1.6 TD

1.6 TD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako interesuje me, vezano za Golfa I, 82 godina, motor 1.5 automatik, da li je moguce ubaciti onaj TD motor iz golfa 2 sa mjenjacem komplet? ( znam da sve moze) ali mi jedan mehanicar rece 1.6 diesel od dvojke moze bez problema, a taj 1.6 TD ko komplikovano, ovo ono, u tom fazonu..(vjerovatno je vec imao taj 1.6 diesel, il mu se mrsko zezat, il ko zna sta). Interesuje me dal je neko imao iskustva sa prebacivanjem , ili zna nesto o tome..
Hvala!
 
Član
Pa razlika od 1.6 dizela i 1.6 TD je u turbini sve ostalo je isto...tako da znaci sve mozes ubacit bez ikaki problema. Jer kad u keca stane VR6 motor onda stvarno ne vidim razloga sto nebi sta jedan pisljivi TD-cic....
 
Član
Pa i eso mi je juce reko da moze, ali ovaj pametolog nesto govori to ti je komplikovano, i trazi mi 1300 km da mi ugradi obicni diesel, sa atestom, da sve bude regulara. A ja bi volio da nadjem 1.6 TD, regularan pa da odradim to sa esom..
 
Član
1300km je previse para za to ubacivanje,pa neubacuje VR-a,a stvarno ne vidim razloga sto nebi mogao taj TD i kakvih komplikacija tu ima...P.S TD pravo fino ide u kecu...
 
Član
Edo ne zuri nigdje nadji dobar motor TD i mozes u pola manje para to sve zavrsit s esom....
 
Član
ma mora moci ba, pase na seraf i motor i mjenjac...samo neko ko to fino i kulturno zna odradit, nek odradi...nema tu frke, jer ubacujes motor iz istog auta, a ne nekog drugog...
 
Član
Ja huka puno mi 2.0 trosi:D
Ne , sad ozbiljno malo, vidio sam da kec ide pravo dobro sa 1.6 TD iz dvojke, onaj sa 80 ks... Imam dvije opcije, il plin, il taj TD s mjenjacem.. Pa vidjecemo..
 
Član
trebalo bi i to da moze, jer je ipak VW na VW, jer navjerovatnije je u trici je bilo starih motora iz dvice u pocetku, tako da se nosaci nisu mijenjali, znaci da moze i taj...al ipak provjeri, ovo nije 100% tacno...
 
mora moc isti je 1.6D i 1.6TD. nema nikakvih razlika u obliku samo sto TD ima drugaciju ispusnu granu, ima turbo i drugaciju bosch pumpu.a ima i keceva GTD kolko ja znam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top