1.8T 132kw zrak iz turba kroz blow off izlazi, kako, pomoc?

1.8T 132kw zrak iz turba kroz blow off izlazi, kako, pomoc?

Član
Audi TT 1.8T 132kw

Auto se redovno održava, dijagnostika nije utvrdila kvar, crijeva sva uredu, turbo uredu.


Fabrički blow off na leru zviždi, a prilikom ubrzavanja auto ne vuče (nedostaje mu snage, kao da ima puno zraka, a turbo radi bez problema)
Ubačen novi štelujući blow off sa zviždaljkom, a auto i dalje ne vuče, ali prilikom ubrzavanja konstantno se pojavača zvuk pištaljke, tj. izbacuje se zrak kroz blow off, a treba tek kada se pusti gas da izbaci



Da li ima neko ideje šta bi moglo da bude, a ja nisam stručna osoba da detaljno opišem kako i šta, pa ovo je najjednostavnije što sam uspio
Nadam se nekoj od pomoći da riješim "kvar"
 
nadji ispravan fabricki i rijesena stvar
to made in china jer smece dok sam vozio 1.8T 132kw ubacio taj kineski kud auto ne ide kud nema funkcije samo zvuk i to je to

baci sliku da vidimo kako je namontiran ako je i fabricki okrenut naopako zna zezat
 
Član
nadji ispravan fabricki i rijesena stvar
to made in china jer smece dok sam vozio 1.8T 132kw ubacio taj kineski kud auto ne ide kud nema funkcije samo zvuk i to je to

baci sliku da vidimo kako je namontiran ako je i fabricki okrenut naopako zna zezat


Postavio novi senzor protokomjera zraka
Auto radi mnogo bolje, bez ikakvih grešaka na kompjuteru, zamjenski novi blow off sada ispravno radi


Made in China blow off sa zvizdaljkom nikako ne mogu prilagoditi

Nije mi jasno da blow off koji sam po modelu auta naručio i da pravi smetnje, tj. zrak izlazi iz njega i tokom ubrzavanja
 
Top