16" na mk2???

16" na mk2???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako...zanima me sta treba uraditi kad se stave 16" 9J nazad i 7.5 naprijed felge.......sta kako i gdje treba izvuci.....molim one koji isprobali ovo neka se jave....
pozz
 
Legend
odustao od 15-ki druze ?

naprijed ima mjesta,nazad bi najbolje bilo malo izvuci obrve,mozda i ne,zavisno od ET-a felge....i prije svega tvrd ovjes , ipak dosta velika felga za mk2
 
sve zavisi koliki je ET kod mene su bile nazad 9J i kacale su kad neko sjede nazad, jos su obrve izvucene
 
mislim keno da ce ti to biti previse,al eto probaj prije nego kupis.hajd vidi hocel ko kupit one moje 16-ke?imam i dvije gume za prodat 215/40/16 pa ako znas da neko hoce...
 
Početnik
nazad ako je 9J onda moras sirit rub bez obzira na et...ako je ET visok, kacit ce ti od amortizer pa ces morat distancere stavljat, a posto ti je nazad minimum 22 mm, onda ce ti kacit za obrvu..
ev kod mene isti slucaj sa 14-kama, 9jota, et 35, distancer stavio 22 mm i kaci nazad kad neko sjede, a gume su 225/45 mada sumnjam da bi sta dobio uzim gumama na 9j..
 
Član
Ma preveliko je 16" staviti na mk2,moje licno misljenje da ce ruzno izgledati,ali ti najbolje znas !
 
Član
Oggy je napisao(la):
nazad ako je 9J onda moras sirit rub bez obzira na et...ako je ET visok, kacit ce ti od amortizer pa ces morat distancere stavljat, a posto ti je nazad minimum 22 mm, onda ce ti kacit za obrvu..
ev kod mene isti slucaj sa 14-kama, 9jota, et 35, distancer stavio 22 mm i kaci nazad kad neko sjede, a gume su 225/45 mada sumnjam da bi sta dobio uzim gumama na 9j..

Upravo tako ... evo na 16-kama 9J

jbg nemogu se sjetiti ET-a, ali naprijed je bilo taman, ali u milimetar, a nazad mi je strugalo previse jer imam distance 18mm a bez njih su mi kacile za amortizere ... nije mi se dalo to sve ganjat pa sam is vratio

Sad su mi takodjer 16ke na autu ali 7J i bez problema, kao i 15-ke ;)
 
vidim ima svakakvih priča neke su točne neke su prave gluposti ja ljeti vozam naprijed 7.5 nazad 9x16 naprijed mi je et 25 pozadi mi je et 15 što se tiče naprijed to je ok nigdje nedira a pozadi samo zavrneš rubove unutarnje prema unutra ili ispilaš poslije zaštitiš i vratiš rub ako ga imaš ako nema još bolje mislim na platični da se vrati a limeni se reže ili savije...drugo jako bitno trebaš imat dobre amortizere i dobre odbojne meni se fk najbolje pokazale sada ništa nekači vozam bez problema a mislim da će mi biti još bolje kad mi dodju gevine evo par slika 9 jota pozadi na mom golfu pa sad.....ja sam zadovoljan i više od toga a to je da je velika nije taman je :) moj savjet uzimaj





 
Član
nokke je napisao(la):
nisam odustao.......nego lakse mi naci 16" :lol: nego 15" sire

jesi li spreman platiti 15"? :123:
naci cemo...

a 9j nazad na dvicu Et mora biti 10-14mm ... zapinje za most,ako je veci...
 
Član
Na mk2 ti bolje idu 15-ke mislim samo ti možeš znat, ako želiš dosta spustit golfa teško je na 16-kama posebno sa falcom 15-ke ti puno bolje odgovaraju.

http://s810.photobucket.com/albums/zz23/bolc01/?action=view&current=DSC04556.jpg&newest=1

evo ti jedna slika nije neka bolje nemam ali tu je golf na 8 i 9j x 15 et 15 borbet bs i odlično je izgledalo auto je dosta spušten i mogo je se vozit i sa dvoje nazad na 16-kama ovako nemožeš spustit a i ne pomišljaj sjest nekog nazad
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top