vw 1.3 B 1987

vw 1.3 B 1987

Član
ispao mi je golf 1.3 benzin 1987god. veoma povoljno , pa me interesuje kakvi su potrosaci :icon_confused:
 
iz iskustva trosi 9 do 10, ako ga stisnes na otvorenom putu
prosjek 9,5:123: a loko normalne voznje oko 9,5 i to ti je na vecini
1,3 motora, problem su karburatori stari 20 i kusur godina,, jedini lijek
za to je nov karburator od stojadina, a to zadovoljstvo je oko 150 km'ova

ja sam se :icon_eek: kad sam vidio 560 km, stroga rezerva, sve otvoreni put
sa 55 l rezervoarom,, doduse jesam mu dusu izvadio:icon_biggrin:
 
Član
nema goreg motora od ovog 1.3, kakav god da nadjes neces se usrecit. Vazda ih nesto jebe
 
Član
druze zaobidji to u sirokom luku osim ako nije nesto extra extra povoljno slabije auto a da trosi vise mislim da ne postoji
ja sam imao 2 mjeseca i zaklao me vjeruj mi!
 
Član
ma na taj motor ni plin nije rjesenje, kad je on hafifan sam od sebe, tu je jebo lud zbunjenog, ja nisam vidio jos ni jednog da nema problema, sto se tice potrosnje bolje uzet 1.8 nego taj 1.3. Ako je onaj s platinom vazda jebe, ako je pak onaj s elektronikom onda i on jebe, ne znas vise gdje udaras. ludi motori, sad pa sad te dovedu do ruba strpljenja, dodje ti da sve zapalis
 
Član
Uzmi ga i ubacis sebi 16V motor ili neki drugi i rijesio problem potrosnje :D imas pilu sa ubacwenim jacim motorom za nekih 2000 marki sve ukupno :D:D:D
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Uzmi ga i ubacis sebi 16V motor ili neki drugi i rijesio problem potrosnje :D imas pilu sa ubacwenim jacim motorom za nekih 2000 marki sve ukupno :D:D:D

razmishao sam i tome :icon_confused:... ali netju, nije fazon imati golfa 16v , ocu jettu coupe 16v xD to skoro niko nema :)
 
Legend
cuj 1.3 trosi 10l
:icon_confused:

ako ces vec taj 1.3, bar trazi onog sa ubrizgavanjem..
 
Član
Bjezi od njeg ako ne mislis ubacivati dizela,evo vozim i sam 1.3 znaci nema pite ispod 14-15 litara gradske,otvoreni oko 10-11 ;) ako ostane u mom vlasnistu preko ljeta kontam se fatit posla pa do zime skupit i uzet trojku stranca TDI-a i sve prepakovati u dvicu to je plan a sad vidjet cemo sta ce biti,uglavnom druze ako kontas ubacit dizela uzmi ako ne zaobidi ;)
 
Član
imam motor taj 1.3 raden je vrti se dobro vozim na 15 gumama i prosjek mu je 7 do 8 litara a kad ga vozis ludo trosi 10 litara. svako auto ako je rastimano trosi puno.ja sam mu stavio blokadu da mi ne rikna sad se vrti do 6000 :icon_smile:
 
Top