volan,lupkanje,vuce u stranu

volan,lupkanje,vuce u stranu

stego sam ih na x , no nista...na autoputu do 120 i nekako mala vibracija , preko 130 oko 140 i vise podrhtava cak i konzola , nesto pravo nevalja
 
Član
Poremeti ti se ubrizgavanje,te se motor često na jako malom gasu može tresti.Kod mene je bio taj slučaj,u petoj kada je auto hladno,cijelo auto podrhtava.Nije cukanje,nego baš podrhtavanje
 
aha , pa dobro moze se to desavat , naravno NE u mom slucaju , mislim da sam rjesio jednu stvar , ono lupkanje kod skretanja , vezano je za amortizere..kakvi homokineticki kineticki . jos samo volan i to ce rjesit drmanje vjerovatno. nadam se....
 
Član
Treba znati objasniti zvuk jer ako ti je bilo do lezaja amortizera onda ne pucka nego jednom ti samo otpukne kad smotas i osjetis malo na volanu kao trzaj i vise ne puca, a ako ti je kineticki onda ti se cuje stalno kad je smotano tak,tak,tak,tak kako sam ti i rekao.
 
a ja mislio da je to posto je sve ukazivalo na to , ali eto...ne cuje se stalno kad je smotano...samo u pokretu se cuje cesto , recimo ides nazad nizbrdo i motas
 
Član
Pa kad stojis u mjestu i smotas u bilo koju stranu ili kad krenes posto se tada sabila i rasiruje opruga i ono se cuje kao da opukne nesto nije ostri zvuk nego bas kao opruga kad se namjesta ,tuplji zvuk... Na gornjem dijelu amortizera imas gumu i u njoj se nalazi lezaj koji sluzi kad ti okreces volan da opruga sve to glatko prati. Ako se taj lezaj raspadne ili ode onda opruga ne moze fino da prati okretanje tocka i tada dolazi do neke tacke motanja da ona otpuke tj. najmesta se prilikom motanja tocka lijevo ili desno, ali bi se to trebalo cuti i kad vratis tockove u ravni polozaj (da isto da malo kao otpukne).Posto je kod tebe vjerovatno servo ti to teeeesko da mozes osjetiti na volanu male trzaje kad opruga se namjesti... Mozes i to projeriti ako se vidi opruga pa da krenes i smotas pa da neko gleda samo u oprugu dali ce se namijestati (moze se lako vidjeti ako se vidi opruga). Evo ti i slika kako taj lezaj izgleda i gdjer se nalazi na amortizeru.
Na prvoj slici ti je ovo u sredini taj lezaj amortizera. Na drugoj slici se nalazi na gornjem dijelu amortizera.
 

Prilozi

  • IMG_0722.jpg
    IMG_0722.jpg
    81,1 KB · Pregleda: 10
  • IMG_0721.jpg
    IMG_0721.jpg
    67,1 KB · Pregleda: 9
e hvala na objasnjenju
aksijalni lezaj...ja sam to mjenjao nedavno... kupio par novih i nisu ni bili skupi puno ,sa zamjenom....mislim da ce ovo bit ok podmazali su mi nesto oko cepova gore u haubi.pa cu gledat cujel se vise.
 
Pozdrav, molio bih za ponoc, situacija je slicna kod mene na golfu 4.Kad skrecem u lijevo pa preko neravnina, osjecam luft u volanu al osjeti se samo kad motam za cetvrt kruga i samo u lijevo,ostalo nista.Mijenjao solje, jos ostale gumice stangle...vozio kod mirkeca u lukavici kaze sve ko pracka zategnuto...a meni zivce pojede :) preporuka sta moze biti ili preporuka za nekog majstora...
 
Top