1.4 tdi paljenje

1.4 tdi paljenje

Član
Pozz svima,

Dok je motor hladan pali ko mina, kad se ugrije javljaju se sljedeci problemi:

- Prilikom paljenja duuugo vergla i motor se jako trese kao da hoce iskocit
- Kada uspije upalit nakon 3-4 pokusaja radi ok nekih minutu i sam se ugasi (ne uvijek)
- Nakon cca 500m voznje pocne se gusiti i jako trza (kada stisnem kvacilo vrati se u normalu) i zatim se ugasi.

Sve ovo se desava otprilike u 80% pokusaja paljenja. Znaci nekad upali i kako treba..

Misljenja,savjetii? hvala
 
Član
rodjak imao isti problem isti motor pitam ga danas pa ti javim neki je manji kvar bio u pitanju.;)
 
Član
arnes_c je napisao(la):
rodjak imao isti problem isti motor pitam ga danas pa ti javim neki je manji kvar bio u pitanju.;)


Ajd molim te pitaj sto prije, hica mi je jer do sutra bi to trebo rijesit za Odzak :)
 
nesto mi to vuče na zamajac ako si reko da je vezano sa kvačilom ako stisnes sve se smiri a zamajac zna stvarat probleme s paljenjem trese i motor radi neravnomjerno nemora značit al eto pogledaj
 
Super Moderator
Moze biti do kompjutera drug ali ne mora znaciti, znam da 1.9tdi imaju problema s tim
 
Član
Motor je uredu, u pitanju je nesto do elektronike.
Na Brcko Gasu su mi rekli da je senzor bregaste osovine.

Probao sam 2 nova senzora i kada je spojen onda auto samo vergla i nece nikako da upali.
Kada ga skroz iskopcam auto dugo vergla i upali i normalno ide.

Da li je moguce da treba promijeniti i senzor radilice? (ne pokazuje tu gresku na dijagnostici)

Niko ne moze da mi rijesi ovaj problem, zato trebam vasu pomoc... :(
 
Meni se dešavalo na 1.9 TDI motoru da slabije pali kad je zagrijan i znao se nekad ugasiti i ne može se upaliti dok se ne ohladi i morao sam zamijeniti senzor radilice, ali meni je na dijagnostici prijavljivalo grešku, jer mi se palila lampica kad god mi se to desi ;)
 
Član
znam da je tema stara al da ne otvaram novu temu imam slican problem polo tdi 1.4 motor nekad pali dobro nekad duze zaverga,no glavni problem u tome je sto auto kad radi jako se trese citav motor kad ga vozis super vuce al stalno trese i kad krecem pogotovo u strani i ima nenormalnu tresnju motor znaci otvoris haubu motor se bas sav trese i prenosi i na karoseriju jel neko zna koji bi problem mogao biti prijavljiva senzor bregaste na dijagnostici jel neko imao iskustva sa ovakvim problemom hvala unaprijed
 
Top