2.0 Tdi - ponekad tesko pali ujutru

2.0 Tdi - ponekad tesko pali ujutru

Postovanje,
Naime u pitanju je golf 5 2.0 tdi 2008 g. Zna se desiti da ujutro jako tesko uplalim auto (moram dugo verglati 10etak sekundi), imam osjecaj kao da mu nesalje dovoljno goriva za prvo paljenje......To se desi jednom u 2-3 sedmice jako rijetko. Kasnije tokom dana nema problema...U voznji nema nikakvih trezanja lupanja i sl. znaci iskljucivo je tesko paljenje problem..

Hvala i pozdrav.
 
Član
Mozda je potrebno nastimati hladni start ponovo,prekopcaj ga na vcds dijagnostiku i naci ces problem,jel sta radjeno na mapi
 
Licno sam na to i sumnjao, znate li mogu li to provjeriti u ovlastenom vw servisu ili ? Posto iskreno ne vjerujem bas ovim u ovlastenom servisu jer nemaju bas puno posla pa ga sebi prave ako me razumjete......
Hvala.
 
Član
Nemora biti ovlasteni servis,moze biti covjek koji ima vcds dijagnostiku i zna da radi s njom a ne da pregleda jel ima koja greska i da je obrise,
 
Član
mislim da ce biti problem senzor radilice al opet prvo provjeri na dijagnostici jer inace ona ima takve simptome prilikom pocetka kvara na njemu
 
Član
Parkiraj ga nizbrdo ili ako si u garazi popni zadnje tockove, uglavnom nek je motor nizi pa pisi kako onda pali
 
Član
U kucistu filtera za naftu je dovoljno goriva da upali pa čak i radi par sekundi,bez dijagnostike je samo nagađanje
 
Top