Volvo S60 2.4t by Zera

Volvo S60 2.4t by Zera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
"jednom smo se žena i ja vraćali sa jednog kraćeg putovanja i sa SAAB-om smo uspjeli ostvariti prosječnu potrošnju od 5.0l do ulaska u Banjaluku, a prilikom izlaska iz grada je bilo 5.1l do kuće skroz. Naravno, to se nikad ponoviti neće, ali samo sam pokušao da vidim koliko može i vidio da može jako nisko. Sad kad smo sa njim išli na more, u Prijedoru sam napunio pun rezervoar plina i u Bihaću dopunio na max prije graničnog prelaza Izačić, mislim da je to preko 100km, nisam mogao nasuti ni 5KM plina, što je tad bilo nešto manje od 7l."

Ja mislim da si ti pogresno napisao ili formulisao recenicu mozda si ovu potrosnju pretvorio u benzin ili dizel gorivo a to nisi naglasio. Nebitno znam da auta na plin kad pretvoris u pare potrosunju ispadne veoma mala ali bitnije to sto imas jako auto + mozes naci ocuvanije auto da je manje preslo i koje je cijenom jeftinije. U jednom se slazemo da su dizeli kod nas precijenjeni i puno losija auta. Ja se vise ne moislim vracat na dizel :)
Zeran izvini druze sto ti spamamo po temi ali na forumu fali malo normalne diskusije :)
Ne, ovo je stvarna potrošnja benzina bila, jest malo glupa relacija jer smo se vraćali sa Borja prema BL i uglavnom je nizbrdo put, ali 5l benzina je nevjerovatno. Ovo možemo ponoviti kad god, isto će biti. Kad sam sa djetetom u autu, tad je penzija stroga vožnja i otvorene ceste se kreće između 7 i 8l. Realna prosječna potrošnja normalne vožnje je oko 11 do 12l.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Danas uhvatio vremena i postavio nosac sa PP Aparatom. Super ispalo

I za rezervnu gumu napravio navlaku. U njoj su dizalica, i ostala obavezna oprema...
71830bd1d6064b73190bdb71379e2133.jpg
 
Član
Ako sam ja ovo dobro skontao, ti da bi sada stavio npr. 17 moras kupiti ovaj "distancer". Koja je njegova funkcija i gdje se ovo mece? Fakat nisam znao za ovo...lijepi golf hahah
 
Član
Ako sam ja ovo dobro skontao, ti da bi sada stavio npr. 17 moras kupiti ovaj "distancer". Koja je njegova funkcija i gdje se ovo mece? Fakat nisam znao za ovo...lijepi golf hahah
Da, stavljaju se na lafete. Moze i bez toga, ali onda Guma struze kad okrenes volan do kraja

Sto šire/veće gume, veći taj distancer treba, i manji je einschlag.

A nemoraš kupovati drugi, nego se šajbama/podloškama može napraviti odgovarajući razmak.

To mi je jedina stvar koja mi smeta kod ovog auta "mali einschlag". Ali zato ima hiljadu dobrih stvari hehe
 
Član
Dosta se vozalo, uzivalo zadnje vrijeme.

Danas naumio otkriti zujanje/brujanje oko 1700ob/min

Ma skoro pa ne primjetno al nervira me vec par mjeseci.

I raskopam pola table oko volana, skinem tapacirung sa vrata ali nista sumnjivo. Sve na svom mjestu, ko novo, zategnuto.

Pocnem lupkati drskom šerafcigera po vratima, i uspijem reproducirati zvuk. Al skroz cudno, nekako se "prenosi" svuda, nemozes skontati odakle dolazi.

Kad sam sa vana isto radio na vratima, otkrijem da vansjka špigla vibrira :)

A ja je prije par mjeseci skidao, kontao lakirati one kape... Jebao sam sve po spisku, al opet drago mi da sam to rjesio. Bas me nerviralo, jer sve tiho u autu i to pocne zujati...

Idemo dalje
 
Član
Ima li ko ideju kako bi sredio prednju masku? Nervira me ovaj hrom okolo i znak-lajsna.

Kontao sam onu mesh-mrezu ubaciti, ali kako to skrojiti da valja??
ad20d14576e3472af5710e959937a089.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top