Zamjena plutajuceg zamajca za fiksni ( Golf V ) ?

Zamjena plutajuceg zamajca za fiksni ( Golf V ) ?

Član
MrShadow je napisao(la):
Juce bio u servisu i predlozi mi serviser da kad budem mjenjao set kvacila na autu da ubacim fiksni zamajac.. Kosta 600 Km, a tvrdi da je dugotrajnije od plutajuceg..

Prvi put da sam cuo za ovo pa moze li neko napisati nesto vise ako zna, da li ovo stvarno radi, koje su prednosti,mane..?

hvala


Pitaj Magnuma na forumu, on je nedavno sasvim isto sebi uradio ;)
 
Član
adohera je napisao(la):
mariodrag je napisao(la):
adohera je napisao(la):
Ja sam na pasatu u inat ovim pricama da nemoze stavio obicni zamajac sa odgovarajucim setom(potisna, lamela i druk lezaj) za taj zamajac, umjesto dvomasenog. Vec duze vrijeme nema nikakvih problema, a nije skoro nikakva razlika u voznji eto iz prve ruke;)

ok, a zvuk motora bez i stisnutim kvacilom je isti ili?

Auto se isto ponasa kao sto rekoh;) Presao je vec sa tim, nisam siguran imam zapisano, cca 30 000km. Vecinom gradska voznja, urijetko izadje do vikendice 10-tak km otvorenog puta i par puta onako sa njim do Konjica, Visokog... Naviknut na BMW-a kad sam u pasatu gas je do poda stalno.

Treba ipak stavit dvomaseni, majstori neznaju, a ni ja neznam mozda sam ja to umislio da valja, kaze meni jedan lik na forumu da nevalja, mora da je tako onda:lol:


zvuk na istom autu sa fiksnim i dvomasenim

http://www.youtube.com/watch?v=7NGjTIqnWI8
 
Član
aServis je napisao(la):
Samo fabrika.

Btw koliko ti je auto to prešlo pa mijenjaš ?

Ne mjenjam jos, preslo je 100 000, za sada samo trese malo kad pustam kvacilo, ali moze se voziti, uz normalnu voznju vjerujem jos 20,30 000, ide sve bez problema...

Onako sam bio s jednim majstorom i bezveze mi u prici spomenu ovo pa sam htio da provjerim...
 
Član
Svjedok sam raznih priča, ja tako nemogu govoriti jel nisam imao problema sa autom nikakvih a kamoli sa mjenjačem jel sam malo prešao tek 70.. mada nije ni to neko pravilo kolega novog kupio tada 2008 nije prešao ni 40 ove godine rikno mjenjač (nesjećam se šta je bilo nije mogao u brzinu da ubaci/izbaci).... i tako on meni veli kako je razočaran jel je imao još problema...inače je sve pokrio garancijom...kaskom ali veli on meni daš 40 000 km i gledaj jebade....a ja njemu tvrdim suprotno...

Ja sad neznam šta je to tako šta se desi...neka serija, loš materijal, mjesto proizvodnje, grešak kod ugrdanje.... nešto se očigledno desi...i inače to oko mjenjača je jebada sa garancijom....

Jel meni nije normalno da rikavaju ja to zovem vitalni dijelovi prije 100 000 tu mislim na mjenjač, turbinu i sl stvari na autu koje je u vrhu klase i košta otprilike 40 hiljada (mislim novo u svoje vrijeme)....

Naši ljudi su skloni radi cijene da pričaju kojekave gluposti, dok je relanost totalno drugačija......
 
Član
rikavanje tih vitalnih je stvarno rijetko na nekim manjim kilometrazama ali kad se uzme u obzir da je na mnogim autima vracena kilometraza u prosjeku na nekih 120 - 130 hiljada a stvarna je mozda i 250 i onda kazu u wv lose dizne,turbina set kvacila itd, hajmo vidit kolko ot tih auta sa tim kilometrazama oko 120 hiljada imaju servisne knjizice i slicno
 
Član
@elvis_h nisam napomeno, gore navedeni primjer je kupovina novog auta kod nas u ovlaštenom i stvarna kilomtraža... i ja sam bio tog mišljenja da je ovaj problem mogao biti mutljavina sa kilometražom no vidi dešava sa i autima 1 vlasnik premale kilometraže...malo sam analizirao i došao do zaključka da problem nije sa njegovo strane...porodičan čovjke normalno vozi, nije čipan i sl...mislim i nije to neki problem bio za njega auto je pod garancijom jos bilo i sve je free od vw sređeno...al sav onaj cirkus oko toga...


Dok sa druge strane posmatram sve je veći broj takvi primjera da na čipanim autima i povećanjem obrtnog skraćuje se životni vijek na mjenjaču i ako nije dobročipan i turbini i za 2-3 godine nabere se štete nekoliko hiljada km...i po staroj dobroj ' i zanesen tom ljepotom = par ks više ostado bez par hiljada u nekoliko god' posta realnost...

Samo to je tabu tema...
 
Član
samo fabrika drug i nista drugo!!!
ja isam druga ruka golf 5 1.9 tdi preso 180000 i jos nisam mjenjao set a malo se cuje zvoni kad pritisnem kvacilo

a provjereno znam da nije mjenjano nikad bar po servisnoj knjizici i po rodzakovim rijecima:lol:

zato kad rikne bas ide plivjauci set!!
 
Top