VW Golf R vs Ford Focus RS

VW Golf R vs Ford Focus RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Tekst je na engleskom, al vjerujem, da vam nesmeta, ionako svi googlamo po cijele dane, pa smao naviknuti na english :)

car_photo_353527_7.jpg


When Volkswagen launched the first Golf GTI in 1976, its 110bhp engine was more than enough to keep pace with its competitors. Fast forward 34 years, and VW’s flagship Golf now boasts more than twice that power, and no longer wears the GTI badge – the letter R now signifies the quickest production Golf ever.

With 266bhp and four-wheel drive, the subtle R aims to provide devastating all-weather performance in a practical shell. It’s available as a three or five-door, and with a six-speed gearbox in manual or twin-clutch DSG form.

Its rival here, the 301bhp Ford Focus RS, is less of a shrinking violet. The rally-inspired hatch is adorned with spoilers, scoops, huge exhausts and a muscular bodykit.

And while some buyers will be put off by its bold lines, there can be no argument about the performance on offer. The Golf and Focus are the Jekyll and Hyde of the hot hatch sector, but which one will come out on top here?

car_photo_353530_25.jpg


car_photo_353551_25.jpg


car_photo_353533_25.jpg


car_photo_353542_25.jpg


In detail
Volkswagen Golf R 2.0 tsi 4motion

Price: £30,090

Engine: 2.0-litre 4cyl, 266bhp

Claimed 0-62mph: 5.7 seconds

Top speed: 155mph

AE economy: 27.3mpg




In detail
Ford Focus RS

Price: £27,575

Engine: 2.5-litre 5cyl, 301bhp

Claimed 0-62mph: 5.9 seconds

Top speed: 163mph

AE economy: 26.4mpg
 
Legend
Eh, jedino sto ne kontam, zasto nisu se izjasnili koji je bolji, jednostavno su ostavili nedoreceno to...

Pa ajde da vidimo,...

spit away ;)
 

MTR

Član
nekad sam spomenuo , evo ponovo , da Fordu ne bi Volva nikad ne bi ovu masinu vidjeli , doduse ovi su popusili sasiju Focusa za S40/V50 , nema motora do R5 2,5T :cool::cool::cool::cool:



P.S. Golf je ljepsi unutra nadaleko
 
u biti nista nisu rekli ovim testom, ostaje nam da cekamo neki konkretniji test.
ford mi izgleda vise kao rally vozilica, a golf mi je nekako uobicajen previse. a unutrasnjost je puno bolja kod golf, volan je prelijep.
kada bi se biralo za kupovina, teska bi to odluka bila
 
Legend
Da, mislim da bi nakraju kod vecine cijena presudila RS dodje &) hiljada, dok je VW R dosta skuplji ;) i naravno R pakuje sasobom 4x4 tako da je potencijalno i interesantniji.
 
Član
Ja sam prije nekoliko rekao da je ovaj Ford strasan al nemoze parirati ovom R.
i koliko znam stotku Golf R hvata za 5.5 a po nekim testovima i 5.4 ;)

Oni me u Fordovom salonu neki dan ispizdise sa pricom da RS nije ni do tockova Golfu R, bes su nekako smijesni :D
Moj glas definitivno ide R-u :icon_smile:
 
Legend
Mrva je napisao(la):
Ja sam prije nekoliko rekao da je ovaj Ford strasan al nemoze parirati ovom R.
i koliko znam stotku Golf R hvata za 5.5 a po nekim testovima i 5.4 ;)

Oni me u Fordovom salonu neki dan ispizdise sa pricom da RS nije ni do tockova Golfu R, bes su nekako smijesni :D
Moj glas definitivno ide R-u :icon_smile:

Ko i je to rekao, Kadrija :icon_biggrin:

Glupo je pricati takve stvari, mocni su i jedan i drugi, po meni su u pitanju nijanse. ..
 
Član
oba su mi malo previše "vulgarna" za moj ukus,al se nebi bunio na nijednog:lol::lol: golf mi je malko ljepši,tko bi rekao da ću ovo ikada reći:lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top