Volkswagen XL1 concept sa potrošnjom od 0.9L/100 km

Volkswagen XL1 concept sa potrošnjom od 0.9L/100 km

Član
vw%20xl1%2011.jpg


Volkswagen je pripremio još jednu studiju štedljivog automobila – Volkswagen XL1 concept.

XL1 concept premijeru ima na Salonu automobila u Dohi (Qatar Motor Show 2011), a radi se o plug-in hibridnom vozilu (kombinacija dvocilindričnog 0.8L TDI dizelaša sa 48KS, elektromotora sa 20 kW/27KS, litijum-jonskih baterija, sedmostepenog menjača sa duplim kvačilom i sistema regenracije kočione sile), koje po fabričkim podacima troši samo 0,9 litara goriva na 100 km i emituje tek 24 grama CO2 po kilometru. Moguća je i vožnja samo na elektropogon, i to do 35 kilometara, dok ukupna autonomija iznosi oko 545 km.

vw%20xl1%20111111.jpg


vw%20xl1%20111.jpg


Maksimalna brzina je ograničena na 160 km/h, a ubrzanje od 0 do 100 km/h traje 11,9 sekundi.

vw%20xl1%201111.jpg


vw%20xl1%201.jpg


Dužina iznosi 389 cm, širina 167 cm, visina 116 cm, a zapremina prtljažnika je samo 100 litara.

vw%20xl1%201111111.jpg


XL1 concept karakterišu i mala težina (795 kg), odlična aerodinamika (koeficijent otpora vazduhu je 0,186), vrata koja se otvaraju u vis, LED svetla, Michelin gume sa smanjenim otporom kotrljanja (napred 115/80 R 15 i 145/55 R 16 pozadi) i kamere umesto klasičnih retrovizora.

vw%20xl1%2011111111.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=t2rjnOELXrM&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=UrfFefhBng8&feature=player_embedded
 
Član
Cool bi ovo bilo imati za prevoz, plus jos jedan autic kad pozelis da vozis, a ne samo da se transportujes...
 
ww.seru.ba


:lol:



Odes za cenera na more i nazad,pa bilo bi mi crnjak sipat svaki put 10 maraka u njeg,mislili bi da sam najveca fukara :lol:
 
:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek: kakav dizajn bas mi se svidja :icon_biggrin:

ovo je dobro a ne tamo neki SLS i A6 baterije i hibridi
 
Član
dobar dizajn za nekog supersportskog vw :)

al svaka im cast...mogu misliti zapremina rezervoara mu je 5 l ...
 
do bola dobro, nema dalje, al i ubrzanje je extra ako uzmemo snagu, pa normalni auti od 100ks tako ubrzavaju.. ubio se za svaki dan.. plus neka zvijer u garazi kad se pozelis provozat kao sto boki kaze :)
 
Član
buahahaha,jel ovo dizajn radio onaj nas balkanac,srbin,hrvat,ne znam ni ja,onaj sto je skoro dobio nagradu:lol::lol:
 
Član
Može biti da bude moež biti da ne bude...mogu i ja reći imam koncept auta koje ide na zrak...bio je i čak izrađen koncept g2 hibrid pa nikad nije zaživio...
 
Član
Nema ovo bude ne bude, kakvi su vam to stavovi, ovo postoji i garant toliko trosi. Sad sto je koncept, to je jedna druga prica...
 

DLS

Početnik
sumnjam da ce kad u proizvodnju ..jer mora postojat neki red nemoze sa prosjecnih 4 litre (bluemotion) sad da ga svuku na 1 litar .. to nikad nece uradit
 
Top