2.5 TDI Quattro?? - MOZE LOCK!!!!!!

2.5 TDI Quattro?? - MOZE LOCK!!!!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

Taj motor u audiju (AKN) od 180 konja je prava zvijer...Dosada sam imao i A4 i A6 sa tim motorom i strava su!!
Nikakve klackalice se nemogu poderati...ulje nece pustiti...Turbina zna popusiti ali ti je zagarantovano da nece otici ako sipas kvalitetno ulje i ako ga peres malo zesce po gasu...Problem imaju sa turbinama samo ako ih voze ljudi koji su malo manje agresivni na gasu!! Ja sam u svojih iskljucivo samo agr ventil i sve ok...Taj agr ventil sam iskljucivo da mi nevraca izduvne gasove natrag u motor kroz turbinu i sve savrseno fercera!!Najidealni je sa saltung getribom.....Nemoj samo da uzmes multitronika...Tiptronik je isto ok ali nije agresivan ko sa saltung getribom!!
 
RE: 2.5 TDI Quattro??

zizosb je napisao(la):
Taj motor u audiju (AKN) od 180 konja je prava zvijer...Dosada sam imao i A4 i A6 sa tim motorom i strava su!!
Nikakve klackalice se nemogu poderati...ulje nece pustiti...Turbina zna popusiti ali ti je zagarantovano da nece otici ako sipas kvalitetno ulje i ako ga peres malo zesce po gasu...Problem imaju sa turbinama samo ako ih voze ljudi koji su malo manje agresivni na gasu!! Ja sam u svojih iskljucivo samo agr ventil i sve ok...Taj agr ventil sam iskljucivo da mi nevraca izduvne gasove natrag u motor kroz turbinu i sve savrseno fercera!!Najidealni je sa saltung getribom.....Nemoj samo da uzmes multitronika...Tiptronik je isto ok ali nije agresivan ko sa saltung getribom!!

pa moguce da taj od 180 konja i nije los, ali onaj od 2.5 TDI 150 ne bih nikome preporucio
 
Super Moderator
RE: 2.5 TDI Quattro??

ko zna koliko se puta raspravljalo o 2.5 TDI :D
znam da 2.5 TDI od 150 KS na 160 000 moras mu mjenjat elektroniku na bosh pumpi jer crkne i jos nesto pa taj servis dodje oko 2000 KM... ako kupujes to auto gledaj da je preso vise od 180 000 jer sigurno je taj ko ga vozi vec mjenjao tu elektroniku... motor jest kvarljiv ako se ne odrzava... bolje receno osjetljiva mu je elektronika i komplikovano slozen motor...
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

olensoner je napisao(la):
zizosb je napisao(la):
Taj motor u audiju (AKN) od 180 konja je prava zvijer...Dosada sam imao i A4 i A6 sa tim motorom i strava su!!
Nikakve klackalice se nemogu poderati...ulje nece pustiti...Turbina zna popusiti ali ti je zagarantovano da nece otici ako sipas kvalitetno ulje i ako ga peres malo zesce po gasu...Problem imaju sa turbinama samo ako ih voze ljudi koji su malo manje agresivni na gasu!! Ja sam u svojih iskljucivo samo agr ventil i sve ok...Taj agr ventil sam iskljucivo da mi nevraca izduvne gasove natrag u motor kroz turbinu i sve savrseno fercera!!Najidealni je sa saltung getribom.....Nemoj samo da uzmes multitronika...Tiptronik je isto ok ali nije agresivan ko sa saltung getribom!!

pa moguce da taj od 180 konja i nije los, ali onaj od 2.5 TDI 150 ne bih nikome preporucio
Tu te podrzavam!!!
Taj stari motor je sranje mada ga ja obozavam!!!
Inace radim samo vw audi vozila a najvise posla uvijek imam na tim starim motorima od 150 konjica (AFN)!!
Namijenjo sam na njima bregastih,klackalica,glava motora, turbina, prednjih dekla na radilici!!!hahahahahah
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

samo izbjegavaj 2.5 euro 3 motor

preporuke za euro 4 2.5 motor
koji je stavljan u passata od 2003 godine
i to verzija od 180KS

posto one verzije od 150 KS i starijeg godista
imaju dosta mana i ljudi se mnogo zale ...

evo mene sluzi vec 40 000km bez ikakvih problema
a dobro se vozi po gasu
samo nemoj hladnog ga stiskati i odmah ga gasiti
ovlasteni servis, redovan servis na 10 000km kosta 280KM
garancija i tako to ...
ja prezadovoljan
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

Za mene jedina dobra stvar sa tog motora cu injektori... taman bi mi trebali jedni takvi na mog kaslju :lol:

sala.. iskusta nemam. Al ljudi iz svog iskustva govore kako je taj od 150KS opsta katastrofa.
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

samo bjezi od 150 KS

na modelu sa 180KS ima dosta poboljsanja koliko sam ja informisan ...
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

...neznam,mojajepreporukadaneuzimas,imasvakakvih kvarova na njima,najvise turbine i elektronike boschpumpi,pa sesamo ugasii nema sanseda se upali dok se elektronika ne zamijeni....ima tu jos mnogo nekih kvarova,nebisad znao koji je kvarljiviji 150ks ili 180ks,ali ako hoces da uzmes takvog audija onda uzmi benzinca i bit ces rahat covjek,ili 1.9TDi:icon_biggrin:
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

Kolega mi ima 2.5 a4 nije zadovoljan toliko i trenutno mu je u garaži pokvaren xD
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

zizosb je napisao(la):
Ja sam u svojih iskljucivo samo agr ventil i sve ok...Taj agr ventil sam iskljucivo da mi nevraca izduvne gasove natrag u motor kroz turbinu i sve savrseno fercera!!

jel se to na 2.5 motorima radi softverski
ili treba mehanicki da se zatvori ventil ????
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

klackalice bregaste su iste od 150-180ks inace brza potrosnja kocnica i diskova prednji dio ovjesa ponekad turbo i pumpa za gorivo ko u svakog tdi
 
Član
RE: 2.5 TDI Quattro??

gledajuci komentare.... izgleda da su 2.5tdi motori promasaji na a6.... a jeftiniji su oni 2.4 :D al nema turbo mozes ga jebati... rece mi coik ima jedan s6 4.2 cijena ista... ima i plin.... freza... pa vidjet cemo...
 
RE: 2.5 TDI Quattro??

bulex je napisao(la):
gledajuci komentare.... izgleda da su 2.5tdi motori promasaji na a6.... a jeftiniji su oni 2.4 :D al nema turbo mozes ga jebati... rece mi coik ima jedan s6 4.2 cijena ista... ima i plin.... freza... pa vidjet cemo...

da sam na tvom mjestu, pogledao bi tog S6, ako je sve uredu odma bih ga kupio, jedina mana mu je sto hoce popiti malo vise, ali ne postoji savrseno auto;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top