1.8 90 ks ?

1.8 90 ks ?

Član
E ovako radi se o motoru 1.8 90 ks iz golfa 3, posto imam turbinu od golfa 2 td i sve ostalo sto ide uz nju zanima me dali bi je mogao staviti na ovaj motor i koja je procedura ? Hvala unaprijed :)
 
Član
Drug nemoj da ofujes temu coveku sve se moze al kosta,
msl prije svega neisplati se ulagati u taj motor prevelika mu je
kompresija a i zaboravi na turbinu s dizla.
I evo ti jedan video s tim motorom kao dokaz da se moze.;)

http://youtu.be/5Z97IDjE2W8
 
Član
Kenno je napisao(la):
Može, opušteno, trebaju ti samo tri šarafa od kinetičkog ležaja da stegneš turbinu;)
pomazes strasno brate :)


saleee je napisao(la):
Drug nemoj da ofujes temu coveku sve se moze al kosta,
msl prije svega neisplati se ulagati u taj motor prevelika mu je
kompresija a i zaboravi na turbinu s dizla.
I evo ti jedan video s tim motorom kao dokaz da se moze.;)

http://youtu.be/5Z97IDjE2W8
drug zahvaljujem :D
 
Član
moze se ali nije isplativo, taj motor nema potencijala, skupljaj za abf-a aKo hoces da ti auto ide...
 
Član
Ili fabricki 1.8T i rijesen problem :D kosta i to al barem je pouzdano i ide al i trosi :D
I ta preprvka bi te kostala :icon_eek: a masina stara opet bi bilo nepouzdano i vjerovatno kratkog vijeka tako da na to zaboravi :icon_rolleyes:
 
Član
dellas je napisao(la):
moze se ali nije isplativo, taj motor nema potencijala, skupljaj za abf-a aKo hoces da ti auto ide...

ma tako ce i biti sto se abf-a tice :)) Bio je u njemu kr pa sam imao problema sa njim bruku i morao sam ga izvaditi :DD a abf je dosta pouzdani motor pa odlucio sam skupljam za njeg :DD
 
Član
edoze je napisao(la):
ja jos nikog nisam sreo da se usrecio s tim motorom...
Zasto ? , ovdje se radi o motoru iz trice 1.8 sa 90 ks i njega sam ubacio jer nisam bio zadovoljan sa kr-om imao sam stalno problema sa pumpom i ka - glavom tako da mi je dokurcio vise a stvarno na ovaj motor se ne mogu pozalit vec je 6 mjeseci u autu i nisam imao nikakvih problema samo eto sto sam oduvjek zelio 16ku al et sa njom sam uvjek imao probleme, e sad ja mislim da mi je najbolja opcija ovaj mjesec,dva skupljat pare i lagano abfa kupit nadam se da me nece razocarati :)
 
Član
ABF te nece razocarati ako bude u OK stanju. A taj monopoint iz trojke sam imao u mojoj trojci cabrio, i jeste pouzdan nema tu sta da se pokvari, ali je mrtav i trosi dosta, ne bih ga vozio vise nikad. I ja sam hteo da ubacujem abf-a, to ti je za najmanje para najboljio motor.
 
Član
dellas je napisao(la):
ABF te nece razocarati ako bude u OK stanju. A taj monopoint iz trojke sam imao u mojoj trojci cabrio, i jeste pouzdan nema tu sta da se pokvari, ali je mrtav i trosi dosta, ne bih ga vozio vise nikad. I ja sam hteo da ubacujem abf-a, to ti je za najmanje para najboljio motor.
bgm drug sto se tice potrosnje ja probleme nemam skroz malo trosi a fino i ide u golfu 2 mada abf je abf pa aBd da se usrecimo obojica :DD
 
Član
Ljudi nemojte mijesati probleme vezane za MOTORE zbog drugih dijelova o kojima RAD I KARAKTER motora ovise kao K-glave , pumpe benzina, vrste ubrizgavanja itd itd jer to odlucuje kako ce se motor ponasati i osjecati pod papucicom gasa a nece pokazati kvalitetu motora samog sebe!

KR motor, jedan od najizdrzivljijih motora ikad napravljenih ali kako ce se pokazati i osjecati ovisi od vrste i nacina kako se kontrolise i ubacuje gorivo u taj motor i sta i kako kontrolise iskru tj elektronika

Isti taj motor ce se ponasati potpuno drugacije ako radi na:

1- Karburatoru ili Karburatorima
2- K-Jet einschpricu
3- Elektronsko kontroliranim klapnama
4- Turbo

Abf je potpuno isti motor sto se tice kvalitete dijelova iznutra i konstrukcije osim sto ima vecu kubikazu i duzi hod radilice koji proizvodi bolji obrtni moment i zato se motor osjeca bolje nego KR cak i kad bi se koristili na potpuno istom nacinu ubrizgavanja goriva ali nije nista izdrzivljiji ili kvalitetniji!

Sto se tice 1.8 90KS motora taj motor moze lako proizvesti cak i 250-280 ks ako mu nabacis odgovarajuci turbo i odgovarajuci sistem goriva i elektronike

Jedino sto bi morao raditi unutar motora je da uduplas dihtung glave i da koristis metalne multi-slozne dihtunge i to je to!

Ali na kraju ce te ispasti skuplja pita nego tepsija ako zelis da to sve izvedes i da sve ostane raditi pouzdano tj ispacse te jeftinije i pouzdanije koristiti 1.8t 20v tuto kompleto
 
Član
Sambo je napisao(la):
Ljudi nemojte mijesati probleme vezane za MOTORE zbog drugih dijelova o kojima RAD I KARAKTER motora ovise kao K-glave , pumpe benzina, vrste ubrizgavanja itd itd jer to odlucuje kako ce se motor ponasati i osjecati pod papucicom gasa a nece pokazati kvalitetu motora samog sebe!

KR motor, jedan od najizdrzivljijih motora ikad napravljenih ali kako ce se pokazati i osjecati ovisi od vrste i nacina kako se kontrolise i ubacuje gorivo u taj motor i sta i kako kontrolise iskru tj elektronika

Isti taj motor ce se ponasati potpuno drugacije ako radi na:

1- Karburatoru ili Karburatorima
2- K-Jet einschpricu
3- Elektronsko kontroliranim klapnama
4- Turbo

Abf je potpuno isti motor sto se tice kvalitete dijelova iznutra i konstrukcije osim sto ima vecu kubikazu i duzi hod radilice koji proizvodi bolji obrtni moment i zato se motor osjeca bolje nego KR cak i kad bi se koristili na potpuno istom nacinu ubrizgavanja goriva ali nije nista izdrzivljiji ili kvalitetniji!

Sto se tice 1.8 90KS motora taj motor moze lako proizvesti cak i 250-280 ks ako mu nabacis odgovarajuci turbo i odgovarajuci sistem goriva i elektronike

Jedino sto bi morao raditi unutar motora je da uduplas dihtung glave i da koristis metalne multi-slozne dihtunge i to je to!

Ali na kraju ce te ispasti skuplja pita nego tepsija ako zelis da to sve izvedes i da sve ostane raditi pouzdano tj ispacse te jeftinije i pouzdanije koristiti 1.8t 20v tuto kompleto
Ma upravu si brate to za kr-a al meni se stvarno zgadio valjda nisam imao srece sa njim :) Rijesim jednu stvar ode treca i tako dugo vremena stalno su mu obrtaji padali sve fino ustimam jedno 10tak dana auto se ponasa odlicno od jednom opet problem , a prebacio sam ga i na karburator poslije ali nije isti osjecaj :(
 
Top