xenon 50w???

xenon 50w???

Član
Pozzz.
Imama neku opciju da uzmem xenon set ali na pakovanju piše 50w...da li je to neka greška ili postoje takvi??? Da li na njih pašu sijalice od 55w pošto kod nas nigdje nisam vidio ovako nešto tj. koliko znam ima samo 35w i 55w???
Hvala.
 
Član
Ja imam 50w xenon set na autu ...
Mozda samo zavisi od proizvodjaca kako ko deklarise snagu (50w i 55w), ja mislim da bi to moralo biti isto
 
mtopic je napisao(la):
Ja imam 50w xenon set na autu ...
Mozda samo zavisi od proizvodjaca kako ko deklarise snagu (50w i 55w), ja mislim da bi to moralo biti isto

jel velika razlika imedju 50W i 35W sto se tice vidjivosti,i dali policija zeza u vezi toga?
 

LSD

Član
procitao sam na x foruma da ako nemas sociva nije preporucljivo uzeti 55w
zasto ne znam nisma upamtio..
 
nije preporucljivo zato jer su prejake i u obicnim farovima si tihi ubica na cesti jer to bez lece rasipa do zvijezda..
 
Član
U mene su farovi od redizajna A4 B5 sa lećom tako da ne bi trebalo biti problema...na golfu su mi 35w i odlični su isto far sa lećom...ove od 55w i uzimam jer sam čuo da je osjetna razlika u vidljivosti u odnosu na 35w...
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Ja imam 50w xenon set na autu ...
Mozda samo zavisi od proizvodjaca kako ko deklarise snagu (50w i 55w), ja mislim da bi to moralo biti isto

jel velika razlika imedju 50W i 35W sto se tice vidjivosti,i dali policija zeza u vezi toga?

Niko od organa reda i zakona mi nije skrenuo paznju na to, a nemam cak ni sociva u faru. Nisam primjetio da farovi rasipaju nista vise nego sa 35W, a ima malo razlike u intenzitetu svjetla.
Sad ne znam, mozda je do farova, ali ne primjecujem uopste (ni sa 35w ni sad sa 50w) da farovi nesto puno rasipaju svjetlost. JOs nisam dozivio da mi neko blica u susret. :icon_question:
 
Član
sigurno su ti ti toji xenoni made in kina itd,jel sad kad uzimas balaste od 55 jel ostaju zarulje 35w? ili?
 
Član
Ne na jednom autu mi je xenon 35w a za drugo uzimam ovaj 55w komplet sve pa pretpostavljam da su i sijalice 55w...jedina nedoumica mi je bila jer na pakovanju piše 50w pa sam zato pisao ima li razlike 50 i 55 i ima li rezervnih sijalica kod nas za to ;)
 
Top