1.9 tdi - gasi si u voznji

1.9 tdi - gasi si u voznji

Član
radi se motoru 1.9 tdi 110 ks- prilikom usporavanja( semafor,lezeci, rupa) pri malom broju obrtaja auto se ugasi, poslije toga se normalano upali na kljuc ali miga lampica od grijaca, ugasim auto na kljuc u opet upalim lampica ne miga. kad sam otiso kod majstora pokazo mu je kvar na bosh pumpi, odem kod boshiste, jedan kaze da je kvar na turbini nema dovoljno ubrizgavanja pa bosh pumpa preuzima na sebe pa mi je predlčozio repariranje turbine,odem opet kod mehanicara an kaze da turbian nem a veze sa gasenjem i da je do bosh pumpe. drugi boshista kaze da je do elektronike negda gubi masu ili nevalja glavni relej pa me poslo kod elektricara, odem kod elektricara on kaze da je sve uredu s elektronikom da je do bosh pupme, reko mi je da probam da auto odradi na ATF-u( ima neka piksna u bosh pumpi ona zna zaribat pa da je to podmaze) pa cu to probat.... nisam bas strucan s ovim izrazima sto sam cuo od majstora....
jel neko imao ovakv problem, zna li ko u cemu je problem il da idem kod treceg boshiste:)
 
Član
Nisam siguran kako je u TDIa ali ima neki senzor na bregastoj zna zajebavati kod BMWa je to slucaj..MOze biti i do protokomjera ali to iskljucujem,prije da je senzor ovaj ako nije to sto ti kazez do bosh pumpe ;)
 
Član
LEGION je napisao(la):
Kad upališ auto da li radi fino i ne trese instrumentalku ?

auto radi normalno, ne trese vise nego obicno, isto vuce, sve normalno dok se ne ugasi, ne gasi si stalno nego mu povremeno dodje...

lov2xlr8 je napisao(la):
a da te sve majstore zamijenis s nekim novim?

neznam vise kod kojeg da odem... bio sam kod onog boshiste na siporeksu i kod onog u lukavcu...

lov2xlr8 je napisao(la):
a da te sve majstore zamijenis s nekim novim?

neznam vise kod kojeg da odem... bio sam kod onog boshiste na siporeksu i kod onog u lukavcu...

Skrabo je napisao(la):
Nisam siguran kako je u TDIa ali ima neki senzor na bregastoj zna zajebavati kod BMWa je to slucaj..MOze biti i do protokomjera ali to iskljucujem,prije da je senzor ovaj ako nije to sto ti kazez do bosh pumpe ;)

recu majstoru da provjeri i to.
 
Top