1.8 20v 92kW karburator

1.8 20v 92kW karburator

Član
pozdrav zanima me da li je neko pokuso na motor od golfa 4 ili audija postavit 4 zasebna karburatora od nekog sportaka jer imam go motor pa me znaima sta mi treba od instalacije a evo i slika
hang099.jpg
 
Član
roki_actros je napisao(la):
A sta je sportak? Sve se moze postaviti i napraviti, samo je pitanje za koje pare i u koje svrhe..

od sportskog motora yamaha kawasaki i to kao na slici da bude
 
Sve je moguce ali nije to samo nasarafiti 4 karburatora..Ima tu bruka posla pored tih karburatora..I kosta isto tako jako puno da se kosa na glavi dize..O potrosnji necemo ni pricati..
 
Ugh...Dok kupis go motor isto kosta dosta novaca. Postavit klapne na mjesto je relativno lahko ali dok se ustimaju e to je vec prica. Vidio sam dosta ljudi koji su probavali isto i nisu uspjeli ili su oslabili motor ili su potrosili vrijeme novac i zivce i da bi na kraju se mogli vozat samo jednom sedmicno sto se tice potrosnje. Pregledao sam tvoj projekat i ja bi ti preporucio da uzmes nesto sto snagom ide na tvoj auto (otezao si auto jer si stavio zadnji most od VR-a i zastita) uzmi nekog solidnog benzinca cak sta vise malo jaceg nego inace da dobro podnosi tezinu keca, da ti ne mora noga do poda bit.
 
Član
dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Ugh...Dok kupis go motor isto kosta dosta novaca. Postavit klapne na mjesto je relativno lahko ali dok se ustimaju e to je vec prica. Vidio sam dosta ljudi koji su probavali isto i nisu uspjeli ili su oslabili motor ili su potrosili vrijeme novac i zivce i da bi na kraju se mogli vozat samo jednom sedmicno sto se tice potrosnje. Pregledao sam tvoj projekat i ja bi ti preporucio da uzmes nesto sto snagom ide na tvoj auto (otezao si auto jer si stavio zadnji most od VR-a i zastita) uzmi nekog solidnog benzinca cak sta vise malo jaceg nego inace da dobro podnosi tezinu keca, da ti ne mora noga do poda bit.

Auto uopce nije puno otezan samo glavcine i diskovi stavljeni od vr most osto od keca i sve ukupno ce mozda 100kg biti tezi a neznam zasto bi trosio puno sa tim karburatorima a motor imam dosta povoljno pa me zato zanima
 
Pa ne moze auto ici na zrak..Da bi konj vukao mora dobro jest' a tako i auto..Komplikovano je to da se napise u par rijeci..
 
Roki ispravi me ako sam u krivu, druze karbovi su ti vec "zastario" sistem i smjesa nije ni slicna kao kod sistema sa direktnim ubrizgavanjem...Velika potrosnja je zbog prebogate smjese. Bolje ti je uzmi neki drugi motor, npr. 8V digifant iz golfa 2 ili neki jaci ako zelis.
 
Član
sto ne ganjas kakav 1.8T uz manje prepravke digne mu se snaga jos fino, komplikovano je to sa karburatorima :icon_rolleyes:
 

187

Član
adi187 je napisao(la):
sto ne ganjas kakav 1.8T uz manje prepravke digne mu se snaga jos fino, komplikovano je to sa karburatorima :icon_rolleyes:

;)

upravo ono sto sam ti i ja htio reci, a na kraju krajeva i ne moras mu dizati snagu i ovako kida..
 
Član
pa 1.8t cipujes bez problema do 70ks, i sta hoces mjera... a kako ja znam 4 karburatora staviti, to jest portovati glavu, i na kraju ustimati sve to, to ti tito nemoze ustimati i da ti ostane sve uredu... mislim moze se to uraditi ali kolko ce kostati, kolko ce srkati corbe... i gdje ces naci covjeka za to stelovanje, pa racunaj do kupis cetiri karbasa npr od r1 ili nekog druogog motora, pa dok postavis, pa ovo ono sta sve ide, pa dok posetlujes itd... a ovako ubacis motor navedeni, cipujes ga, i rahat si... a to sto viska novacaa imas, motor osvjeszis i ti rahat.... gledao sam nedavno da jedan 1.8t ide do 220ks u sm chip tuningu...
 
Član
mokeBass je napisao(la):
pa 1.8t cipujes bez problema do 70ks, i sta hoces mjera... a kako ja znam 4 karburatora staviti, to jest portovati glavu, i na kraju ustimati sve to, to ti tito nemoze ustimati i da ti ostane sve uredu... mislim moze se to uraditi ali kolko ce kostati, kolko ce srkati corbe... i gdje ces naci covjeka za to stelovanje, pa racunaj do kupis cetiri karbasa npr od r1 ili nekog druogog motora, pa dok postavis, pa ovo ono sta sve ide, pa dok posetlujes itd... a ovako ubacis motor navedeni, cipujes ga, i rahat si... a to sto viska novacaa imas, motor osvjeszis i ti rahat.... gledao sam nedavno da jedan 1.8t ide do 220ks u sm chip tuningu...

e drug problem je u tome sto ovaj nije 1.8t vec obicni i nema turbine a problem je instalacija od ovog motora je neispravna a neznam zasto bi bilo to tesko ustimat karburatore i zasto bi potrosnja prelazila 10l
 
Član
Ady94 je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
pa 1.8t cipujes bez problema do 70ks, i sta hoces mjera... a kako ja znam 4 karburatora staviti, to jest portovati glavu, i na kraju ustimati sve to, to ti tito nemoze ustimati i da ti ostane sve uredu... mislim moze se to uraditi ali kolko ce kostati, kolko ce srkati corbe... i gdje ces naci covjeka za to stelovanje, pa racunaj do kupis cetiri karbasa npr od r1 ili nekog druogog motora, pa dok postavis, pa ovo ono sta sve ide, pa dok posetlujes itd... a ovako ubacis motor navedeni, cipujes ga, i rahat si... a to sto viska novacaa imas, motor osvjeszis i ti rahat.... gledao sam nedavno da jedan 1.8t ide do 220ks u sm chip tuningu...

e drug problem je u tome sto ovaj nije 1.8t vec obicni i nema turbine a problem je instalacija od ovog motora je neispravna a neznam zasto bi bilo to tesko ustimat karburatore i zasto bi potrosnja prelazila 10l

heh jbg ja cijelo vrijeme kontam 1.8t, vidim 20v kontam iz cetvorke, nisam ni obracao paznju na sliku, nevidjeh da nema turbo... ma sa tim karbovima bi trosilo puno puno...
 
Top