zaledio poklopac rezevoara

zaledio poklopac rezevoara

Član
kolege jutros mi je zaledio poklopac chepa na rezevoaru na seat leonu, danas sam ga na silu otvorio ustvari malo sam nakrivio poklopac i otvorio. eh sad mi je ostao onaj šitif sto drzi poklopac zatvorenim unutra i ne mogu zatvoriti poklopac. jel moram sad to mjenjat ili se moze nekako napravit?

:icon_rolleyes:
 
Član
zasto si pokusavao na silu sto nisi pokusao sa vrelom vodom ovako si sam sebi stetu napravio
 
jel ti na centralnu odkljucavas rezervoar ili na kljuc ako ti je centralna spojena onda si sjebo mehanizam i ne gine ti zamjena sretno ;)
 
Član
otvaram poklopac iznutra, na dugme pored rucne. kad pritisnem cuje zvuk koji se i treba cuti ono kao skljocne al onaj stift mi upao skroz unutra:icon_mad: i nece da se vrati. ma kojem principu to radi? jel na sajlu ili kako?
 
Administrator
ako se ne varam iz gepeka mozes otvoriti poklopac rezervoara. Zaviri malo ispod tapacirunga pa vidi sta ima. Mislim da ima neka poluga ili tako nesto.
 
iz gepeka moras izvadit motoric koji povlaci polugu, zaglavila je i nece da se vrati, moras rastavit i vidjet ces crvenu gumicu kao dihtung nju skini i sve ce biti ok ;)
 
Član
Otvoris poklopac i trebao bi biti jedan sarafic odvrnes taj sarafic i rastavis taj dio oko cepa,to jest onu gumu,izvuces je lagano napolje i onda probaj pritiskati onaj gumbic pored rucne,ako se uvlaci kad pritisnes,uredu je motoric,e onda kad budes vraco zastitnu gumu oko cepa rezervoara pazi da ona polugica udze u onu rupicu i mora da viri jedno par cm.I provijeri na samom poklopcu da nisi slomio onu plastikicu koja drzi poklopac za polugicu od motorica ;)
 
Član
problem rijesen:) danas sam skinuo zadnji tapacirung i vidim da je taj motoric ispao iz lezista koje se kaci na sasiju, samo ga zakacio opet i sve fercera :cool:
 
Top