2.0tdi motor bucan

2.0tdi motor bucan

ja se izvinjavam ako sam na pogresnom mijestu otvorio temu ali se ne snalazim bas najbolje ovde jer sam novi :D
Naime imam pasata cc 2.0tdi motor 103 kw 2010 god euro 5 sa predjenih 195 000km provjerenih. Sa autom sam zadovoljan ali nekako otkako je hladnije vrijeme kada ga upalim motor mi ruzno radi. U leru radi normalno ali kada krenem prva druga gas na 2000 obrataja mi motor pocne cekicati. Cim postigne malo radnu temperaturu sve se unormali. Uradio sam mu veliki i mali servis, pored toga sam uradio set kvacila sa plivajucim i generalno nikakvih vis problema nemam. Auto ekstra ide, nema niti mrve dima, auspuh cist ko suza, motor se u leru bukvalno ne cuje da radi, potrosnja iznenadjujuce niska, nikakvih znaci nuspojava. Vozio kod majstora on kaze da je do dizni. Zanima me ima li neko na osnovu ovoga da uspostavi neku dijagnozu jer me pojede to. Toliko motor ruzno radi dok je hladan da me dusa zaboli kada cujem to cekicanje ili kliktanje ne znam kako da nazovem. I da napomenem od servisa do servisa ne dolijem ni kap ulja. Ulje koristim castrol 5w30 507.00 specifikacije.
Izvinjavam se na dugom postu ali eto potrudio sam se da sto bolje opisem problem. :D
 
Top