1.9 tdi 66kw slabo vuče

1.9 tdi 66kw slabo vuče

Pozdrav svima, nedavno sam kupio audi a3 1998 god. 1.9 TDI 66KW
I od tad slabo vuce i gasi turbinu, uzeo sam ga takvog da popravim, bio je malo ispod cijene
Eh dijagnostika je pokazala da nije dobro uzubljen, i trosio mi je dosta vise
Vozio sam majstoru, uzubljen je ponovo, i bosch pumpa na parametrima je bila povecanja na 11
Kad je uzubljen ponovo jos slabije vukao na proboj voznji, eh onda je smanjena pumpa na 3.2 , 3.8 tako je variralo
I kad sam probao duplo bolje je vukao iz nizih obrtaja, i sad dobro vuce do 2.500 obrt. Na 3000 gasi turbinu , vuce dobro do 100km/h poslije 100km/h slabo skroz.
Od tad kako se ponovo uzubio i pumpa stimala, tesko mi pali ujutro hladan, 2 jutra nisam mogao ni upalit vergla isprazni akumulator, bio je los, pa sam kupio nov akumulator misleci da je do njega ali jutros ponovo morao sam zaverglati 3-4 puta da upali
I sad mi se cini da trosi vise ponovo, i ako se bila smanjila potrosnja malo
Nasuo sam 9l dizela, presao jedva 120km
Da napomenem, EGR sam cistio, protokomjer zraka je dijagnostika takodje izbacila, njega sam isto cistio ne znam sad kako je
Uglavnom, auto ne ide kako bi trebalo ici, gasi turbinu, a trosi vise.
Isto tako ujutro hladan kad je, idem na posao
Auto cupa ko ludo,ali poslije vec slabije
Radjen veliki servis prije 20000, mali radjen prije 1000 sve novo
Imali neko iskustva neko rijesenje, sta uraditi, od cega poceti?
 
Član
11 cega ?? stepeni ?? ni u ludilu, pumpa mora biti u 0 na leru , tolerancija je stepen ili dva u plus ili minus neka me neko ispravi .. zadnjeg sam zubio 2.5 tdi i tako je i bilo, imas tdi timing u vcds..
 
Top