VW Caddy mk1 1.9TDI AFN, staro auto-NOVA tema

VW Caddy mk1 1.9TDI AFN, staro auto-NOVA tema

Član
Kao prvo pozdrav svima, i za pocetak da napisem da je ovo ostalo "isto" auto kao i prije, kada kazem isto, ne mislim potpuno isto jer je naravno bilo nekih radova...

Malo sam se sa noketom posavjetovao i odlucio sam posto ona stara tema tj. garaza nije odavno update-ovana i zakljucana je, da je sada ponovo nebi dizao iz mrtvih, a i slike koje su postavljane su se pogubile na starom serveru, tako da su ostali samo komentari, a mislim da je garaza bez slika beskorisna! Starih slika nemam nista, ako ista i nadjem postavim u garazu, naravno.

Postavit cu malo slika koje i nisu bas najbolje, nisam ja ni slikao, ali nadam se da ce biti uskoro malo boljih slika...

Sto se radova tice za one koji ne znaju ovaj Caddy je presao dug put, izvorno je bio 1.8 benzin i kao takav je napravljen za invalide, zbog toga ima na ovoj kupoli velika stakla, i ima zadnju rampu koja se obori i hidraulicne zadnje amortizere s kojima se moze zzakucati u pod:icon_biggrin:

Na autu je bilo dosta zahvata, samo radove otezava to sto je auto u svakodnevnoj upotrebi i koristi se pa i ne dozvoljava da je dugo rastavljeno, ali bez obzira opet se radi na kvalitetu i uspjelo se izdvojiti vremena do sada nekako.

Prvo je ubacen 1.6D neslavni, pa onda 1.6TD, kako se sa njim ide na planinu a i zbog prepravljenog zadnjeg dijela je mnogo tezi od standardnog caddy-ja i s tim da ga i ova kupola usporava, bas je bio mrtav sa tim motorom posebno uzbrdo.

Nakon njega je uslijedio 1.9TD sa mjenjacem od golfa 2 intercoolera, nakon cega je bio mnogo bolji, u medjuvremenu je iz dvice ubacena i klima koja je besprijekorno radila skoro 3 godine...

Ali naravno sve to nije dovoljno zadnji radovi su zavrseni uz ogroman broj prepravki, ali uspjelo se!
Stigao donor passat medjutipa/delfin kako ga ko zove 1.9TDI 81KW/110KS +chip
ubaceni:
-komplet mjenajc na sajle
-motor i instalacija
-auspuh siri komplet
-hladnjak i vent 3 brzine
-kineticki veliki
-balans stanga
-opruge amortizera s passata
-climatronic
-zadnji diskovi od gti-a(izbaceni dobosi)
itd.

Da sada ne nabrajam dalje bilo je tu jos svasta, samo se ni sjetiti ne mogu svega, sve je radjeno rucno tj. otac i ja...I na sve se islo da bude sto manje "kentranja" raznih cijevi, da se pronadje rjesenje u OEM dijelovima vw grupacije,pa da tako i motorni prostor lici na nesto, pri tome mislim na intercooler i na hladnjak vode..
Sve sto je uradjeno je naravno i potpuno funkcionalno kao i climatronic koji je ugradjivan sa treceg auta, jer ovaj donor je imao manuelnu klimu!
Auto se voza tako vec nekih 4 mjeseca bez ikakvih kvarova.
Kad je ugradjen motor i sve ostalo, auto se naprijed na njegovim oprugama originalnim zakucalo u pod i doslovno je pepalo po cesti, pa su na kraju prebacene opruge sa passata i sada se mnogo dobilo na udobnosti.

Kao sto svaki projekat zahtijeva, nije ni priblizno zavrseno,
na proljece slijedi:
-presvlacenje komplet table u kozu
-sicevi a3
-el. podizaci stakala
-bixenon(ali sa socivom, zbog onog raspianja:icon_biggrin:)
-tapaciranje komplet zadnjeg dijela unutrasnjosti
-farbanje komplet
-zadnji branik(nesto drugo je u planu)
-...

Da samo napomenem da je auto na zimskom setup-u pa je ovako odskocio,
ljetni je 195/46 R16, i sto se ovih Cunerskih DRL-ova tice ovo se smece baca prvom prilikom, preko zime se traze jos uvijek neke sitnice za auto sto se nadam da cu naci pa da se moze nastaviti sa radovima kada dodje do farbanja,
ima tu jos dosta sitnica i dotjerivanja detalja da bi to izgledalo kako je zamisljeno i kako treba!!!
Toliko za sada od mene, evo slike!

2d9xlaq.jpg

iyhmhf.jpg

2ecmbg8.jpg

1411c3r.jpg

ap8ah3.jpg

s4mogj.jpg

346qqus.jpg

oiukh0.jpg

1zplevr.jpg

29yfn9s.jpg

2zp851g.jpg

25h0sqw.jpg

wc1d6r.jpg

2zjgs2o.jpg

1o93d0.jpg

3089xcl.jpg

syl2yf.jpg

5lap9c.jpg
 
Član
koji ti posao s ovim mozes napraviti to je cudo jedno, iskreno se nadam da ces imati i vremena i ostalih sredstava da napravis pravi projekat od ovog auta. Svidja mi se ovo sto se motora tice, climatronica i ostalih stvari, ne treba tu puno da unutrasnjost bude perfektna, onda se bacis na vanjski izgled i imas vozilicu da se svi okrecu:cool::cool:
 
