VW Tiguan 2.0tdi servis

VW Tiguan 2.0tdi servis

Član
Pozdrav,

vjerovatno je pitanje koje svaki iskusni vozac zna.

Imam Tiguana 2.0 tdi 170ps 2009 godiste.

Kupio sam ga sa 110 000km na satu..sad ima 125 000

Auto kuca gdje sam kupio tvrde da servis ulja radim nakom 25 000- 30 000km,ulje u autu je Valvoline 5w-30,al ipak zbog sigurnosti uradio bi servis nakon 15 000km

Sta se sve na servisu radi,kupio sam 5l valvoline 5w-30,filter ulja,filter zraka,filter kabine,filter goriva..da li se jos sta mjenja?

Antifriz drzi na minus 25..da li jos sta treba provjeriti prije zime?

Hvala na odgovorima
 
Član
Ne treba nista drugo. Na 15tkm nek ti bude najdalja kilometraza za servis. Jedino sto bih ti ja preporucio da uzmes Castrol 5W30. 507.00 norma ili oem ulje
 
Član
Ma mozes i valvoline, al za vag grupu castrol je cijenjeniji, po nekim rezultatima cak ga manje trosi, ima bolja kemijska svojstva itd... Ja osobno sipam samo castrol ili oem
 
Evo vidis ko proizvodi za VW ulje!

upload_2018-9-26_19-3-42.png

Cak VW sam preporucuje Castrol ulje!

upload_2018-9-26_19-7-28.png

Reci mi koji PR-Code imas za servis?
 
Poslednja izmena od urednika:
Svako auto ima u servisnoj knjigi na prvoj ili zadnjoj stranici naljepnicu sa svim informacijama sto to auto ima.
To su ti PR-Codes!
Dole vidis koji Code kad mjenja ulje.

upload_2018-9-26_19-48-6.png
 
Član
Za zimu trebaju
1. zimske gume i tocan pritisak
2. antifriz za hladnjak obavezno!
3. antifriz za tekucinu za stakla obavezno! Ako smrzn/pukne pumpa, kostace puno vise.
4. dihtunge od vrata namazati moze i vazeline
5. obavezno napuniti akomulator

Sve odradjeno osim antifriza..mjerio sam..minus 25 drzi..al promjenicu i njega sad na servisu
 
Član
Evo vidis ko proizvodi za VW ulje!

Pogledajte prilog 65418

Cak VW sam preporucuje Castrol ulje!

Reci mi koji PR-Code imas za servis?

Za tvoju informaciju, CASTROL, nema ni svoju rafineriju/proizvodnju, a kamoli da za drugoga proizvodi. On je IME/BREND, koga trenutno puni BP, ARAL brend, a ko puni ovo VW stvarno neznam...ali Castrol nije :). Npr. Modrička rafinerija je jedno vrijeme proizvodila i punila Castrol, jedan od proizvoda, konkretno GTX II! Nije zlato sve što sija...rekao bih.
 
Poslednja izmena:
Tako pise na VW stranici. E sad ko ga rafinira i ko ga puni nemam pojma.
iPhone proizvodi Foxconn i Pegatron a ne Apple. Koga to interesuje?
 
Top