Zamjena motora Golf IV

Zamjena motora Golf IV

Član
Imam pitanje u vezi zamjene motora u Golfu IV.
Dakle motor koji sam imao u Golfu je 1.9 TDI 66kw.
Posto su na istom popucale klipnjace a sam blok ima pukotinu na sebi ne ostaje mi nista nego da mjenjam i stavljam drugi.
Trenutno imam veoma zanimljivu opciju za kupovinu 1.9 TDI motora iz Seata ali sa 105 KS, sto je jace od ovog koji sam imao.
Interesuje me sta sve moram promjeniti i koliko je to komplikovano da bi ubacio taj motor, pa eto ako je neko imao iskustva svaka pomoc je dobrodosla.
 
Član
Ja u prethodnih 2 dana svoj i sastavio i rastavio,ako je na tom Seatovom bosch pumpa takodjer,onda bi trebalo da pase na saraf...sve je to isto skoro,minimalne razliku u grupaciji...
 
Član
Aladin46 je napisao(la):
Ja u prethodnih 2 dana svoj i sastavio i rastavio,ako je na tom Seatovom bosch pumpa takodjer,onda bi trebalo da pase na saraf...sve je to isto skoro,minimalne razliku u grupaciji...

Nije ovaj iz Seata je PD, zato i pitam, posto pretpostavljam da tu ima i zamjene neke elektronike puno...
 

187

Član
Sorry na off-u ali kad je vec prica o zamjeni motora interesuje me da li neko od vas koliko kosta ugradnja 1.8T motora u golfa 4 inace je motor 1.6 16 V.. Znaci sta sve treba kupiti zamijeniti i koliko bi to kostalo odprilike??

Hvala vam i jos jednom sorry ;)
 
Top