BHT Ovisnik
odličan golf,viđam ga svakodnevno,pretezito kod staklene banke:cool: motor,oprema,strasno svaka cast:cool: jos samo kada bi bilo malo vremena i sredstava pa ga fino prelakirati,jos jednom svaka cast na poslu:icon_biggrin:
 
Član
ArminM je napisao(la):
koji ti posao s ovim mozes napraviti to je cudo jedno, iskreno se nadam da ces imati i vremena i ostalih sredstava da napravis pravi projekat od ovog auta. Svidja mi se ovo sto se motora tice, climatronica i ostalih stvari, ne treba tu puno da unutrasnjost bude perfektna, onda se bacis na vanjski izgled i imas vozilicu da se svi okrecu:cool::cool:

Pa bit ce aBd, polako ali sigurno, korak po korak, hvala na podrsci. Podugacak je spisak stvari koje treba da dodju na red, idemo jedno po jedno, nije mi bitno kad ce se zavrsiti, bitno je da se odradi kvalitetno i da izgleda kako treba.

Znam da vecina foruma gotivi onaj german look, posebno na kecu i to obicna maskica sa chrome okvirom, uski branici, spustit, falcare...
Ovo auto je zapoceto kao nesto drugacije, i meni se licno svidja german, ali htio sam da probam nesto drugacije, da lici na nesto na kraju, a koliko cu uspjeti u tome ,ostaje da vidimo jos.
Stvarno cijenim i postujem taj izgled, i kao sto sam vec rekao svidja mi se vidjeti takvo auto, ali mi je realno malo dosadilo gledati skoro svako auto isto, sa istim detaljima, pa zelim nesto sto se barem malo razlikuje od ostalih, a da pri tome ne predjem u onaj chuning sto bi rekli...

CoL3 je napisao(la):
odličan golf,viđam ga svakodnevno,pretezito kod staklene banke:cool: motor,oprema,strasno svaka cast:cool: jos samo kada bi bilo malo vremena i sredstava pa ga fino prelakirati,jos jednom svaka cast na poslu:icon_biggrin:

Marko hvala ti, pa da tu se najcesce i moze vidjeti i tamo ispred radnje, a vremena ce biti na proljece, rastavlja se skroz, i zasticuje komplet auto. Farbanje ide u istu boju samo ce biti malo metallic, ova boja je u jako losem stanju jer je izgrebana otucena i matirala je. Ne isplati se polirati je u takvom stanju, a i bit ce ljepse kad se cijelo auto prelakira;)
 
Član
Nazalost nece se skidati kabina iz razloga jer je zadnji dio komplet uredjen i nije samo tovarni prostor kao u obicnog, bit ce konkretno jasnije zasto kada napravim koju sliku unutrasnjosti, jedino sto ce biti , to je farbanje ove 'kabine' u boju auta...
 
Član
aaauuu svaka čast za ovo motorizacija je extra sad lagano vannjski izgleda sređuj kad se vidimo pričaćemo malo o ovome više nadam se..pozzzz:cool:
 
Član
bad_look je napisao(la):
aaauuu svaka čast za ovo motorizacija je extra sad lagano vannjski izgleda sređuj kad se vidimo pričaćemo malo o ovome više nadam se..pozzzz:cool:

hehehe, motoric, ide a ne trosi, ljepse ne moze,
radi se na vanjskom, sta da se radi zimi nego da se skupljaju lajsnice, plastikice i ostale sitnice...
Ako imas vremena mozemo i kafu popiti, pozz;)
 
Član
mirsadgolf je napisao(la):
sve stoji na svom mjestu samo eto vanjski izgled kad bude vremena.uglavnom extra ;)
mirsade ici ce i vanjski i unutrasnji izgled! Trebalo bi se na ovom zadnjem dijelu nesto malo i oko akustike raditi pa to tapacirati u kozu, ubaciti malo nekih detalja perforirane koze ...ima tu dosta opcija otvorenih:icon_biggrin:
 
Član
Samo jedno pitaje ako si prebacio glavčine od mk3 ili passata kako ti mogu ove 13" felge mislim d aispod 14" ne može...a čujemo se mi drug ovih dana..pozzzz:cool:
 
Član
bad_look je napisao(la):
Samo jedno pitaje ako si prebacio glavčine od mk3 ili passata kako ti mogu ove 13" felge mislim d aispod 14" ne može...a čujemo se mi drug ovih dana..pozzzz:cool:
kineticki su ubaceni od mk3, a glavcine ostale od caddy-ja, jer na ovom passatu sa kojeg je uzet motor bili diskovi sa 5 sarafa kao na vr-u, kugle i krajnice kao u mk4, pa se to nije prebacivalo odradjena kombinacija poluosovina od pola i kinetickih od mk3 :)
cujemo se i vidimo pozzz!!!;)
 
Član
Fin Caddy, extra izgleda, redovno gavidjam po gradu fkt upadljivo auto samo skini sto prije ova chuning svjetla dole :cool:
 
Član
sandy_mo je napisao(la):
Fin Caddy, extra izgleda, redovno gavidjam po gradu fkt upadljivo auto samo skini sto prije ova chuning svjetla dole :cool:

Hehehe, ma ne moze se fuliti nikako jedan ovakav u citavom gradu, ljudima lako svi skontaju pa sviraju i blicaju a ja tek nakon 2 min. skontam ko je bio...
a idu u smece ova cuning svjetla i to sa gustom, nisam vidio vece smece odavno, to nije stiglo ni da radi citavih 2 dana a da ne pocne crkavati, a ionako su ruzne pa idu van!
 
Top