Zamjena plutajuceg zamajca za fiksni ( Golf V ) ?

Zamjena plutajuceg zamajca za fiksni ( Golf V ) ?

Član
Juce bio u servisu i predlozi mi serviser da kad budem mjenjao set kvacila na autu da ubacim fiksni zamajac.. Kosta 600 Km, a tvrdi da je dugotrajnije od plutajuceg..

Prvi put da sam cuo za ovo pa moze li neko napisati nesto vise ako zna, da li ovo stvarno radi, koje su prednosti,mane..?

hvala
 
Član
plutajuci zamajac za golfa 4/5 tdi 90hp ti je 580 km i mozes preci normale voznje 90,000km
fiksni skuplji 20 km i kako meni majstor rece auto ce teze kretat, sta je pod tim mislio neznam, al moj prijedlog sto nebi uzeo opet plutajuci kada je napravljen za to auto
 
Član
sema911 je napisao(la):
plutajuci zamajac za golfa 4/5 tdi 90hp ti je 580 km i mozes preci normale voznje 90,000km
fiksni skuplji 20 km i kako meni majstor rece auto ce teze kretat, sta je pod tim mislio neznam, al moj prijedlog sto nebi uzeo opet plutajuci kada je napravljen za to auto

Za 4 mozda jeste 580, za peticu je u ovlastenom 1600, kod ovih ostalih majstora 900-1000...
 
Član
900 nije evo sad ti zvao panex u hrasnom 760 km,.,osto je jos jedan ako hoces i majstora da sredimo,.,
i motorex 830km,. u vogosci oni auto dijelovi skojic tako nesto 750km nezna marku, auto anet 900,.kod skore su 800,.
i sve su kompleti zamajac i lamela,. osim u asi na tel kazu da mjenjaju posebno zamajac
 
Član
panex ti je sigurno dobar sa dijelovima i možeš uzeti njihova zamajac
ja bih ti preporučio u svakom slučaju plivajuči, jer WV zna puno više od tvog majstora ;)
razlika je u tome da je taj fiksni previše krut tako da bi ti auto trzao na polasku i jako udarao pri jačem šaltanju, a to su samo one stvari koje osjetiš, drugo je da će ti poderati potisnu kad tad
 
i ja sam cuo za ovo,ali bez konzikvencija kao npr ovo sto kolega GTI TDI kaze,osjeti se malo ali ne previse,suvozac ni jedan to nece osjetiti... ;)
dosta je jeftinije,a istu funciju ispunjava...
A kad smo vec kod ovog deranja potisne,imam drugara koji voza chipovanu 74KW tdi masinu i nista mu nije do sada odkazalo,vozi je covjek teskom desnom nogom,nista to ne smeta ostalim komponentama... npr nije isto opterecenje potisne kod golfa i npr golfa varianta a iste komponente koriste(razlika je oko 300kg mase automobila koju valja svaki put ubrzati i kod pustanja gasa nositi tj. u slucaju kocenja motorom)
 
Član
prva stvar

sa fiksnim se auto cuje u leru triput jace

u voznji se manifestira tako da izgleda kao da vozi vozac pocetnik, znaci iz prve u drugu se ne moze fino prebacit nego cukne i kretanje je grublje

druga stvar je da mjenjac ode, jednostavno prenosi vibracije na mjenjac koji dvomaseni ublazava(odatle i triput jaci zvuk fiksnog na leru)


jedino trgovac moze reci jedan plus za fiksni

dvomaseni moze trajati i 150 000km(meni je prvi mjenjan na 149 000) a moze i 75 000km. Sve je stvar odnosa prema kvacilu,sto ti manje put auto zatrzne sto osjecajnije saltas, kreces, duze ce trajati
 
Član
Ja sam na pasatu u inat ovim pricama da nemoze stavio obicni zamajac sa odgovarajucim setom(potisna, lamela i druk lezaj) za taj zamajac, umjesto dvomasenog. Vec duze vrijeme nema nikakvih problema, a nije skoro nikakva razlika u voznji eto iz prve ruke;)
 
Član
Jel plivajući ili plutajući zamajac?:lol::lol:

Obični umjesto plivajućeg dovodi do povećanih vibracija i trošenja cijelog sklopa motora, mjenjača i radilice. Na duži period sigurno nije dobro rješenje.
 
Član
Pusti se ti svojih majstora i stavi ono sto je fabrika preporucila fisni ce ti prenositi vibracije na mjenjac samim tim auto ce ti biti bucnije i teze ces saltati brzine.....
 
Član
adohera je napisao(la):
Ja sam na pasatu u inat ovim pricama da nemoze stavio obicni zamajac sa odgovarajucim setom(potisna, lamela i druk lezaj) za taj zamajac, umjesto dvomasenog. Vec duze vrijeme nema nikakvih problema, a nije skoro nikakva razlika u voznji eto iz prve ruke;)

ok, a zvuk motora bez i stisnutim kvacilom je isti ili?
 
Član
mariodrag je napisao(la):
adohera je napisao(la):
Ja sam na pasatu u inat ovim pricama da nemoze stavio obicni zamajac sa odgovarajucim setom(potisna, lamela i druk lezaj) za taj zamajac, umjesto dvomasenog. Vec duze vrijeme nema nikakvih problema, a nije skoro nikakva razlika u voznji eto iz prve ruke;)

ok, a zvuk motora bez i stisnutim kvacilom je isti ili?

Auto se isto ponasa kao sto rekoh;) Presao je vec sa tim, nisam siguran imam zapisano, cca 30 000km. Vecinom gradska voznja, urijetko izadje do vikendice 10-tak km otvorenog puta i par puta onako sa njim do Konjica, Visokog... Naviknut na BMW-a kad sam u pasatu gas je do poda stalno.

Treba ipak stavit dvomaseni, majstori neznaju, a ni ja neznam mozda sam ja to umislio da valja, kaze meni jedan lik na forumu da nevalja, mora da je tako onda:lol:
 
Top