2009 Volkswagen Golf Mark VI

2009 Volkswagen Golf Mark VI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Stara formula, noviji datum....osim stopka i drugcije njuske, iste linije auta, interijer mi se svidja, vise je topliji i sportskiji u odnosu an proslu generaciju...

Uglavnom, postalo blesavo, 90% iste crte imaju golf4, 5 i sada 6....pih...
 
Legend
tibor987 je napisao(la):
Stara formula, noviji datum....osim stopka i drugcije njuske, iste linije auta, interijer mi se svidja, vise je topliji i sportskiji u odnosu an proslu generaciju...

Uglavnom, postalo blesavo, 90% iste crte imaju golf4, 5 i sada 6....pih...

Pa i unutrasnjost je ista, nije se mjenjalo nesto posebno, osim sto je ovdje prikazan neki top model.
 
Legend
Nove informacije:

1. Pocetna cijena vozila za osnovni paket opreme iznosi 16.500,00 Eura.
2. U samom pocetku proizvodnje bice ponudjen 2.0 TDI motor sa 110 i 140 KS, a po prvi puta umjesto pumpa dizna tehnologije bice koristena common rail injection.
3. Kada je rjec o zastiti, u ponudi ce se naci 7 zracnih jastuka ukljucujuci i onaj za koljena vozaca. (Odakle mi je samo to poznato)
4. Sa najavom nove palete motora ocekuje se i izmjena u transmisiji, tako ce automatski mjenjac biti potpuno zamjenjen novim DSG sa 6 ili 7 brzina.
 
evo jedan mozda veoma vazan podatak. sestica izlazi u prodaju nakon samo 5 godina proizvodnje petice. razlog je u tome sto je petica previse skupa bila za izradu. tako da su krenuli genialnim putem i umjesto da osmisle potpuno novi automobil kao Golf 6 oni su uzeli peticu i na njoj izvrsili poboljsanja te je malo vizuelno dotjerali. zato i djeluje tako poznato sa profila. znaci cilj je bio da se uvede novi model te da se ustedi novac. mnogi ce pitati, zar to nisu do sada radili? Ne, svaka je generacija bila na novo osmisljena te je u nju bogatstvo ulagano. ovo je prvi golf koji je evolucija u svakom pogledu.
 
Putovanja.ba
Administrator
Nakon što su se prije nekoliko dana u medijima «procurile» (da li slučajno?) službene fotografije novog VW Golfa šeste generacije, u Volkswagenu su odlučili da objave i neke dodatne informacije o novom modelu. Prodaja Golfa VI trebala bi započeti u listopadu/oktobru ove godine, prvo u Europi, a zatim će model biti postepeno uvođen i na tržišta Afrike, Azije, Australije i Sjeverne Amerike. Kako nisu objavljene nove fotografije, možemo Vam ponuditi samo ove koje su već bile objavljene.

Novi Golf VI u Volkswagenu opisuju kao «sportskiji» sa karakterističnijim izgledom od prethodne, odnosno aktualne generacije. Po riječime glavnog dizajnera VW-a, Waltera de Silve, dozajn novog Golfa je «naglašeniji i više tro-dimenzionalan nego prethodnik, sa precizno definiranim linijama i uglovima te proporcionalnim ravnim površinama i udubljenjima». U VW-u ne kriju kako novi Golf dijeli neke dizajnerske karakteristike sa novim Sciroccom, osobito u stražnjem dijelu, odnosno u stražnjem krovnom dijelu.

Kako bi išli u korak sa razvojem tehnologije ali i sa sve većim prohtjevima kupaca, VW je novi Golf opremio nekim novim elektroničkim «pomagalima» vozaču. Izdvajaju prije svega Automatic Distance Control ADC (automatsko održavanje rastojanja), Adoptive Chassis Control ACC (prilagodljiva kontrola šasije) te Park Steering Assistant (pomoć upravljanju pri parkiranju). Novi Golf će već u standardnom paketu opreme biti opremljen ESP sustavom sa rafiniranijim reakcijama, sedam zračnih jastuka uključujući i zračni jastuk za koljena vozača te posebnim naslonima za glavu (WORK) i dnevnim svjetlima.

