1.6 TD pomjeso vodu u ulje

1.6 TD pomjeso vodu u ulje

Član
Pozz svima...krenem iz grada navece auto malo teze upalilo nego inace...temp.motora predze preko polovice ajd kontam uredu posto je se i prije brzo grijao(a znam da je zbog dihtunga trebao ga mjenjat za par dana ali zajeba se sto nisam prije)i blizu kuce ima uzbrdica jeno 300-400 metara i dok sam kreno uzbrdo kazaljka od temp.se zakuca do kraja i pode blinkad lamica i odma stanem kad vidim izbio mi svu vodu..nadospem jos 2L reko samo da ga dovucem do kuce mozda nepunih 100metara gdje sam stao i onda auto mi izgubi vucu i podze izbacivat oblak bijelog dima i kod kuce izadzem i vidim i vodu izbaciva na auspuh..Suta odvucem majstoru skine glavu pukla na 4 mjesta klipovi i karter puni vode..jbg..katastrofa......nisam htjeo drugi motor jer sad ga radim generalno i miran sam jendo 10godina...ugl.kupljena glava motora i turbina oznaka(KKK) 91 godiste,druga specijala...kupljene karige,leteci stajaci lezajevi,dihtung glave i dekla,gumice na ventilima,uloske na diznama,nastimana boschpumpa,zupcasti,semering,uljni zracni o od goriva fliter,termostan,termoprekidac,novo ulje u motoru i mjenjacu,sva 4 grijaca i nakraju lamela......i sutra bi trebao bit gotov i ovo mi radi jedan rodzak i sve me na kraju sa dijelovima i rukama izaslo oko 800 stoja........;);)

i zaboravio sam pitat ova turbina na sebi ima samo oznaku (KKK) kakva je to tacnije turbina od kojeg modela golfa....jer se ja bas u to nerazumjem...cuo sam da imam mala velika mislim da je velika na 51 i 59kw...a mala na 44kw........i sta vi mislite na ovo sve otprilike koliko sam miran sa motorom jer ipak sam ulozio oko 800 stoja......pozzzz:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Pa druze, vidi turbinu jel velika ili mala :D sala, ma na golfovima je isla mala K14, K16 mada se moze staviti i K24 velika ali onda bi ga trebao uvijek drzati u obrtajima kao benzinca da bi imao efekta od truba da bi ga mogao zavrtiti ;)

Sto se tice motora i ulaganja... jedan ventil ti je 10 KM, imas ih 8.. prosirio si blok na drugu specijalu, novi klipovi i karike, dihtung glave i ostali dihtunzi i jos dosta novih dijelova... pa samo razbrusivanje bloka, klipovi sa karikama su vise od pola tih para... koliko te je izasla specijala: obrada + klipovi.... ako je sve zamijenuto kao sto kazes to je prakticno nov motor, ako se obrade i zamijenu svi potrosni dijelovi ;) s obzirom da imas tih motora danas koji nikad nisu otvarani moze taj jos 20 godina :D :lol:
 
Član
zezno si sto si nalio vodu u vruc motor jos ako si ga ugasio glava se odma deformira i puca,kad si primjetio pregrijavanje trebao si stati i da radi na leru a pojacati grijanje na max da puse da mu oduzme temperaturu i onda polako otvorit cep i donaspati vodu polako da prokruzi na vrijeme i pomjesa se sa vrelom vodom,mislim da nebi imao ove posljedice sad sto imas,jbg
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Pa druze, vidi turbinu jel velika ili mala :D sala, ma na golfovima je isla mala K14, K16 mada se moze staviti i K24 velika ali onda bi ga trebao uvijek drzati u obrtajima kao benzinca da bi imao efekta od truba da bi ga mogao zavrtiti ;)

Sto se tice motora i ulaganja... jedan ventil ti je 10 KM, imas ih 8.. prosirio si blok na drugu specijalu, novi klipovi i karike, dihtung glave i ostali dihtunzi i jos dosta novih dijelova... pa samo razbrusivanje bloka, klipovi sa karikama su vise od pola tih para... koliko te je izasla specijala: obrada + klipovi.... ako je sve zamijenuto kao sto kazes to je prakticno nov motor, ako se obrade i zamijenu svi potrosni dijelovi ;) s obzirom da imas tih motora danas koji nikad nisu otvarani moze taj jos 20 godina :D :lol:
sve sto si nabrojao i ima jos tu nekih sitnica je zamjenjeno i tacno me izaslo 810KM sa rukama posto mi je to rodzak.....a kod nekog drugog bi bilo skuplje...ali sto se majstora tice dobar je radi vec preko 15 godina..u to nesumljam....nego bas danas sam gledao turbinu po velicini je ista kao i ona stara...i vidio sam na plocici pise K24.....i sta sad tek preko nekih 3000 obrtaja vuce kako treba...:lol::lol:



amkos je napisao(la):
zezno si sto si nalio vodu u vruc motor jos ako si ga ugasio glava se odma deformira i puca,kad si primjetio pregrijavanje trebao si stati i da radi na leru a pojacati grijanje na max da puse da mu oduzme temperaturu i onda polako otvorit cep i donaspati vodu polako da prokruzi na vrijeme i pomjesa se sa vrelom vodom,mislim da nebi imao ove posljedice sad sto imas,jbg
pa tako i doze vruc motor okalio sa hladnom vodom...i glava pukla....a nisam se sa ovim nikad ni susreco....ali volim sad sto sam sve uradio i znam sta je sad u njemu...i da se vise nesikiram;););)
 
Top