Volvo radi na bežičnom punjenju baterija eletričnih automobila

Volvo radi na bežičnom punjenju baterija eletričnih automobila

Član
1383204916_21.jpg




Prvo su nam prikazali novi revolutivni iskorak u oblasti baterija i dizel agregata a sada čine isti i u polju razvoja projekta bežičnog punjenja baterija električnih automobila.

Induktivno punjenje se pominje već godinama unazad, ali je tek odnedavno postalo realnost u slučaju malih elektronskih uređaja. Međutim, to bi se moglo uskoro promeniti kako Volvo radi na novoj tehnologiji koja bi trebala rešiti deo problema autonomije kod električnih automobila.

“Induktivo punjenje ima sjajan potencijal. Bežična tehnologija je komfornija i efektnija kao način transfera energije. Studije takođe pokazuju da je i veoma bezbedna”, izjavio je Lennard Segland, potpredsednik električnih pogonskih sistema Volvoa.

Volvo se nada da će njegov uloženi trud, koji je vršen u saradni sa Bombardier Transportation i karoseristom Van Hool partnerima, pomoći u uspostavljanju osnova za širu primenu bežičnog punjenja.

Poput sličnih bežičnih sistema za punjenje električnih naprava, Volvoov sistem se sastoji od bazne stanice za punjenje koja stvara elektromagnetno polje i drugog uređaja smeštenog u sam električni automobil koji to polje pretvara u električnu energiju. Cilj sistema je da uprosti proces punjenja baterija električnih automobila jer eliminiše potrebu za fizičkim kontaktom punjača i baterija.

Prema istraživanju sprovedenom od strane Volvoa, verzija brzog punjenja bežičnim sistemom je sposobna da upotpunosti napuni baterije električnih automobila za svega 2,5 sati. Dodatno, Volvo radi i na standardnom bežičnom punjaču.

Švedska kompanija nije najavila vremenski okvir kada možemo očekivati gotov proizvod na tržištu, ali nema sumnje da se taj trenutak bliži.
 
Član
Neko je lud a to su ovi iz Volva koji valjaju gluposti u koje moze povjerovati budala.Ne 2,5 sati na benzinskoj nego na brdu stoji radio odasiljac(bazna stanica) koja odasije radio valove takvom snagom da napune akumulatore elektromobila za 2 i po sata a u usporedbi sa tom provalom zvijezdane staze su realnost a ne sf.Dosad nisu uspijeli doci do toga da se tako pune mobiteli a kamoli kilowati snage u akumulatorima.Gubici bi bili toliki da bi NE Krško pokretala svaku tu baznu stanicu pojedinacno a i ako bi uspjelo bila bi skuplja pita od tepsije koliko bi struje trosila ta bazna stanica a ljude na ulici bi udarala struja.Stvarno citajuci ove gluposti po internetu i najave revolucionarnih otkrica ponekad mi se ide srat na wc.
 
Član
Neko je lud a to su ovi iz Volva koji valjaju gluposti u koje moze povjerovati budala.Ne 2,5 sati na benzinskoj nego na brdu stoji radio odasiljac(bazna stanica) koja odasije radio valove takvom snagom da napune akumulatore elektromobila za 2 i po sata a u usporedbi sa tom provalom zvijezdane staze su realnost a ne sf.Dosad nisu uspijeli doci do toga da se tako pune mobiteli a kamoli kilowati snage u akumulatorima.Gubici bi bili toliki da bi NE Krško pokretala svaku tu baznu stanicu pojedinacno a i ako bi uspjelo bila bi skuplja pita od tepsije koliko bi struje trosila ta bazna stanica a ljude na ulici bi udarala struja.Stvarno citajuci ove gluposti po internetu i najave revolucionarnih otkrica ponekad mi se ide srat na wc.
a ja mislio da sam ja skeptik:turbo:
 
Član
Pa koliko Tesla modelu S treba da se napuni bez "brzog" punjaca (pa cak i sa njim)?
A opet ih ima ko gljjiva posle kise!!
 
Top