1,6 benzin mk3 problem s vučom

1,6 benzin mk3 problem s vučom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Neki dan kad je malo cesta okopnila i očistio se snijeg, osjetio sam problem s vučom na golfu. Na vrh gasa normalno nabira, tj. super kao i normalno, ali kad mu dam do kraja gas, kao da ga nešto guši. Kad dođem do 3 i po hiljade obrtaja kao da mu goriva nestaje.

U leru kad dam gas do poda uopšte ne zakucaju obrtaji, a kad malo, tj. za po cm vratim gas povečaju se obrtaji?!?

Neko ima iskustva s ovim?

Motor: 1,6 benzin 55 kw, 97 godina.

Katalizator? Lambda sonda? Usis?

PS: prije neki dan sam bio kod majstora radio nešto na trapu i uzeo on da proba, a kreten vjerovatno je preko trotoara ili ne znam čega udario i nešto počelo "klepetati" u auspuhu, i hajd jebga kontam odvući ću nek se uradi, navučem ga na kanal kod sebe i pogledam, nije nigdje progorio/pukao, ali u katalizatoru sve više i više klepeće. Polomilo se vjerovatno u njemu sve.

Da li je do katalizatora?
Nekada u leru radi neravnomjerno od 500 do 900 obrtaja varira, a nekada radi normalno ravnomjerno na jednim obrtajima.

Struja?
 
Moguće da je do ubrizgavanja goriva, dizne zaprljane i to... Kod mene Fiat ima iste simptome i baš je na tretmanu da vide šta mu je, uglavnom brizgaljka ili pumpa goriva, a ja sumnjam i na Lambdu...

U trećoj se kod mene počne gušiti i usporavati tako da ga moram spuštati u drugu i svašta nešto, trza se kao da će ispasti...

Oscilacije u obrtajima mogu biti posljedica i problema sa mjeračem protoka zraka (luftmesser), pa sad ne znam tačno...

Uglavnom na dijagnostiku ako imaš koga i onda ćeš znati zasigurno...
 
Član
provjeri usis zraka..u mene na audiju jaje isto tako bilo i dzaba sam mijenjo razvodnu kapu i radio mu struju...odem ja jednom majstoru i cojk odma napravi...ondje gdje usisava zrak neko skino jedan dio(da bi imao bolji zvuk) i ta rupa bila previse siroka i tusilo ga kad mu dam gas
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
provjeri usis zraka..u mene na audiju jaje isto tako bilo i dzaba sam mijenjo razvodnu kapu i radio mu struju...odem ja jednom majstoru i cojk odma napravi...ondje gdje usisava zrak neko skino jedan dio(da bi imao bolji zvuk) i ta rupa bila previse siroka i tusilo ga kad mu dam gas

Da, ali ja auto vozam godinu dana nije bilo problema s vučom, tako da ne vjerujem da mu fali šta na usisu, imam osjećaj da je do izduva...

Kad mu dam jači gas, kad nabira čuje se kssssssss na auspuhu negdje kao da ne može da izbaci niš na auspuh.

Ne znam kome bih ga odvukao, ono da mi se desi da počnu govoriti možda je ovo možda je ono i na kraju nešto deseto.
 
Član
potpisujem srdjana,nema dobrog izduva,a sad ako ti klepce u auspuhu tebi je njega i onako zamijeniti.
Ako je taj u nesto udario ili sletio negdje ,pogledaj da ti slucajno nije nagnijecio cijevi dovoda goriva,pa sad namas dovoljan protok benzina.
 
Član
Auspuh ces probati veoma lako - jednostavno ga raskaci na sastavu pre katalizatora i upali auto. Ako bude bolje, znaci - menjaj auspuh.
Probaj joj jednu stavr koja ti je veoma jeftina a majstor ti nije potreban, ali ti je potreban START sprej koji je negde oko 3 eura. Prvo vrati sve na svoje mesto (ako si nesto skidao sa motora: filter vazduha, srevo za dovod vazduha itd..), i onda opali auto da radi. Onda prskaj sprejem sa svih strana oko usisne grane, sistema za ubrizgavanje i OBAVEZNO po njihovom spoju. Ako bude menjao rad motora odnosno menjao broj obrtaja, onda ti je 99% crkla gumica na usisnoj grani, sto je kod njih slaba tacka.
Ta gumica izgleda ovako:
 
Član
dule-p je napisao(la):
Auspuh ces probati veoma lako - jednostavno ga raskaci na sastavu pre katalizatora i upali auto. Ako bude bolje, znaci - menjaj auspuh.
Probaj joj jednu stavr koja ti je veoma jeftina a majstor ti nije potreban, ali ti je potreban START sprej koji je negde oko 3 eura. Prvo vrati sve na svoje mesto (ako si nesto skidao sa motora: filter vazduha, srevo za dovod vazduha itd..), i onda opali auto da radi. Onda prskaj sprejem sa svih strana oko usisne grane, sistema za ubrizgavanje i OBAVEZNO po njihovom spoju. Ako bude menjao rad motora odnosno menjao broj obrtaja, onda ti je 99% crkla gumica na usisnoj grani, sto je kod njih slaba tacka.
Ta gumica izgleda ovako:

Hvala, probaću to...

