Zapinje mjenjac

Zapinje mjenjac

Član
Kenan28 je napisao(la):
Imam problem kad saltam iz prve u drugu mjenjac mi zapinje, i prva brzina zna biti problem... kad polako prebacujem i ne naberem ga prvom onda ne zapinje ali je opet neki osjecaj kao da struze metal od metal... :icon_rolleyes: ne ide tecno... isto kao da nisam do kraja pritisnuo kvacilo.
Vece brzine nisu problem.
Jel ko imao slican problem i kome otici da ovo pogleda, isao sam kod 2-3 majstora i ono prica je bila kao treba zamijeniti ulje u mijenjacu, zamijenim ga ali opet isto.

Auto je golf 4, 1999 godina 1.9 tdi.

Imao isti problem na svo TDI-ju, mijenjanje ulja nije pomoglo, otišao sinhron druge brzine i pošto sam ga dugo vozio tako morao se i zubčanik mijenjati.
Mjenjač rađen kod Simanića u Buća Potoku popravak nekih cca 150-200 KM, auto se i dan danas voza kupio ga taxista i nema problema.

To je bezveze kvar i uobičajen kod auta koji su prešli hrpu kilometara ili su agresivno voženi.

No sikiriki ;)
 
Član
E vala ja svoje neću praviti, nek ide dok može, ionako je planirana kupovnia novog, a ovo je u fazi raspadanja, tako da nek ide dok se ne raspane. A međugas majka, ne zapinje ništa kad šaltam
 
druze ako ne sredis nista imam ja momka koji poznaje te mjenjace u dusu a nije skup ima djecko svoj servis mjenjaca,a na kraju krajeva ako je veci kvar neki unutra imam ja dobar mjenjac 5b od golfa tdi 110 ks vozen je na autu do prije 2 sedmice i ja ga skino licno
 
Top