1.9 ili 2.0 tdi

1.9 ili 2.0 tdi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sljedece godine ako sve dobro prodje na faxu,trebao bih da postanem vlasnik audia 3jke(2008 godiste),ambiente opreme,no motor je sad u pitanju .. da li uzet i1.9 ili 2.0 tdi? ima li ko iskustva sa motorima? u servisu kazu da nikad nisu imali problema,drugi ljudi govore da je motor pun elektronika,podlozan kvarovima,i ukoliko se pokvari da je ogroman problem.. 2.0 tdi zelim zbog dobrog omjera snage/potrosnje,gledao sam na mobile.de ,i nigdje nisam vidio inacicu 1.9 sa 125 ks kao sto su mi govorili da ima.. planiram auto uvest polovno do 30.000 km sa svom opremom,pa da cujem misljenja
 
Član
Iskreno nemam iskustva sa 2.0 TDI (nisam ga vozio) , ali koliko sam cuo znam da je komplikovaniji nego 1.9. Sad sto se tice servisa 1.9 bi trebao da bude poznat jer se vec dosta vrti na nasem trzistu.
Samo 2.0 i nije bas nesto stedljiv motor,koliko sam cuo iz pouzdanih izvora sa malo tezom nogom na gasu hoce i 12litara potrositi. Uzmi u obzir da ti je i registracija skuplja za 2.0.
 
Član
zar moze i toliko da povuce? pa nije mi jasno,meni prijatelj ima 2.0 tdi dsg Audi tricu,kaze da nikad mu nije isla potrosnja iznad 7,5... skuplje je i auto dosta odma u startu.. ima
 
Član
Ovako sto se tice motora bolji je 1.9 TDI mislim elsaticniji je od 2.0 i ne trosi ulje i ako trosi to je u minimali.... 2.0 TDI je brzi (logicki 140 ks) ali isto tako on nije jos prostudiran do kraja...a i ti motori znaju potrosit u prvih 10000 - 15000 km vise ulja neg nafte...... helem koji god motor da uzmes....polako u prvih 3-4000 km :)
 
Član
Sefe te price da nikad nije presla 7.5 su totalno netacne, il se auto vozi totalno penzionerski. Ja imam Golfa 3 1.9d, i meni normalne voznje po gradu trosi 7.5-8 litara. Citroen Saxo VTS, 1.6 16V benzinac mi trosi 8.5-10.5 litara. Imao sam se priliku par dana druziti sa Leonom 2.0 TDI i malo brzim tempom sam u gradu nagurao prosjek od 14 litara po putnom racunaru. Naravno da laganom voznjom moze i mnogo manje trositi, al svaki auto kad ga gazis, trosi. Vozio sam i Passata 2.0 TDI i on mi je u prosjeku trosio (znaci ne gradska, nego mjesano) 7.7 litara. Mislim da te potrosnja ne bi trebala brinuti u ovom slucaju, jer razlika izmedju 1.9 TDI i 2.0 TDI je u prosjeku manja od litre, ostalo je sve do vozaca.

2.0 TDI za razliku od 1.9 TDI ima 16 ventila u glavi. Ovaj motor je i nastao iz 1.9 TDI. 2.0 TDI nije nesto obozavan previse jer hoce zescim tempom potrositi ulja (litra i kusur izmedju servisnih intervala od 10.000 km je sasvim normalna stvar i na novoj masini). U voznji, 2.0 TDI je nekako linearniji od 1.9 TDI i brzi. Oba motora imaju dosta momenta pa izuzetno dobro lijepe za sjediste, no kad ih stavis na cizu, osjetit ces razliku, jednako kao i kod ubrzanja pri vecim brzinama. 2.0 TDI ko od sale navuce nekih 200 km/h. Mislim da ce ti Nurija znati reci nesto vise o trajnosti ovih motora, posto se on garant prilikom tuninga svog TDI-a dosta raspitivao o limitima motora.
 
Član
hvala na informacijama ljudi,ako je tako onda je bolje uzet 1.9 i stavit neki chip i to je to...
 
Član
1.9 TDI je besmrtan.... sta je nurija na svog sve dodo i jos hvala Bogu drzi i sigurno narednih 15 godina mu nece bit nista....redovni servisi i ne gasovat ga dok je hladan i to je to..
 
Legend
vozio sam 1.9 2002 A3 ,ide kao doksa,cini mi se da je na satu imala oko 170 i neku hiljadu predjenu.......a prijatelj je vozi non stop,koliko znam nema problema....a taj 2.0 ,od toga bas i neznam sta kako...........
 
Član
Ja sam cuo za pucanje glava na nekim 2.0 TDI PD.
Ali kazem cuo.
Citao u AutoKlubu hardtest golf 5 2.0 tdi - problem sa motorom je u principu bila upravo potrosnja ulja, a mora se sipati ulje po vw specifikaciji kojeg nema svugdje za kupiti.....
za chip (1.9 motora)su nahvaljeni neki u tuzli, zastupnici austrijanaca-crvena papricica...
 
Član
2.0 je promasaj od motora,puno trosi i nafte i ulja a neide nesto posebno.

Potrosnja toga 2.0 tdi je veca 25-30 % od 1.9 tdi ako se umjereno voze.

Ako mene pitas 1.9 tdi 105 KS je extra dobar motor i ekonomican i veoma elastican.
 
Član
sto se tice potrosnje ulja tacno je 100%, imao sam se priliku uvjeriti sa firminom oktavijom 2.0 TDI 140 konja
 
Član
Potpisujem ovo sto krvolok je reko..... Jer znam kod mog direktora passat 2.0 TDI u prvih 10 000 km potrosio isto tolko litara ulja maltene....a ja ga sibo sa svojim pasatom 1.9 TDI 130 ks ko budalu :)
 
Član
Sto se tice 2.0 TDI vidio sam motore koji imaju jako puno problema, a vidio sam i one sto rade bez ikakvih problema. Npr. sad kad smo radili za sff imali smo 2 pasata kojima smo svako 4-5 dana morali sipati ulje. Nevjerovatno, ali tako je bilo. Lampica od ulja se gotovo i nije gasila. S druge strane imam 2 prijatelja koji imaju pasata i golfa (oba 2.0 TDI) i auta ima rade bez ikakvih problema. Nikakva dosipanja ulja. Nista. Samo redovni servis na 10 000km. Tako da ja mislim da ti je to kako ti se podrepi. Sve ovo sto sam cuo i vidio nece me odgovoriti da uskoro ne predjem na jednog 2.0 TDI.
Pozz.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top