VN. Malezije

VN. Malezije

Član
Perez mijena Massu u Ferrariju na kraju ove sezone definitivno.

Mogli bi vidjeti Ron Dennisa kako nadgleda mehanicare sljedecu utrku. Drugu utrku zaredom nisu kako treba.
 
Član
Moram priznati da je Alonso trenutno najstabilniji vozac u F1 , nema price sto jest jest
pruzi mu najmanju sansu on ce je iskoristiti , a nakon glasnina za Pereza i Massu ovo ko namjerno bi haha , ovo je pitanje da li ce Massa zavrsiti sezonu uopste

Sta mene interesuje je Lotus : Mercedes 2:0:cool: i Kimi sa najbrzim krugom uzmimo za obzir da je prvi put vozio na kisnim gumama od kako se vratio

da je Button napravio gresku nisam mogao vjerovati, Hamiltona su fino ustrojili, poceo cuvati gume , brzna ce doci vremenom

RB ah i onako su dosadni

Sledeca trak neka neko treci pobjedi i postace interesantna sezona
 
Član
koki+ je napisao(la):
Sta mene interesuje je Lotus : Mercedes 2:0:cool: i Kimi sa najbrzim krugom

Tesko da ce biti drugacije, Mercedes je katastrofalan u utrci. Imaju samo 1 bod. :icon_eek:

1 McLaren-Mercedes 55
2 Red Bull Racing-Renault 42
3 Ferrari 35
4 Sauber-Ferrari 30
5 Lotus-Renault 16
6 Force India-Mercedes 9
7 Williams-Renault 8
8 STR-Ferrari 6
9 Mercedes 1
10 Marussia-Cosworth 0
11 Caterham-Renault 0
12 HRT-Cosworth 0
 
Član
Rezultati utrke:

1. Alonso Ferrari 2h44:51.812
2. Perez Sauber-Ferrari + 2.263
3. Hamilton McLaren-Mercedes + 14.591
4. Webber Red Bull-Renault + 17.688
5. Raikkonen Lotus-Renault + 29.456
6. Senna Williams-Renault + 37.667
7. Di Resta Force India-Mercedes + 44.412
8. Vergne Toro Rosso-Ferrari + 46.985
9. Hulkenberg Force India-Mercedes + 47.892
10. Schumacher Mercedes + 49.996
11. Vettel Red Bull-Renault + 1:15.527
12. Ricciardo Toro Rosso-Ferrari + 1:16.800
13. Rosberg Mercedes + 1:18.500
14. Button McLaren-Mercedes + 1:19.700
15. Massa Ferrari + 1:39.300
16. Petrov Caterham-Renault + 1 krug
17. Glock Marussia-Cosworth + 1 krug
18. Kovalainen Caterham-Renault + 1 krug
19. Maldonado Williams-Renault + 2 kruga
20. Pic Marussia-Cosworth + 2 kruga
21. Karthikeyan HRT-Cosworth + 2 kruga
22. Di Resta Force India-Mercedes + 2 kruga

Najbrži krug:

Raikkonen, 1:40.722

Utrku nisu završili:

Kobayashi Sauber-Ferrari 47
Grosjean Lotus-Renault 4

Stanje u prvenstvu:

1. Alonso 35 1. McLaren-Mercedes 55
2. Hamilton 30 2. Red Bull-Renault 42
3. Button 25 3. Ferrari 35
4. Webber 24 4. Sauber-Ferrari 30
5. Perez 22 5. Lotus-Renault 16
6. Vettel 18 6. Force India-Mercedes 9
7. Raikkonen 16 7. Williams-Renault 8
8. Senna 8 8. Toro Rosso-Ferrari 6
9. Kobayashi 8 9. Mercedes 1
10. Di Resta 7
11. Vergne 4
12. Hulkenberg 2
13. Ricciardo 2
14. Schumacher 1

c/p f1.racing.com.hr


Extra trka ...

A sto se tice ovih nekoliko postova koji kritikuju to sto je trka prekinuta, nigdje veze ... Vode je bilo na stazi dovoljno da se camci mogu voziti, a vi nesto pametujete? Ja se slazem da F1 nije vise sto je bila i da je dosta hrabrosti (ili mozda ludosti) nestalo, ali po onim uslovima stvarno nije moguce voziti bolid F1. Moguce je, ali da je vozacima glava u torbi. Pa na 50 metara iza bolida je vidljivost 0, lijepo ljudi danas kazu. E sad se ti zamsili da vozis blizu 300 km/h i da na 50 metara pred tobom se stvori zid ... Koliko imas vremena da reagujes? Najlakse je od kuce iz fotelje pametovati!
 
Član
zanimljiva trka, drago mi je da se ferrari vraca, tj da je alonso nesto uspio, odavno ja govorim da je lik definitivno najkompletniji vozac u F1. a sto se tice ovih "komentatora", u jednoj temi sam napisao, gledajuci ove komentare na forumu to su izgleda sve vozaci za WRC i F1...
 
Član
jbga i prije kisa padala i staze su bile mnogo gore nije bilo modernih odvoda i sl,., al rijetko koju su prekinuli,,., jes da se prije vozilo sporije od tih 300km/h ale eto ja sam f1 vozac sto emir kaze
 
sema911 je napisao(la):
jbga i prije kisa padala i staze su bile mnogo gore nije bilo modernih odvoda i sl,., al rijetko koju su prekinuli,,., jes da se prije vozilo sporije od tih 300km/h ale eto ja sam f1 vozac sto emir kaze

Prije se vozilo i brze nego sad ;) Ali zato nijedan vozac nije stradao u F1 od '94. ;)

Alonso odlican , Perez zasluzio drugu poziciju , odlicna voznja. Lewisa neobicno gledati kako vozi "normalno"

Button napravio gresku nakon dooosta vremena , jbg , mora se i to nekad desiti. McLaren se cini stabilnim , malo da ekipa iz box-a poradi na greskicama i to je to ;)


Kimi je napravio pravi come back , ne ko onaj fosil :D
 
Član
Jest bilo zeznuto, ali pamtite li vi kada se zadnji put utrka vozila na kisnim gumama a ne intermediate.
U zadnje vrijeme cim se stave kisne gume utrka se prekida. :icon_confused:
 
Član
brazil prije par godina na kisnim kada su ono izlijetali ko veliki milim da je tada bio bridgestone dobavljac guma
 
Član
sema911 je napisao(la):
jbga i prije kisa padala i staze su bile mnogo gore nije bilo modernih odvoda i sl,., al rijetko koju su prekinuli,,.,
Nije bas tako,i prije su se utrke prekidale po velikoj kisi puno puta.Monaco 1984 je prekinut usred trke i vise nije ni nastavljena.Adelaide 1989 isto prekinut zbog kise,ima ih jos dosta .
 
Član
al merca katastrofa...kako deru gume, kao da im je setup za burnout-a :D

ajde vrijeme da se i butonu "nesreca" desi hehe
 
Top