1.8 turbo prepirka

1.8 turbo prepirka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dobar auto, imao sam priliku voziti Golf IV sa istim motorom (amerikanac 132 kw) + chip,..... strasnoooo!!!
auto vrti mjera, nazalost prodat je nekom "cika ciki"
Što se tice fabrickog 1.8T 150 ks...., po meni jedno obicno sranje (ako ga nediraš), jer dobra 16-ka dvica te ubije ko dijete. (ogromna je razlika izmedu motora 110kw i 132kw, instalacija, turbina, cijevi od IC-a, kod 132 kx su alu, dok kod 110 plastika i uze su,itd.)
A koliko znam neki dizali su ove godine na streetu vozili 11-sitno, kako kazu neka dvica TDI ..... :D :D :D
I švabe iz 90 ks izvuku skoro 200 ks bez nitra...... sto govori kakav je motor!
Nedavno su komentarisali Golfa IV TDI 150+chip+nitro+... od Gosp.Nurije , gdje covjek iz SM chiptuninga govori o kakvom se motoru radi i šta je TDI , jer je poslije sezone SR izmjerena kompresija ovom autu gdje kompresija govori sta je TDI i nakon "zavarene" papucice gasa za pod i drukanja nitra.
Dizel = moment, Benzin = ks
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

Samo malo gore si rekao 16ka dvica ? jel mislis na 1.6 (nema sanse ) ili na gti-a 16 ventila ( mozda ) ???
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

TaBa je napisao(la):
Što se tice fabrickog 1.8T 150 ks...., po meni jedno obicno sranje (ako ga nediraš), jer dobra 16-ka dvica te ubije ko dijete.
Ovdje te moram ispraviti.. ako mislis na stock g2 16v onda nema SANSE da uzme ovog Leona, G4 sa istim motorom i sl.. Ovaj motor je po meni najbolji cetverocilindricni motor na svijetu o tuningu necu ni da pricam...
Ako cemo sa pricom abf u dvici.. onda stavi drugi turbo na ovaj motor pa da vidis sta se desava ;)

TaBa je napisao(la):
Dobar auto, imao sam priliku voziti Golf IV sa istim motorom (amerikanac 132 kw) + chip,..... strasnoooo!!!
Bilo koji 1.8t 20v kad se chipa je strasnan ;)

Nema se sta komentarisati za ovaj motor.. davno su ljudi tunirali ovaj motor tako da se sta tu vise nema izmislit.
Stock blok sa svim gurne do 300-330 KS (ovisi o stanju) Najveci su problem: turbo, dizne, lamela i mapiranje.. ;)
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

Mrva je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
Što se tice fabrickog 1.8T 150 ks...., po meni jedno obicno sranje (ako ga nediraš), jer dobra 16-ka dvica te ubije ko dijete.
Ovdje te moram ispraviti.. ako mislis na stock g2 16v onda nema SANSE da uzme ovog Leona, G4 sa istim motorom i sl.. Ovaj motor je po meni najbolji cetverocilindricni motor na svijetu o tuningu necu ni da pricam...
Ako cemo sa pricom abf u dvici.. onda stavi drugi turbo na ovaj motor pa da vidis sta se desava ;)

TaBa je napisao(la):
Dobar auto, imao sam priliku voziti Golf IV sa istim motorom (amerikanac 132 kw) + chip,..... strasnoooo!!!
Bilo koji 1.8t 20v kad se chipa je strasnan ;)

Nema se sta komentarisati za ovaj motor.. davno su ljudi tunirali ovaj motor tako da se sta tu vise nema izmislit.
Stock blok sa svim gurne do 300-330 KS (ovisi o stanju) Najveci su problem: turbo, dizne, lamela i mapiranje.. ;)

Gospodine da li ste vi ozbiljni?????????
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

-Suki- je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
Što se tice fabrickog 1.8T 150 ks...., po meni jedno obicno sranje (ako ga nediraš), jer dobra 16-ka dvica te ubije ko dijete.
Ovdje te moram ispraviti.. ako mislis na stock g2 16v onda nema SANSE da uzme ovog Leona, G4 sa istim motorom i sl.. Ovaj motor je po meni najbolji cetverocilindricni motor na svijetu o tuningu necu ni da pricam...
Ako cemo sa pricom abf u dvici.. onda stavi drugi turbo na ovaj motor pa da vidis sta se desava ;)

TaBa je napisao(la):
Dobar auto, imao sam priliku voziti Golf IV sa istim motorom (amerikanac 132 kw) + chip,..... strasnoooo!!!
Bilo koji 1.8t 20v kad se chipa je strasnan ;)

