1,6???benzinara

1,6???benzinara

Član
pozdrav imam dvojku 1,6 benz interesuje može li se u ovaj blok od 1,6 staviti klipovi i radilica od 1,8 da pojačam kubikažu a ne mijenjam papire.Imam odličan motor 1,8 66kw al nemogu srediti papire za njega .Prebacio bih i glavu i sve ostalo znaci samo blok ostaje od 1,6.
 
Član
Ne mozes Blok iz razloga sto je na Bloku broj motora i ako njega zamijenis gubis orginalni broj .
 
Član
Mozes postavit sve od 1.8 al ti valja busit stubline i jos dosta toga.. i tako da ce biti skuplja pita nek tepsija. Ja ga jos nisam upozno da je zamijono motor i imo problema, samo ti lagano izcupaj taj 1.6 i utrpaj 1.8. :)
 
Slazem se sa momcima,samo rokaj,pa valjda jednog dana cijela drzava se pomiri sa cinjenicom da je motor potrosni materijal.
 
Član
druze taj 1.6 ako je u dobrom stanju uz sitne izmjene moze ici bolje nego 1.8 90 ks
najlakse je promjeniti motor i nadati se da neces imati problema
a zasto ne recimo spustiti glavu posto taj motor ima jako mali kompresijski omjer 9:1 tvornica kaze ali realno je oko 8.2:1
glava se brusi za 1mm zvuci puno i jeste puno ali je provjereno
bregasta od gti 8v samo pazi ako je hidro glava ona bregasta iz GTI sa hidro glavom a ako je mehanicka onda isto tako starija tipa GTI sa mehanickom glavom
sljedece izduvna od gti 8v i downpipe kompletan izduv zamjenit sa protocnim
i ako imas srece naci weber 32/34 dmtl njega ubacis umjesto tvornickog pierburga 2e2 i 1.8 ti moze samo gledati stopke a i gti 8v ako je u losijem stanju :)
:123:
 
HerrNuki je napisao(la):
druze taj 1.6 ako je u dobrom stanju uz sitne izmjene moze ici bolje nego 1.8 90 ks
najlakse je promjeniti motor i nadati se da neces imati problema
a zasto ne recimo spustiti glavu posto taj motor ima jako mali kompresijski omjer 9:1 tvornica kaze ali realno je oko 8.2:1
glava se brusi za 1mm zvuci puno i jeste puno ali je provjereno
bregasta od gti 8v samo pazi ako je hidro glava ona bregasta iz GTI sa hidro glavom a ako je mehanicka onda isto tako starija tipa GTI sa mehanickom glavom
sljedece izduvna od gti 8v i downpipe kompletan izduv zamjenit sa protocnim
i ako imas srece naci weber 32/34 dmtl njega ubacis umjesto tvornickog pierburga 2e2 i 1.8 ti moze samo gledati stopke a i gti 8v ako je u losijem stanju :)
:123:

Brate...znaci jesil inzinjer.. svaka ti cast.. ja pola nisam razumio ali mora da je nest bitno..pozz :D
 
ja vozo Golfa 1.6D 40kw u papirima a pod haubom 1.9TD+i, i ubacuj taj 1.8 ice bolje i trosice ti manje goriva nego 1.6
sad vozam Corrada 1.8 66kw polu ajnspric i potrosnja je 7L
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ja vozo Golfa 1.6D 40kw u papirima a pod haubom 1.9TD+i, i ubacuj taj 1.8 ice bolje i trosice ti manje goriva nego 1.6
sad vozam Corrada 1.8 66kw polu ajnspric i potrosnja je 7L

moze biti 7L na otvorenom ;)
taj motor provjereno trosi vise nego 1.8 8v GTI digifant:lol:
 
HerrNuki je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ja vozo Golfa 1.6D 40kw u papirima a pod haubom 1.9TD+i, i ubacuj taj 1.8 ice bolje i trosice ti manje goriva nego 1.6
sad vozam Corrada 1.8 66kw polu ajnspric i potrosnja je 7L

moze biti 7L na otvorenom ;)
taj motor provjereno trosi vise nego 1.8 8v GTI digifant:lol:

koji to benzin trosi 7 po gradu :lol:
kad se kulturno vozi to je potrosnja, a na auto putu ide ispod 7L a gradska je 10+
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
HerrNuki je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ja vozo Golfa 1.6D 40kw u papirima a pod haubom 1.9TD+i, i ubacuj taj 1.8 ice bolje i trosice ti manje goriva nego 1.6
sad vozam Corrada 1.8 66kw polu ajnspric i potrosnja je 7L

moze biti 7L na otvorenom ;)
taj motor provjereno trosi vise nego 1.8 8v GTI digifant:lol:

koji to benzin trosi 7 po gradu :lol:
kad se kulturno vozi to je potrosnja, a na auto putu ide ispod 7L a gradska je 10+
i ta ti je na mjestu ne racunamo one troklipce :lol:
 
Top