Primjetio sam da mi troši dva puta više sada nego normalno?!?

Ako je ta gumica u pitanju, da li bi bilo promjene potrošnje, i to nagle promjene??

I kako da isprobam to sa tim sprejem ako mi već auto mijenja obrtaje u leru?

Između 500 i 900 obrtaja radi neravnomjerno. S tim sprejem bi izraženije mijenjao obrtaje nego sada?

Ako je u pitanju auspuh da li bi došlo do značajne promjene potrošnje goriva na gore?
 
Član
Bilo da je auspuh ili ova gumica, potrosnja ti ide gore, i to znatno.
Upali auto da radi na leru i neka menja broj obrtaja 500-900, i onda prskaj sprejem sa svih strana po "KARBURATORU" mada to nije karburator ali ne znam kako drugacije da ti objasnim. Posto je START sprej veoma zapaljiva tecnost, ako bude imalo prpousta izmedju karburatora i usisne grane ili ako je slaba zaptivka na usisnoj grani motor ce tuda da uvlaci smesu vazduha i START spreja i povecace znatno broj obrtaja. Ako potrefis kolicinu spreja i mesto gde je suplja zaptivka dobices ravnomeran rad motora, a ako udje previse starta desice ti se da se auto ugasi.
Ako ti se ovo bude desavalo dok budes testirao, onda je problem u ovoj gumici ili zaptivci usisne grane.
A ako ne bude menjao rad, onda ispitaj pritisak benzinske pumpe i diznu. A moze da se desi da je i ovo u redu, nego samo treba malo podesiti SENZOR POZICIJE GASA, ali o tome cemo kad ovo isprobas.
 
Član
dule-p je napisao(la):
Bilo da je auspuh ili ova gumica, potrosnja ti ide gore, i to znatno.
Upali auto da radi na leru i neka menja broj obrtaja 500-900, i onda prskaj sprejem sa svih strana po "KARBURATORU" mada to nije karburator ali ne znam kako drugacije da ti objasnim. Posto je START sprej veoma zapaljiva tecnost, ako bude imalo prpousta izmedju karburatora i usisne grane ili ako je slaba zaptivka na usisnoj grani motor ce tuda da uvlaci smesu vazduha i START spreja i povecace znatno broj obrtaja. Ako potrefis kolicinu spreja i mesto gde je suplja zaptivka dobices ravnomeran rad motora, a ako udje previse starta desice ti se da se auto ugasi.
Ako ti se ovo bude desavalo dok budes testirao, onda je problem u ovoj gumici ili zaptivci usisne grane.
A ako ne bude menjao rad, onda ispitaj pritisak benzinske pumpe i diznu. A moze da se desi da je i ovo u redu, nego samo treba malo podesiti SENZOR POZICIJE GASA, ali o tome cemo kad ovo isprobas.

Oki doki, hvala puno, isprobaću prvo sprej, ako ne bude promjene onda auspuh :icon_smile:
 
Član
Koliko vidim da si iz Kiseljaka , otidji kod "Barbića" sto radi auspuhe, skini katalizator zavari komad cijevi umjesto istoga i to bi trebalo da je to, ako nije to rijesenje otidji na diagnostiku odnosno ispitaj lambda-sondu.
 
Član
Hvala svima na pomoći i savjetima. Riješen problem.

Bilo je do katalizatora, otvorili ga brusilicom danas i nije začepljen. Imam šta vidjeti, nema ništa u njemu, čisto brate, i skontam da je začepio lonce.

Oba lonca začepljena, zavario ono što smo razrezali na katalizatoru i zamijenili zadnji lonac, a srednji samo očistili.



Al' brate ide auto nenormalno.


Sa onom rupom u katalizatoru trećom šlajdra s petneskama :icon_biggrin:


Ide ko luuuuuddd sada, u leru radi normala, kazaljka stoji kako stoji.


Sretan sam čovjek :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top