16" il' 17"

16" il' 17"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh stedi se neka lova za felgice i spustanje auta, pa cemo to raditi kad otopli.. Pa me interesuje koje bi najbolja opcija bila da izaberem, znaci auto je za svakodnevne upotrebe po ovom nasem "makadamu" od puteva, pa me interesuje koja bi bila normalna velicina da postavim felgice na auto, trenutno su na njemu 14" sa 185/60 R14 gumama, pa ne znam sta bi bilo najbolje rjesenje, a i auto sam planirao najvjerovatnije za sada samo na proljece uzeti opruge druge da budi nizi :D

Znaci, poslije tolike price, 16" il' 17" felge i koje gume na njih sirina/debljina???
 
GreenDevil je napisao(la):
ako je makadam cest bolje ti je 15" 195 55 inace ces samo sj*at felge

Nismo se haman razumili, mislio sam na opcenito da su nasi putevi u banani, a gdje ja zivim asfaltirano je sve :D

bmwscaner je napisao(la):
vectra guta 16ke bez da se nasekira :) a 17ke neke 7.5j sa 205/40 gumama i teraj :)

Tako nekao sam i ja razmisljao, al' sam htjeo ipak da postavim na forum da me malo strucnije osobe bolje upute :D!
 
Član
bogami, drug imao na vectri 2.0 16v (pisem jer ne znam imal' razlike u trapu i to) 205/40/17", ista dimenzija kao i ja.....kad me provozao ja popizdio.....ni zvuka da pusti od sebe, upija 17" k'o iz price....je da je u mene bio tad 1.4 pa bio "slabiji" trap od njegovog, al' svejedno sam se odusevio...ako si pazljiv iole s autom, rupama i sl. nece ti ove 17" biti nikakav problem za to auto.....
 
trizex je napisao(la):
bogami, drug imao na vectri 2.0 16v (pisem jer ne znam imal' razlike u trapu i to) 205/40/17", ista dimenzija kao i ja.....kad me provozao ja popizdio.....ni zvuka da pusti od sebe, upija 17" k'o iz price....je da je u mene bio tad 1.4 pa bio "slabiji" trap od njegovog, al' svejedno sam se odusevio...ako si pazljiv iole s autom, rupama i sl. nece ti ove 17" biti nikakav problem za to auto.....

Sto se rupa tice, ja i ovako pazim, jedino ako idem negdje ne znam puta pa se uleti, al' pazim dosta, u mene je 1.8 66KW, valjda bi mogle 17" gurati, gledao sam na google neke sa 17" i stvarno prelijepo izgledaju :D
 
Član
na 16-kama ili 17-kama jos spusteno auto zaboravi makadam.

ja sam prije za 16-ke vjeruj mi rahatni ces bit;)
 
17-ke su bog..nisu preveliko opterecenje za auto kao 18-ke a milion puta su ljepse nego 16-ke...
kod mene je je 1.4 16v pa mi nesmeta ni gubitak na performansama...ionako ih nemam plaho...hahaha
moj prijedlog su 17-ke i to radije druze 215 45 17 na 7,5 ili 8 jota...kod mene su sada takve bilo je prosle godine 225 45 a sada ide nazad 215 a naprijed 205 ice....pozdrav
 
nermin suljagic je napisao(la):
17-ke su bog..nisu preveliko opterecenje za auto kao 18-ke a milion puta su ljepse nego 16-ke...
kod mene je je 1.4 16v pa mi nesmeta ni gubitak na performansama...ionako ih nemam plaho...hahaha
moj prijedlog su 17-ke i to radije druze 215 45 17 na 7,5 ili 8 jota...kod mene su sada takve bilo je prosle godine 225 45 a sada ide nazad 215 a naprijed 205 ice....pozdrav

Ne bi ja sirinu vise od 205, to je neka maksimala koju bi izabrao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top