VW vs HONDA

VW vs HONDA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GreenDevil je napisao(la):
pa zato sam i napisao da ovakve teme treba brisat, svako voli ono sto on ili njegov stari voza pa bio to reno 5 ili golf 1 ili fiat .......i normalno je da svako brani tu marku auta.
to je bezveze da vi usporedjujete ta auta, imaju strucnjaci i nek oni rade svoj posao a ne ja imam Golf 4 TDI i ja derem ili Fiat JTD i ne moze me niko oderat bla bla bla
svako auto je dobro samo nek je novo.
Ja bi sad rado dao Golfa za Fiata nekog mladjeg, gledajuci cijene sa pijaca,
skoro sam postavljo oglas i stavim cijenu Golfa 4500KM i napiso sam da nije fixna, a ovi odma zovu i pitaju sta mu fali sto je tako jeftin, ja kazem daj 6000KM pa nek bude realna cijena:D:D:D
Golf jest precijenjen al je narod nas kriv za to

Nije tacno! Moj stari voza golfa, naravno i ja! Ali volim hondu vise od bilo kojeg VW! ;)
 
Super Moderator
Sike je napisao(la):
Nije nikakvo čudo što je GTI brži od FN2.
FN2 je komercijalizovani EP3 i lošiji je od većine sportskih kompakta, i sporiji.
EP3 vs GTi je druga priča mada su različite koncepcije. GTI je sporiji ali je prilagođeniji za svakodnevnu vožnju i za široke mase. EP3 je civilni trkaći auto.
Honda danas i ne ulaže u razvoj benzinskih motora. Ako izuzmemo FD2 nemaju ni jedan model na nivou modela koji su ih proslavili a i FD2 ima "stari" K motor poput EP3.
Honda se bacila na razvoj hibridnih i elektičnih motora i za 5-10 godina će opet biti korak ispred svih jer su na vrijeme shvatili da su benzinski motori (nažalost) prošlost.

Volkswagen grupacija je trenutno Br. 1 u svijetu i što se tiče razvoja benzinskih-dizel turbo motora, mjenjača, modela, čak i dizajna. Nisam vjerovao da ću ovo ikad napisati ali tako je...

pa covjek vam sve rece ;)
 
addo je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
pa zato sam i napisao da ovakve teme treba brisat, svako voli ono sto on ili njegov stari voza pa bio to reno 5 ili golf 1 ili fiat .......i normalno je da svako brani tu marku auta.
to je bezveze da vi usporedjujete ta auta, imaju strucnjaci i nek oni rade svoj posao a ne ja imam Golf 4 TDI i ja derem ili Fiat JTD i ne moze me niko oderat bla bla bla
svako auto je dobro samo nek je novo.
Ja bi sad rado dao Golfa za Fiata nekog mladjeg, gledajuci cijene sa pijaca,
skoro sam postavljo oglas i stavim cijenu Golfa 4500KM i napiso sam da nije fixna, a ovi odma zovu i pitaju sta mu fali sto je tako jeftin, ja kazem daj 6000KM pa nek bude realna cijena:D:D:D
Golf jest precijenjen al je narod nas kriv za to

Nije tacno! Moj stari voza golfa, naravno i ja! Ali volim hondu vise od bilo kojeg VW! ;)

Ista stvar i kod mene,stara vozi,ja vozim Seata j*enog koji je naravno vise njemac i vw nego spanjolac ,a ja i dalje vw ne mogu podnijet,dok bi za Hondu guzice dao :D
 

LSD

Član
erol_brcak je napisao(la):
Haa? Aaaa ja cijelo vrijeme mislim da se ovdje prica o ep3,aaaa sj*o sam se onda,ma pusti ovaj novi bezze,EP3 je Bog i batina,pogotvo onaj za Japansko trziste sa LSD-om,15 ks vise itd.

Uglavnom novi civic sucks :D (na spram starog)
eee kad sam ja cijepo ove honde..ostajem pri japanu definitvno..mada vozim vw

:D
 
Baš teška odluka bi tu bila :D Jest da sam više za starije verzije al...Honda all the way u svakom slučaju :icon_smile:
 
addo je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
pa zato sam i napisao da ovakve teme treba brisat, svako voli ono sto on ili njegov stari voza pa bio to reno 5 ili golf 1 ili fiat .......i normalno je da svako brani tu marku auta.
to je bezveze da vi usporedjujete ta auta, imaju strucnjaci i nek oni rade svoj posao a ne ja imam Golf 4 TDI i ja derem ili Fiat JTD i ne moze me niko oderat bla bla bla
svako auto je dobro samo nek je novo.
Ja bi sad rado dao Golfa za Fiata nekog mladjeg, gledajuci cijene sa pijaca,
skoro sam postavljo oglas i stavim cijenu Golfa 4500KM i napiso sam da nije fixna, a ovi odma zovu i pitaju sta mu fali sto je tako jeftin, ja kazem daj 6000KM pa nek bude realna cijena:D:D:D
Golf jest precijenjen al je narod nas kriv za to


Nije tacno! Moj stari voza golfa, naravno i ja! Ali volim hondu vise od bilo kojeg VW! ;)
pa prodaj Golfa i kupi sebi Hondu
 
Član
Neko rece zasto japan nema auta preko 300 KS, fabricki... a pogledaj im kubikaze... Zbog Japanskog zakona... sad su izbacili GT-R 35-ca, a da bi ga vozili u Japanu, moraju ga izvesti, pa ponovo uvesti u japan, kao stranca..
5 godina za redom slavili su motor od s2000, kao najbolji atmosferski motor na svijetu.. koji BEZ TURBA izbacuje sa 2 litre, 241KS...

a novi Civic se ne moze porediti sa ep3-om, kao sto ne moze ni nova integra sa starom...

A ovaj pokretac teme je nov na forumu, nema pojma koliko se puta o ovome raspravljalo...

JDM 4EVER
 
Član
Aditas je napisao(la):
kao sto ne moze ni nova integra sa starom...

Ako misliš na DC5 vs DC2, mogu se porediti. I jedna i druga su fenomenalne a ja bih bez razmišljanja izabrao DC5 samo što se ne proizvodi od 2006. i nije se prodavala u Evropi.
Nažalost nove Integre nema i sumnjam da će je biti, kao što nema ni Prelude, ni NSX, ni S2000, ni CRX... Ostao teški Accord, šminkerski Civic i neki modeli budi bog s nama...
Eto jedino ostao FD2 da valja ali ni njega nema u Evropi.
 
Član
Da mislim.. ali opet, DC2 kad je bilo njegovo vrijeme, proglasen je najboljim autom na prednji pogon...
DC5 je dobar ali je tezi od DC2, i ja bi uzeo DC5, ali naravno S type... po mogucnosti 05, sa onim ravnim farovima...
moze se naci dobar i ocuvan za 10tak hiljada $...

A o temi ne bih dalje pricao... smijesno je sa aspekta sportskih auta porediti VW i Hondu... gjde Honda ima duuuuuguuuu tradiciju sportskih auta.....
I ovako kad kazes "japansko auto", odmah asocira na sportsko auto...
 
Član
addo je napisao(la):
Dovoljno je reci samo da je honda atmosferac i da je izvukla konja kao ovi s turbom! :lol:
I logicno je da ce na ovakvom testu biti brzi, ali za nijansu malu! ;)

ja im vjerujem kad kazu no turbo no fun
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top