16 v vs Gti "obicni" - potrosnja

16 v vs Gti "obicni" - potrosnja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo imao sam veceras malo manju debatu sa jaranima oko toga koji vishe trosi, mozda malo glupo ali evo da cujem od nekih ljudi koji su imali iskustva sa ovim autima. Mozda 16v ima vishe konja i logicnije bi trebao da trosi vishe ali ipak on od Gti-ja sasiju tako reci i ne osjeti itd... 'elem da ne serem sta vi kazete :D
 
Član
Evo naletio sam na neke podatke na netu

da 16 v toris - 9 litara
a "obicni" Gti trosi - 8,3 litra

nekako malo ?
 
ja imam 16v 2.0, na KE-jetronicu, a imao sam 1.8 16v, a rodjak ima 1.8 8v, skoro da imamo sve isto, od felgi, amortizera, muzike, bla bla, bla, a potrosnja je u prosjeku kod njega manja oko pola litra
 
Član
Har3 je napisao(la):
Evo naletio sam na neke podatke na netu

da 16 v toris - 9 litara
a "obicni" Gti trosi - 8,3 litra

nekako malo ?

u gradu ni jedan od njih nece ici ispod 10 litara.. Kod mene 2.0 pri "normalnoj" voznji (saltanje na 3 hiljade) itd. trosi 11 litara a kad se salta na 7000 15 litara..
Sve u svemu 8v trosi manje od 16v..
 
Član
Kod mene oko 12 litara , inače je 1.8 16V motor ... Mislim da je razlika mala izmedju 8v i 16v ...
 
Administrator
ma laze ko god kaze ga gti trosi manje od 10 svejedno 8v ili 16v sve je to tu negdje kod mene je jetta gti 8v trosila od 10-15 i to je to
 
Član
Mah ***** ga ja :D trose brate puno ali ipak to je sve kako ti vozis ...

A evo vam ovaj site ima dosta korisnih informacija sto se tice vw sport autica, potrosnja, brzina, ubrzanje od 0 - 100 itd...

http://www.vw-club.nl/index.php?page=info&aid=6
 
Član
Haj ba sta se svadjate :) Moj golf trosi 12.6 po gradu prema fabrickim podacima :)
Kolko para/benzina tolko muzike :)
 
Član
Imam ja rjesenje za sve vas.Prodate GTI i kupite GSI.Ide bolje a manje trosi i nema problema.Nekad usput dodjete kod mene i ja vam snimim u eprom cipovan program bez blokade i tjeraj mile do neba.
 
Član
syncro je napisao(la):
pa da budem kod limara/lakirera stalna musterija :D
neka hvala :D

Grijesis druze.Imao sam ih ja 20ak komada.Sve i jedan koji je dosao iz italije je bio extra limarije a ovi iz njemacke su svi bili struhli.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top