Za početak prodaje, Golf VI će biti dostupan sa ponudom od dva dizelska TDI motora te četiri benzinska motora. U ponudi će se naći 2.0 litarski TDI motori koji, ovisno od izvedbe razvijaju 110 odnosno 140 konjskih snaga. Što se benzinske ponude tiče, kupci će moći birati između dva atmosferska motora snage 75 i 102 konjske snage, a u ponudi su i TSI motori sa turbo punjačem koji razvijaju 122 odnosno 160 konjskih snaga. Svi novi motori i transmisije, po navodima iz VW-a, novim tehnologijama smanjuju potrošnju goriva čak do 28%, a svi motori zadovoljavaju i buduće EU-5 standarde.

Uz sve motore, osim baznog, bit će dostupna VW-ova DSG transmisija sa šest ili sedam stupnjeva prijenosa. Po dosadašnjim saznanjima, cijena novog Golfa VI će se na njemačkom tržištu kretati oko 16,500 Eura, što je u prosjeku oko 200 Eura više u odnosu na cijene aktualnog modela.
 
Član
pih jebote jest jeftin u pm... ovo ce se auto prodat nenormalno.. bijela boja,xenon,17ke ,TSI od 160 ks ,4 vrata,sport line ,mozes sve uzet za 41,2 milje ,sto je mnogo bolje od konkurentnog a3 ,jedva cekam da izadje
 
Legend
Astra je napisao(la):
pih jebote jest jeftin u pm... ovo ce se auto prodat nenormalno.. bijela boja,xenon,17ke ,TSI od 160 ks ,4 vrata,sport line ,mozes sve uzet za 41,2 milje ,sto je mnogo bolje od konkurentnog a3 ,jedva cekam da izadje

1.4 TFSI ??? 150 KS ??? FUJ !!!
 
Član
s preda siroko stil
nazad tuareg
i sve na platfomi ice samo da se ne opeku kao i sa bubom
ali ovo je oopet transformacija golfa u golfa pa tako da joj svi mozemo predvidjeti svijetlu buducnost
 
Član
daki je napisao(la):
Astra je napisao(la):
pih jebote jest jeftin u pm... ovo ce se auto prodat nenormalno.. bijela boja,xenon,17ke ,TSI od 160 ks ,4 vrata,sport line ,mozes sve uzet za 41,2 milje ,sto je mnogo bolje od konkurentnog a3 ,jedva cekam da izadje
160 ks fuj? kak ti kazes :D
1.4 TFSI ??? 150 KS ??? FUJ !!!

<br />
<b>Fatal error</b>: Cannot redeclare class databaseEngine in <b>/home/bhtuning/public_html/inc/db_mysqli.php</b> on line <b>13</b><br />
 
Član
Po meni golf I originalna ideja, golf II usavršen i poboljšan golf I, isto sa III i IV, kao i sad sa V i VI. Iako premda su jako slični scirocco mi se čini bolji izbor. Samo me zanima kakav će bit GTI šeste generacije, trebao bi bit jači bar 30-tak konja od V gti da nastave neku tradiciju
 
Legend
corrado je napisao(la):
Po meni golf I originalna ideja, golf II usavršen i poboljšan golf I, isto sa III i IV, kao i sad sa V i VI. Iako premda su jako slični scirocco mi se čini bolji izbor. Samo me zanima kakav će bit GTI šeste generacije, trebao bi bit jači bar 30-tak konja od V gti da nastave neku tradiciju

GTI VI ce biti 11 KS jaci od V ice ;)
 
Legend
9080807.009.1L.jpg


Kada je VW Golf VI u pitanju, ovaj put se preskace, ili jos bolje izostavlja R32. Da, da, nece se proizvoditi vise. Umjesto njega u ponudi ce se naci GTI-R i imace 265 KS a motor posudjen od Audi-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top