Nema se sta komentarisati za ovaj motor.. davno su ljudi tunirali ovaj motor tako da se sta tu vise nema izmislit.
Stock blok sa svim gurne do 300-330 KS (ovisi o stanju) Najveci su problem: turbo, dizne, lamela i mapiranje.. ;)

Gospodine da li ste vi ozbiljni?????????
Ooo, to ste vi gospon. koji pljuje dizele na auspuh.... Veliko DA
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

pa necu spomenuti jer niti ne treba....ali evo spomnucu druge....
pugov mi16
honda vetec
pa ima i renoovih zujalica,neznam svima nazive...
ali reci za 1,8 turtbo motor da je najbolji 4zill mototr na svijetu je cisti dokaz da ne vidite dalje od nosa na kojem je istetovirano VW.....pa dobro ljudi jel ima to granica,boli me ***** mislite o meni sta ocete.
ali recu vam iz ioskustva DA JE BAS TAJ motor za mene jedno najvece smece koje je izaslo iz VW fabrike a izaslo ga je dosta,ljudi uglavnom gledaju da ga se rijese i proklinju dan kad su uzeli auto sa tim motorom,obicni 1,8 da ali Turbo je smece samo takvo,od problema sa uljem do problema sa trubinom,spaneri od 400 ili 700€ komad vise ni ne sjecam.
a da ne kazem kako ima motora 1,8 16v sa 136ks koji su mu rame uz rame a on ima 20v....5v tehnologija+turbo i sve skupa bijednih 150KS-a i to vam li je najbolji motor na svijetu.
ma dajte ljudi ovo sve vise i vise pocinej da lici na cirkus,došu neki ljudi ovdje i da nauce nesto....a valaju se takve sentimentalne i subjektivne gluposti da je to nevjerovatno....
toliko ima cinizma i ljubomore da ja prosto ne vjerujem....

cuj,... ''sad ce on spomenuti neki BMW motor...'' PA ZAR TREBAM...jel pratite vi bolan ista zivo po svijetu....jel znate i za sta sem za neki svoj mali mikro svijet....

Mrvu kad sretnem kroz postove po forumu uglavnom neki rpimitivizam i ogranicenost izbija iz njega a ovog tibora nisam primjecivao ali kladim se da je neki balavac iza monitoral......

1,8 Turbo je jedan od najvecih promasaja VAG grupacije i bolje da se neko posro u zvono mjenjaca nego sto je to smece stavilo......
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

Mrva je napisao(la):
TaBa je napisao(la):
Što se tice fabrickog 1.8T 150 ks...., po meni jedno obicno sranje (ako ga nediraš), jer dobra 16-ka dvica te ubije ko dijete.
Ovdje te moram ispraviti.. ako mislis na stock g2 16v onda nema SANSE da uzme ovog Leona, G4 sa istim motorom i sl.. Ovaj motor je po meni najbolji cetverocilindricni motor na svijetu o tuningu necu ni da pricam...
Ako cemo sa pricom abf u dvici.. onda stavi drugi turbo na ovaj motor pa da vidis sta se desava ;)

TaBa je napisao(la):
Dobar auto, imao sam priliku voziti Golf IV sa istim motorom (amerikanac 132 kw) + chip,..... strasnoooo!!!
Bilo koji 1.8t 20v kad se chipa je strasnan ;)

Nema se sta komentarisati za ovaj motor.. davno su ljudi tunirali ovaj motor tako da se sta tu vise nema izmislit.
Stock blok sa svim gurne do 300-330 KS (ovisi o stanju) Najveci su problem: turbo, dizne, lamela i mapiranje.. ;)

Ovako, vidim da nisi lijepo vidio sta sam napisao, a jos si podvuko tu recenicu gdje pise da je 1.8T fabrički veliko sranje u poredenju sa MK2 1.8 16v. Što po meni stoji, dok je 132 KW druga prica. (mislim da sam lijepo sam objasnio)
A to promjeni turbinu, itd itd samo su mahalske price, (nije saraf da otvrnes drugi da zavrnes) rijedak je broj ljudi koji to stvarno rade, jedan takav je tvoj komšija, al covjek zna mehaniku i ima pare.

tibor987 je napisao(la):
Ajmo se kladit sad da ce spomenut bmwov 4-cilindricni nakav hahaha :D

Ja sam ljubitelj vw-a, a za tvoju informaciju trebas ustati kad cujes za ///M3 kockicu, vidim da neznas sta je cetvrtak!:123:
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

TaBa je napisao(la):
Ovako, vidim da nisi lijepo vidio sta sam napisao, a jos si podvuko tu recenicu gdje pise da je 1.8T fabrički veliko sranje u poredenju sa MK2 1.8 16v. Što po meni stoji, dok je 132 KW druga prica. (mislim da sam lijepo sam objasnio)
Onda se nismo razumjeli.. izvini ;)

