2002 Audi TT Quattro Roadster

2002 Audi TT Quattro Roadster

Član
i mene zanimaju problemi...ja mislio onaj sa manje konja pa roknut cip al ako ima problema....:D pisi probleme...:D
 
Član
Studirajuci 8N model TT-a na www.motor-talk.de sam nadosao na to da ovi APX i BAM motori sa 225 konja fabricki najmanje problema imaju jer su dosta robusnije radjeni od ovih slabijih sa 150,160 i 180 konja, navodno ima i verzija sa 190 konja fabricki al je vrlo rijetka i ti motori su postojani. Jedini problem kod ovih jacih je bio zubcasti remen i vodena pumpa to zamjenis na vrijeme to jest svakih 80 hiljada km i miran si :)
 
I tebe kako vidim temperatura hebe....Ja koliko sam citao to nije nikakav problem...
Kad sam uzimao auto u garazi rekli su za temperaturu tu, ako bude zezala da odem kod njih ponovo da imam besplatno mjenane sata...Valjda tako bude u ovlastenom servisu audia....Njihova neka greska....
Pa cu ja da odem sa autom da mi zamjene taj sat...
Auto je super,meni se ta sjedista svidjaju u tebe...Al izgleda samo u cabria dodju..
 
Član
dobar avdija ima jedan ovak u tz u miladijama gdej ja radim momak neki voza isto kabrio sila dobar .
 
Član
black_devil je napisao(la):
I tebe kako vidim temperatura hebe....Ja koliko sam citao to nije nikakav problem...
Kad sam uzimao auto u garazi rekli su za temperaturu tu, ako bude zezala da odem kod njih ponovo da imam besplatno mjenane sata...Valjda tako bude u ovlastenom servisu audia....Njihova neka greska....
Pa cu ja da odem sa autom da mi zamjene taj sat...
Auto je super,meni se ta sjedista svidjaju u tebe...Al izgleda samo u cabria dodju..


Drug kazaljek temerature i goriva cesto se pojebu kod TT-a kao i onaj centralni dispel od board computera gdje se chize pojavljuju i nestaju pogotovu ljeti kad je vruce, temperaturu ocitavaj na klimi kod broj 51 je temp motora a 49 je temp rashladne tekucine i tu je uvijek 90 stepeni :)
Uglavnom nema potrebe da mjenjas te kazaljke
 
Top