2009 Sprint Eagle 50cc (Baotian BT 49QT)

2009 Sprint Eagle 50cc (Baotian BT 49QT)

Član
Pozdrav, doslo je vrijeme da i ja napokon predstavim svoju novu mrcinu. Mozda ce ovo bit tuning projekat, nikad se ne zna. 02.09.2019. godine sam NAPOKON kupio svoj prvi skuter Sprint Eagle (skuter proizveden u Kini, a naljepnice su pravljene u Srbiji, ako se ne varam), 50cc, kupljen od 1. vlasnika (kupljen na oko 7280km), ima garanciju na akumulator koji je kupljen 11.06.2019. godine, trajno registrovan na 1. vlasnika (ja sam 2. i zadnji vlasnik) i ima polisu osiguranja koja je istekla 2010. godine. Ja sam 7. po redu koji sam kupio skuter iz naselja gdje ja zivim. Za sada nikakvih problema sa njim nisam imao osim auspuha sto nije nikako imao dihtung, vec je silikonom improvizovan, pa je ispustao cudan zvuk. Ok, da ne lupetam previse, evo slika:
66538
66539
66540
66541
66542
66544
66545

Isprobao kako stoji znak od Audija 80 B3
66546

Zadnja slika sa auspuhom bez temperaturnog spreja
66547

I prva slika poslije farbanja i dokaz da sam ispao seljacina
66548

A i posto je sezona zavrsila, ovo su moji planovi za skuter:
  • farbanje auspuha temperaturnim crnim sprejom, tj. sve sto sam na njemu u bijelo ofarbao
  • crvene reflektujuce trakice na felge
  • kupovina sarafa za plastike posto ih pola nema (nije ih bilo kad sam ga kupio)
  • kupovina plastike, 1 plasticnog cepa/kopce, desne patosnice i zadnju plastiku/blatobran
  • farbanje dekla u crno i zatackati plastike jer se boja odgulila na par mjesta i ispod sica
  • poliranje 2 plastike
  • poliranje i zasticivanje fara zastitnom folijom
  • kupovina LED H4 sijalica
  • kupovina 4x LED sijalica za zmigavce
  • lijepljenje tamnih folija na prednje zmigavce
  • ljepljenje bijelih reflektujucih naljepnica na resetke ispod fara
  • kupovina inox okvira za tablice zbog policije
  • ugradnja Samsung LED dioda u resetke kao pozicije
I za kraj cu prevest skuter na sebe 2020. kad polozim, a i bivsi vlasnik nije daleko, jedino je problem da li je ziv ili nije.

 
Poslednja izmena:
Član
Danas sam napokon polirao far, i to bez masine za poliranje, vec sam krpom presao preko fara za 2 minuta. Rezultat je ovakav kao sto vidite. Far je kao nov.
66610
  1. Isprobao sam reflektujuce bijele naljepnice na resetke, ali nisu dobro drzale, pa sam odustao od toga
  2. Ostao u kvaru zbog 3 razloga:
  • Otisao mi je filter goriva, pa sam morao kupit novi, ali je problem sto je prljavstinu pustio do karburatora.
  • Zacepljen karburator zbog neispravnog filtera goriva.
  • Nakon sto smo stavili svjecicu, vrisnula je, pa kad smo drugu stavili, isti slucaj, a i navoj je ostecen. Majstor, koji je i ujedno moj jaran, kaze da je mozda nekad prije kupovine motora, vlasnik ostetio navoj.
Rekao je da ce prvo skinut masinu sa skutera i odnijet kod jednog Maida da uradi nesto na masini, a da ce mi jaran ocistit karburator. Motor ce vjerovatno bit zavrsen najdalje do petka.
66611

Tablicu sam skinuo, jer cu sad kad se skuter zavrsi, narucit okvir za nju.
66612
 
Član
Skuter je zavrsen i vracen sinoc. Gazda mi je napravio motor, ali je kasnije pustao na karburatoru, pa je ostao jos dan.
Razlog: dihtung karburatora je pukao, pa smo ga morali zamijenut
Promijenut je juce, a za par sati smo ga nastimali i tako sam ga osposobio za vozat i vratio ga u svoju garazu.
66654

I da, uspio sam zatackati plastike, ali nisam ispod sica i ispod Eagle naljepnice sa desne strane. To cu drugi put.
66655
 
Član
17.10. sam imao malu nezgodu. Kad sam parkirao skuter ispred jedne prodavnice, pravilno sam spustio nogaru i tako ga ostavio, ali nisam vidio da je bio put propao ispod nogare. Cim je nogara legla u tu rupu koju nisam ni vidio, skuter je pao. Na veliku srecu, samo je ulje iscurilo i kopca plastike pukla. Sto je jos bolje, ulja je taman bilo do kuce. Cim sam dosao, odmah sam nasuo ulje i to je to. Trebao bi i plastiku napravit.
Evo plastika nakon pada.
66697
66698
Ubrzo cu da odem u Mostar da pogledam sta ima kupit za skuter, tj. u Bingo. Ako je slucajno neko bio u Bingu, a da je npr. vidio LED sijalice, nek mi kaze kakvih ima da dzabe ne idem.
A ubrzo cu morat i promijenut i prirubnicu karburatora i gumigeling posto su u losem stanju.
 
