jos da naucim koji je koji bolid, dosta se izmijenilo u odnosu na prije 3 godine, kad sam zadnji put pratio formulu :D
 
Član
Dobra je jutros utrka bila stvarno, nije se niko izdvojio, svi su bili ravnopravni, svidja mi se sto sad uvijek ima vise faktora koji odlucuju o pobjedniku, jedino sto sad zamjeram jeste kad je neko brzi olahko prestigne ovog ispred, nema nikakve borbe i to.
 
Član
zasrali su sa ovim pireli gumama. nebi me cudilo da su namjerno napravili ovakve gume, da se bukvalno raspadaju, kako bi povecali zanimljivost trka. prije je trebalo prvo zagrijat gume 2-3 kruga, pa tek onda da se osjeti prednost novih guma, a sad cim neko vozi 10 krugova na gumama, vakat ih mijenjat, ako neces da pocnes gubiti vrijeme zbog istrosenosti guma...

berni, berni, sta pocini od formule...
 
Član
Zato imaju 4 vrste guma, a niko da isproba i ostale varijante, svi idu na najmeksu opciju koja je se ujedno i najbrze trosi.
 
Član
Sporting je napisao(la):
Zato imaju 4 vrste guma, a niko da isproba i ostale varijante, svi idu na najmeksu opciju koja je se ujedno i najbrze trosi.

Na svaku trku dodju samo dvije smjese i iste su za svakoga ...

A trka je bila i vise nego zanimljiva, sto neko rece jedna od boljih u zadnjih par sezona.
Dobra je stvar sto se zgusnuo poredak, niko vise nikom ne bjezi (jest da Red Bullu ne radi KERS). I Ferrari je danas imao sansu za postolje, ali lose su procijenili sa taktikom, kao i RBR sa Vettelom, ali Webber je danas odvezao trku zivota.
A i oni likovi sa BBC-a su mi se danas popeli na zivce poslije trke. Slave Hamiltona i non-stop spominju kako je on "dominantno" prestigao dvojicu ispred sebe, a za Webbera kazu da je "nekako" uspio sa 18. pozicije doci na 3. Da sad neko ne pomisli da omalovazavam Hamiltona, daleko od toga, odvezao je i on odlicnu trku, pogotovo stop je postojala opasnost da starta iz boksa zbog problema sa crijevom za dovod goriva, ali vozac dana je po meni ipak Webber.

Sve u svemu, sezona obecava i ovaj DRS, a i Pirreli sa gumama su doprinjeli tome da trke budu zanimljive. Jos da hoce vratiti dolijevanje goriva, bilo bi super.

A Button i RBR-ov boks ... NO comment :lol: smijao sam se pola sata :lol:
 
Član
Sporting je napisao(la):
Zato imaju 4 vrste guma, a niko da isproba i ostale varijante, svi idu na najmeksu opciju koja je se ujedno i najbrze trosi.

pa jesi pratio utrku?? weber je krenuo na tvrdjoj mjesavini jer je planirao ostati dosta duze na stazi od ostalih koji su na meksoj varijanti, te tako kompenzirati losu poziciju na startu. medjutim te gume su bile prespore, preko 2sec po krugu je bio sporiji zbog tvrdjih guma. i onda otisao prije vecine da ih zamijeni za mekse. toliko o toj tvojoj tvrdnji...
 
Član
Nisam gledao utrku ali cujem da je bilo toliko preticanja da sa vise ni komentatori nisu mogli snaci sto se dogadja,da vozac ispred tesko moze obraniti poziciju u sadasnjoj situaciji.Da se nezna ko pije a ko placa :icon_biggrin:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Nisam gledao utrku ali cujem da je bilo toliko preticanja da sa vise ni komentatori nisu mogli snaci sto se dogadja,da vozac ispred tesko moze obraniti poziciju u sadasnjoj situaciji.Da se nezna ko pije a ko placa :icon_biggrin:

Tačno tako pogotovo ako onaj ispred ima lošije, starije gume (koje god da su izdrže jedva 10 krugova)...meni iskreno se ne sviđa ovaj vještački način stvaranja dinamike nije mi to nekako sportski i ovaj DRS i gume koje se brzo troše mi je bezveze ono jest dinamično ali nije to to...to mi dođe ko da namještaš utakmicu da bude što više golova gdje tu sport i nadmetanje ko je bolji...
 
Top