TaBa je napisao(la):
A to promjeni turbinu, itd itd samo su mahalske price, (nije saraf da otvrnes drugi da zavrnes) rijedak je broj ljudi koji to stvarno rade, jedan takav je tvoj komšija, al covjek zna mehaniku i ima pare.
pa to sam rekao iz razloga sto ljudi kad kazu 16v odmah misle na 2.0L 16v ABF.. zato sam to rekao :cool:
kod nas nije popularno nista dalje od Golfa mk2 a kamoli 1.8turbo, al eto..
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

a gdje je covjece opel 2,0 16v pa gdje je taj isti ali turbo
gdje je golf 2,0 GTI
.....***** ti sunce....sta covjek napisa i ostade ziv.......1,8t najbolji 4 zill motor na svijetu,ja i dalje ne rezumijem STA MU RADI TURBO na 5v tehnologiji sa samo 150KS......jel to neki fen umjesto turba ili sta??

WTF????????
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

-Suki- je napisao(la):
pa necu spomenuti jer niti ne treba....ali evo spomnucu druge....
pugov mi16
honda vetec
pa ima i renoovih zujalica,neznam svima nazive...
ali reci za 1,8 turtbo motor da je najbolji 4zill mototr na svijetu je cisti dokaz da ne vidite dalje od nosa na kojem je istetovirano VW.....pa dobro ljudi jel ima to granica,boli me ku*ac mislite o meni sta ocete.
ali recu vam iz ioskustva DA JE BAS TAJ motor za mene jedno najvece smece koje je izaslo iz VW fabrike a izaslo ga je dosta,ljudi uglavnom gledaju da ga se rijese i proklinju dan kad su uzeli auto sa tim motorom,obicni 1,8 da ali Turbo je smece samo takvo,od problema sa uljem do problema sa trubinom,spaneri od 400 ili 700€ komad vise ni ne sjecam.
a da ne kazem kako ima motora 1,8 16v sa 136ks koji su mu rame uz rame a on ima 20v....5v tehnologija+turbo i sve skupa bijednih 150KS-a i to vam li je najbolji motor na svijetu.
ma dajte ljudi ovo sve vise i vise pocinej da lici na cirkus,došu neki ljudi ovdje i da nauce nesto....a valaju se takve sentimentalne i subjektivne gluposti da je to nevjerovatno....
toliko ima cinizma i ljubomore da ja prosto ne vjerujem....

cuj,... ''sad ce on spomenuti neki BMW motor...'' PA ZAR TREBAM...jel pratite vi bolan ista zivo po svijetu....jel znate i za sta sem za neki svoj mali mikro svijet....

Mrvu kad sretnem kroz postove po forumu uglavnom neki rpimitivizam i ogranicenost izbija iz njega a ovog tibora nisam primjecivao ali kladim se da je neki balavac iza monitoral......

1,8 Turbo je jedan od najvecih promasaja VAG grupacije i bolje da se neko posro u zvono mjenjaca nego sto je to smece stavilo......
ee macko moja.. u kakvom li ti svijetu zivis


-Suki- je napisao(la):
a gdje je covjece opel 2,0 16v pa gdje je taj isti ali turbo
gdje je golf 2,0 GTI
.....je*em ti sunce....sta covjek napisa i ostade ziv.......1,8t najbolji 4 zill motor na svijetu,ja i dalje ne rezumijem STA MU RADI TURBO na 5v tehnologiji sa samo 150KS......jel to neki fen umjesto turba ili sta??

WTF????????
Bas si smjesan :lol:
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

-Suki- je napisao(la):
a gdje je covjece opel 2,0 16v pa gdje je taj isti ali turbo
gdje je golf 2,0 GTI
.....je*em ti sunce....sta covjek napisa i ostade ziv.......1,8t najbolji 4 zill motor na svijetu,ja i dalje ne rezumijem STA MU RADI TURBO na 5v tehnologiji sa samo 150KS......jel to neki fen umjesto turba ili sta??

WTF????????

:lol::lol::lol: nemoj više nema smisla ;)
 
Član
RE: Seat Leon 1.8 20vt - AUQ

ma nek me opet baniraju zaboli me neka stvar....vidim da neki znaju o mehanici ko marica o krivom kurcu,sam sebi 100 puta kazem necu svasta komentarisati ali kad vidim ovakve bljuvotine i sere mi se i pisa mi se a ispovracao sam se odavno.......
ja jos uvjek ne vjerujem........

imate svi google jel tako....
e

OPEL cx20let problem
8 results (0.24 sekundi)

VW 1,8t problem
About 2,950,000 results (0.29 sekundi)


jel treba jos nesto?????

zelim da se izvinim vlasniku teme za OT....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top