Član
I sad, sta mi se desilo danas. Neocekivano sam otisao u Mostar, ali ne iz razloga zbog cega sam trebao otici. Bio sam u Bingu, ali nisam nasao nikakve dobre sijalice za motor osim plavih H4 sijalica od 90W. Stavio sam ih u farove i dala je bolje rezultate od obicnih. Ovo su za sad privremene, jer bi trebao uzet LEDove u Novembru.
Evo i sijalice i rezultat.
66711
66712
66713
66714
66715
 
Član
Moj zadnji postu 2019. godini. U Novembru sam zamijenio prirubnicu karburatora, jer mi je stara prirubnica ispucala, pa je pustala i zbog tog se gasio skuter u voznji. Kostao me 20KM sa dostavom. Prezadovoljan sam sto se tice prirubnice. Jos trebam nekad kasnije da kupim i zamijenim karike, jer mi slabo ide (mislim da su se istrosile cim jedva izgura 60, a nema blokadu).
Moja posljednja slika za 2019. godinu i zadnja voznja tad.
66829
Pocet cu ga dotjerat prije sezone, ali je problem kod koga mogu ovdje u Bosni da kupim plastiku ispred broja sasije, desnu gumenu patosnicu i citav zadnji blatobran sa katadiopterom.
 
Član
Odavno nisam nista objavio. Prvi, aj da kazem, update. Juce sam od jednog kolege dobio zlatne sarafe za skuter.67016
67017
Valjda ih nece ko ukrast.
 
Član
A evo i novo nesto nakon skoro godinu dana ,,neaktivnosti". Razlog je sto 2020te godine nisam mogao da vozim skuter zbog 2 razloga:
1. Pocetak ove glupe korone
2. Dosta kvarova (s****o mi se cilindar, zacepila vakum pumpa koja nije izdrzala ni 2 mjeseca, ispraznjen akumulator i sto je najgore jeste sto je jedan majstor koji je pokusao da popravi skuter kasnije s****o i prekidac od alnasera).
Sto se tice cilindra, nadam se da ce to bit gotovo, jer sam pocetkom 2021. uzeo nov cilindar, ali umjesto da je 50 opet, uzeo sam od 70cc. Nadam se da mi odgovara za mog. Cekam drugog malo iskusnijeg majstora da mi rijesi zivotni problem sa skuterom. I da ne zaboravim, ofarbao sam napokon auspuh temperaturnim crnim sprejom. Cim se skuter osposobi, uslikat cu to sve.
 

Prilozi

  • 20210220_120207.jpg
    20210220_120207.jpg
    3,6 MB · Pregleda: 1
  • 20210508_155954.jpg
    20210508_155954.jpg
    4,2 MB · Pregleda: 1
  • 20210301_143314.jpg
    20210301_143314.jpg
    4,2 MB · Pregleda: 1
  • 20210301_142228.jpg
    20210301_142228.jpg
    4,1 MB · Pregleda: 1
Član
A evo i novo nesto nakon skoro godinu dana ,,neaktivnosti". Razlog je sto 2020te godine nisam mogao da vozim skuter zbog 2 razloga:
1. Pocetak ove glupe korone
2. Dosta kvarova (s****o mi se cilindar, zacepila vakum pumpa koja nije izdrzala ni 2 mjeseca, ispraznjen akumulator i sto je najgore jeste sto je jedan majstor koji je pokusao da popravi skuter kasnije s****o i prekidac od alnasera).
Sto se tice cilindra, nadam se da ce to bit gotovo, jer sam pocetkom 2021. uzeo nov cilindar, ali umjesto da je 50 opet, uzeo sam od 70cc. Nadam se da mi odgovara za mog. Cekam drugog malo iskusnijeg majstora da mi rijesi zivotni problem sa skuterom. Ali nije to sve. Uspio sam i auspuh da vratim u fabriku, tacnije ofarbao sam ga temperaturnim crnim sprejom, ali je ovaj put bolje spremljen za to. Cim se skuter osposobi, poslikat vu to sve.
 
Top