win 98

win 98

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako decki, imam neki stari racunar na koji moze samo 98-ca. posto sam bio primoran da uradim sistem(imam sistemsku disketu i cd) sve ide dobro dok ne ukucam u ms dosu setup, posle toga pokrece instalaciju sa cd-a, ali ubrzo mi izbacuje poruku, low disk space( naravno hdd je formatiran prije i od 40 gb je) i prekida instalaciju. Pravio particije preko naredbe FDISK, nece, izbrisem ih sve, opet isto, pa bi molio za pomoc. Btw to mi je neki stari racunar koji bi volio osposobit, a za ostale namjene imam ovaj s kojeg pisem upravo
 
Ako imas A startup disk podesi u bios-u da je A: disk prvi boot uredjaj..Kad udjes u DOS kucaj slijedece:

D: (ako je D: CD uredjaj)

onda ce ti pisati D:/
kucaj format C:
onda "Y" da pocne proces formatiranja..

Kada zavrsi onda kucaj " CD.. "

zatim ukucaj SETUP.EXE

i trebalo bi ici..
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Ako imas A startup disk podesi u bios-u da je A: disk prvi boot uredjaj..Kad udjes u DOS kucaj slijedece:

D: (ako je D: CD uredjaj)

onda ce ti pisati D:/
kucaj format C:
onda "Y" da pocne proces formatiranja..

Kada zavrsi onda kucaj " CD.. "

zatim ukucaj SETUP.EXE

i trebalo bi ici..
win98se-install-22.png
posle ovog continue meni dodje greska low disk space roki, jer ja uspijem pokrenut instalaciju sa cd-a
 
isto tako uradi ovo kad formatiras C: disk..

ukucaj C: pa kad se pojavi C:/ ukucaj DIR i vidi je li ti prazan C disk..Moze se desiti da ti ne vidi diska nikako pa ti pokazuje tu gresku..
 
Član
oke, a sta ako ga ne vidi, kako postupit, jer je bio tu hdd i prije, fabricki je on, mada msm da ga vidi, jer sam pravio particije, i briso ih i sve,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top