vw scirocco

vw scirocco

Član
Pozdrav svima... Posjedujem vw scirocco 53b 1.8 benzin 66kw... Volio bi sa mu povećam snagu... Jer stvarno je lijen... Stavio sam KN gljiva sportski filter i doradio sam izduvn sistem malo, tacnije izveo sam mu auspuh na dvije strane.... Ali mi i dalje slabo vuce... Posto je starije vozilo ne moguce je odraditi chip tuning... Citao sam po netu da se moze povećati kompresija i tako neke stvari... Pa me zanimaju Vasa mišljenja kako najbolje ba ovom motoru povećati snagu?
 
Član
Ako misliš ganjati neku brzinu, svoj motor zaboravi i ubaci ovo:
GTI16v.10.jpg
 
Član
Nista pretjerano prijatelju planiram ovaj "navuci" na nekih 120-130ks ako ne onda ide 2.0 16V.... Vidim ti imas iskustva s tim motorom pa me zanima kako ide... Koliko si ga uspjevao voziti
 
Promjeni ulje,filter ulja,goriva,kablove od svjecica,remont karburatora,sa stelovanjem kod nekog sto zba sta radi,posle tog pun rezervoar goriva I aditiv za ciscenje sistema goriva,izvedi ga na auto cestu I propusi,I vratit ces mu 10 konja :) mada je I ovo sto sam nabrojo cirka 300 km bar sve od tog mozes sam uradit,ako I dalje fali konja,bregasta od gti 8v,4-2-1 grana itd al to su vec investicije od cca 1000 km
 
Član
Vidjet cz da mu odradim ovo sa promjenom ulja i kablove i svega toga, ubacit mu karburator pa cemo vidjet kako ce da ide ako ne budem zadovoljan onda ide 2.0 16V... Cuo sam takodje 2.0 ABF da jaki motori pa cemo vidjet
 
Nemas sta ulagati u taj motor cupaj napolje i abf unutra jeftinije ce te izaci nego taj da "tjuniras".

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Paa i taj motor sto imas ako je sve kako treba i utegnuto mora da ide..all ako hoces da ti bas ide ubacuj gti kakvog..bar trosi ko taj all ce i ici...:D
 
Član
Malo me zeza sto ima plin... Nema uopste benzin pumpu dakle na plin i pali i vozi... I zbog toga losije ubrzava ali kad sam ga dovlacio iz brckog digo sam ga 140 u petoj na Nekih 3500 obrtaja al bas tesko dakle moze nabiti al sporo skroz ubrzava...
 
Član
Scirocco sa tim motor kad je ispravan 100% ide sasvim solidno,ubrzava oko 10 sec do 100 i moze razviti oko 175 na sat...dok sa 16v motorom je prava jurilica...plin ti oduzima sigurno 30% protoka zraka zbog restrikcije na usisu,al sporo nabijanje ti je najvjerovatnije lose podesen razvodnik paljenja,jer za plin mora ici vece pred paljenje da bi bolje radio... za sve info oko 16v motora mozes mi se u pp obratiti.. pozz
 
Član
Malo me zeza sto ima plin... Nema uopste benzin pumpu dakle na plin i pali i vozi... I zbog toga losije ubrzava ali kad sam ga dovlacio iz brckog digo sam ga 140 u petoj na Nekih 3500 obrtaja al bas tesko dakle moze nabiti al sporo skroz ubrzava...
paa sto nisi druze rekao da se vozis na plin,u tome i jeste poenta nego malo ti njega prebaci na benzin pa procepi dosteluj karburator pa ces vidjeti i zasto nam ne prestavis auto u garazi..:D
 
Član
Uzeo sam benzin pumpu novu samo da je postavim jos.... A imam dosta slika kako sam ga radio i volio bi da prestavim ga u garazi ili kako to vec ide na ovom forumu paako moze neka pomoc kako tp da uradim...
 
Top