1.8T motor samo stao s radom kvar - Audi TT

1.8T motor samo stao s radom kvar - Audi TT

Član
Pozdrav svima,

Audi TT 1.8T AJQ oznaka motora 132kw 99' godina s 300 000km na satu s ugrađenim plinom u ovlaštenom servisu.
Auto je uredno i redovno servisirano, sve u top stanju, nikakavih naznaka nije bilo da bi se mogao desiti "ozbiljniji" problem


Sinoć vozim, zagrijano auto na radnoj temperaturi
Počinjem ubrzavati u visokim obrtajima mijenjam brzine, te u 5 brzini(nemam ih više), auto zastaje na 4500rpm, nakon čega apsolutno ne prima gas. Vratim u manju brzinu, obrtaji padnu na 3500rpm, ali ne prima gas, te su ugasi(kao da sam na ključu prekinuo, bez ikakvih trzaja i sl). Pokušam auto upaliti nakon 10 sekundi, samo se zapuši ispod haube


Dignem haubu, svo ulje po motoru razbacano, minimum ostao unutar motora. Jedino što sam uočio na kučištu filters da ima rupa, tj. da nedostaje crijevo(na slici ispod to je pod brojem 9, a vjerovatno pod pritiskom je i puklo)
Kad pokušam upaliti auto, izbacuje ulje kroz tu rupu i vidi se vatra manja, ali uredno "vergla", alj ne upali
66726




Molim vas za ideje do čega je, šta je moguće da se desilo?
Šta da radim, gdje i kako da popravim, a auto imam namjeru zadržavati još dugo kod sebe?



Unaprijed hvala
 
bacal ulje na mjerac kad verglas jer to crijevo sto je puklo je od iberlaufa treba nam vsie slika i btw skini crijevo s usisa pa probaj upalit
 
Član
Moguće da samo bude poklopac na tom mjestu, ne mora crijevo, pronašao sam da je to "OIL FILTER HOUSING BREATHER" i nalazi se na kučištu filtera ulja


Iberlauf je kod mene na vrhu motora, a ovo je ispod, ali svakako prepuštam vama procjenu, jer nisam stručan za ove stvari



U autu je bio ugrađen plin u ovlaštenom servisu i nije bilo nekih problema, a vozim ga tako preko 90k km.

Pretpostavke su sljedeće: klip/klipnjača da je stradala ili eventualno zablokirala je turbina
 
Ista stvar na audi a4 b6 1.8t benzin. Samo sto sam ja kupio tu cijev 18e i sam sebi zamjenio sasvim jednostavno...i nasao sam staru u kojoj je bilo natalozenog ulja po mojoj logici zato je i puko pod pritiskom
 
Top